reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kontrowersje wokół gazyfikacji w Bierutowie

30.08.2019 o 09:18Komentarzy: 92Kategoria: Aktualności
Część mieszkańców krytykuje budowę stacji regazyfikacji na terenie boiska treningowego w Bierutowie. Burmistrz odpowiada, że to krok w walce o czystsze powietrze i gazyfikację miasta oraz gminy.Kontrowersje wzbudza przyjęcie większością głosów Rady Miejskiej w Bierutowie uchwały o bezprzetargowym przeznaczeniu terenu pod dzierżawę dla Polskiej Spółki Gazownictwa na stację regazyfikacji gazu ziemnego. Wczoraj w tej sprawie samorządowcy odbyli ożywioną dyskusję.

Część mieszkańców i radnych zwraca uwagę, że instalacja powstanie na boisku treningowym przy miejscowej podstawówce. - Decyzja została podjęta bez konsultacji społecznych, które obiecywał Pan Burmistrz przed wyborami. Wielu rodziców oraz zaprzyjaźnionych ludzi zaangażowało się w powstanie tego boiska. Firma Osadkowski S.A ufundowała trawę, niezbędne środki chemiczne oraz nawozy do utrzymania terenu. Po dwóch latach użytkowania tego boiska Pan Burmistrz postanowił postawić tam butle z gazem. Apelujemy do władz miasta o zmianę lokalizacji tej instalacji. Wszystkich, którzy mogą wpłynąć na zmianę tej złej dla naszej społeczności decyzji prosimy o aktywne wsparcie - napisał jeden z mieszkańców.

Portal MojaOlesnica.pl rozmawiał z burmistrzem Piotrem Sawickim na ten temat. Samorządowiec przekonuje, że PGS ma mało czasu na postawienie stacji, ponieważ zmieniły się plany innej gminy, stąd Bierutów zyskał taką możliwość.

- Musimy działać szybko i wykorzystujemy szansę. Instalacja musi powstać jeszcze w tym roku. Proponowaliśmy PGS inne lokalizacje, ale tylko ta jest najbliżej głównych arterii miasta i jest najbardziej opłacalna dla spółki. Co więcej, to będzie niepalny i bezpieczny gaz płynny, dowożony na miejsce. To kosztuje i jest mniej opłacalne niż przesyłanie go rurą. PGS musi sprzedawać ten gaz naszym mieszkańcom w takiej samej cenie jak sieciowy - argumentuje P. Sawicki i uważa, że przesunięcie boiska treningowego jest koniecznością.

- Będzie to pionowy zbiornik z czterema parownicami. Jest to tymczasowe rozwiązanie. Jak będzie rósł popyt na gaz, to pojawi się możliwość podpięcia Bierutowa do tradycyjnej sieci - dodaje burmistrz. Wyjaśnia przy tym, iż jest to krok w walce o czystsze powietrze w gminie i mieście. - Od lat Bierutów dążył do ogrzewania gazowego, teraz trzeba tą szansę wykorzystać - podsumowuje.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

matka1.09.2019 o 12:56

ale żeby radna Mikoś głosowała za taką inwestycją obok szkoły a w przyszłości i przedszkola, to się dziwie

Zgłoś
PijakIZlodziej31.08.2019 o 07:21

Weźcie porządny rozbieg i walnijcie głową w ścianę ci którzy jesteście za gazem OBOK szkoły! Owszem mieszkańcy chcą mieć gaz ale nie kosztem swoich dzieci i nie kosztem UKS. Burmistrz miał gdzieś boisko poszczególni mieszkańcy zrobili je sami (Pan P. P) To teraz łatwo sprzedać teren na gotowe Sawickiemu. Niech sobie wspaniały burmistrz te gazownie postawi na własnym podwórku.

Zgłoś
Ur30.08.2019 o 22:07

Warto naprawdę warto. Wreszcie gaz

Zgłoś
O30.08.2019 o 22:05

Jesli w innych mistach buduje się obok szkół tego typu budowle tzn że można i trzeba. Ja się cieszę. Bardzo racjonalna inwestycja.

Zgłoś
Ala30.08.2019 o 20:41

Jestem za gazem to szansa dla miasta .ludzie ogarnijcie się. Burmistrz ma rację i myśli o rozwoju miasta z Ci co byli przeciw i wstrzymało się od głosu powinni się wstydzić i dokształcić.

Zgłoś
Mieszkanka30.08.2019 o 20:15

Ludzie, jak czytam te wasze komentarze, z których wylewa się tylko i wyłącznie żółć, jest mi niedobrze. Pożal się Boże mieszkańcy Bierutowa- co Wami kieruje? Każdy postęp krytykujecie. Każdą szansę na rozwój tego miasteczka gnoicie. Sami siebie blokujecie. Dzięki Piotrkowi to miasto nagle zaczęło coś zyskiwać. Ciągle wychodzi z nowymi inicjatywami jak poprawić rozwój Bierutowa, a nie tylko pogrzebać. Wszystko jest jasne i klarowne. Proponuję dokształcić się w temacie stacji LNG, czy rzeczywiście to takie niebezpieczeństwo. Ludzie, ta wioska ma wreszcie szansę zrobić krok w stronę cywilizacji. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jaką wygodą jest gaz. Życzę powodzenia w realizacji tego pomysłu. I każdego następnego. Mam nadzieję, że Burmistrz nie przejmuje się idiotyzmami i będzie dążył do celu. Niech to miasto wreszcie wstanie z kolan.

Zgłoś
tarkus30.08.2019 o 18:55

Konopielka klasyczna w tym Biertowie. Już teraz wiem dlaczego ta miejscowość się stacza. Chodziłem tam do technikum i mam tylko dobre wspomnienia. Ale jak po 20 latach przejeżdżałem to zamiast rozwój jakiś minimalny to zobaczyłem dramat. To wszystko u was umiera. Życzę powodzenia władzom, nie słuchać idioctwa.

Zgłoś
Bredz?30.08.2019 o 18:29

Tosiu co ty bredzisz...co ty bredzisz

Zgłoś
Os30.08.2019 o 16:25

Nie mieszkam w Bejrucie już 6 lat w moim mieście jest gaz. Nawet nie wie jak to wygoda. Ludzie to dla was szansa albo was całkiem za 5 lat zaorana.

Zgłoś
tosia30.08.2019 o 15:50

infrastruktura gazowa będzie tak samo upilnowana jak szkoła i boisko za 1,5 miliona ,małolaty w nocy grasują po dachach ,piją i ćpają z tylu szkoły a bierutowska policja po północy ,codziennie, pilnuje garazy na Jana a szkołę szerokim łukiem omija,bedzie bombowo

Zgłoś
Brawo30.08.2019 o 15:23

Trzeba urzędasów popytać który władca był lepszy.. . Oni mu zrobią referendum..tak prosili o zmiane szreka.. No to mają co chcieli

Zgłoś
Parasol30.08.2019 o 15:15

Zoska , ty masz rację . Bierutowscy " bisnesmeni" juz zacierają ręce- poprzedni burmistrz tanio sprzedał , obecny drogo kupi. Czyżby dług wdzięczności.

Zgłoś
Mariusz30.08.2019 o 15:01

Moze twoja radna niech biogazownie z gorzeslawia tu przeniesie??

Zgłoś
.30.08.2019 o 14:42

"- Musimy działać szybko i wykorzystujemy szansę..." jakbym Naczelnika imić Pana Kaczyńskiego ktoś cytował.

Zgłoś
nie pytam30.08.2019 o 14:38

@,dzisiaj o 14:09 - czytaj cały tekst, bo pytasz jak odpowiedź była :)

Zgłoś
Jasio30.08.2019 o 14:38

Co ten gość (burmistrz) wygaduje przecież to świadczy o jego kompletnej indolencji. A w Bierutowie to ponad półwieczna tradycja, że przy szkole coś musi śmierdzieć najpierw była tuczarnia świń, później jelczańskie tworzywa a teraz zbiornik gazu przy szkole - przecież panie i władco burmistrzu idziemy z postępem.

Zgłoś
czs nadrobic zaległości30.08.2019 o 14:36

RAdni uradzili. To oni nas reprezentują i dobrze.. wybrali że gaz będzie ...no i dobrze. Brawo

Zgłoś
..30.08.2019 o 14:33

Zgadzam się. Burmistrzu jesteśmy z Tobą. Uda się , AGaz będzie..Bierutów będzie miał gaz a obecni oponenci będą zaskoczenie ja fajne z niego korzystać.... Inwestorzy nie przstana nas omijac. POWODZENIA

Zgłoś
qqq30.08.2019 o 14:28

Doskonały kierunek, pamietam słowa Kobiałki- "poruszyłem niebo i ziemię aby gaz był- ale się nie da" A teraz są możliwości, należy je wykorzystać, to kolejny krok ku inwestycjom i zmianie jakości życia...Obawy zawsze będa bo to cos nowego, konieczne rozmowy i zwiększenie świadomości. To nie jest ewolucja, to nie rewolucja choć może i tak się niektórym wydaje, to ROZWÓJ,,

Zgłoś
Arek30.08.2019 o 14:28

Jestem za gazem. proszę realizować. Konsultacje były już wiele razy i zawsze wychodziło że nam nie zrobią bo im (gazowni się nie opłacało). Trzymam kciuki za powodzenie

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Antyaborcyjny film w kinie? Propozycja Kołacińskiego
dzisiaj o 17:24/ Kultura
Czy salę gimnastyczną uda się wybudować taniej?
dzisiaj o 17:09/ Aktualności
Koronawirus we Włoszech. Relacja oleśniczanek
dzisiaj o 17:01/ Aktualności
Oleśnica Razem o podwyżkach cen za śmieci
dzisiaj o 16:10/ Aktualności
Radni zdecydowali ws. podwyżki cen za śmieci
dzisiaj o 15:59/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube