reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 25 stycznia. Imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co działo się z darami dla Syryjczyków?

21.08.2019 o 09:47Komentarzy: 27Kategoria: Aktualności
Głos w sprawie ostatnich doniesień medialnych na temat zbiórki darów dla dzieci z Syrii zabiera redaktor Beata Hadas z "Gazety Sycowskiej", która ujawniła całą sprawę.


Beata Kempa

* * *

Dlaczego dary sycowian zebrane w maju ubiegłego roku dopiero teraz trafią do dzieci w Syrii? Po co organizowane są takie akcje charytatywne, jeśli rzeczy zebrane przez ludzi dobrej woli muszą czekać na transport ponad rok?

Osoby, które zwróciły się do nas z tym tematem, bulwersuje fakt, że organizator nie zadbał o to, by dary trafiły do Aleppo tuż po zbiórce. Dyrektor dwójki Edyta Ptak zauważyła, iż inicjator tej szczytnej akcji – ksiądz dr Adam Mikulski – poinformował, że transportem do Aleppo zajmie się pani minister Beata Kempa. Niestety, ten transport trwa bardzo długo. Do 13 czerwca tornistry zebrane rok temu czekały zmagazynowane w szkole.

Zdaniem naszych informatorów, tornistry niszczały oczekując tak długo. Następnie musiały być zmagazynowane w innym miejscu, ponieważ jeszcze do Aleppo nie dotarły. Poseł dla portalu wPolityce przyznała, że „z tego, co wie, są sukcesywnie przewożone do Syrii", czyli nie jest to fakt dokonany.

Dla PAP wypowiedział się natomiast ksiądz profesor Waldemar Cisło: „80 plecaków z wyposażeniem, które zostały ofiarowane przez mieszkańców Sycowa, zostało odtransportowanych przez firmę FairCargo na zlecenie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Polska do portu, skąd wypłyną do Bejrutu, by drogą lądową dotrzeć do syryjskich uczniów”.

Wiele tu nieścisłości – to są przewożone sukcesywnie, czy wypłyną dopiero do Bejrutu? Ale to oznacza, że nie ma ich jeszcze w Aleppo. Pozostaje pytanie - dlaczego nie zrobiono tego rok temu w czerwcu? Tego nie rozumiem. Dlaczego posłanka osobiście zainteresowała się tematem dopiero 10 miesięcy po zakończeniu akcji, symbolicznie przekazując kilka plecaków Fundacji Ojca Werenfrida? Przecież patronat nad tak szczytną akcją zobowiązuje!

Teraz nagle publikuje oświadczenia o losie darów sycowian. Zwołuje konferencję. Tłumaczy, że plecaki były w dobrym stanie. Gdyby entuzjazm sycowskich dzieci szykujących szkolną wyprawkę dla rówieśników w Aleppo został zwieńczony tuż po akcji informacją, że oto FairCargo transportuje tornistry do Aleppo, gdyby pani poseł spotkała się z młodymi sycowianami i im opowiedziała, jak żyją dzieci w ogarniętej wojną Syrii, jak im jest ciężko, to taki patronat rozumiem.

A tak, zwyczajnie jest mi przykro, gdy czytam teraz, że ktoś chce mnie ciągać po sądach tylko dlatego, że zwróciłam uwagę na niewątpliwe niedociągnięcie w akcji „Tornister dla Aleppo”.

red. Beata Hadas
Gazeta Sycowska

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

,23.08.2019 o 14:13

Perdupa niby taki mądry a bzdury opowiada.

Zgłoś
Perturabo22.08.2019 o 16:15

Dobre i prawdziwe :)

Zgłoś
serce w plecaku22.08.2019 o 16:14

Za pieniadze ksiadz sie modli za 500+ lud sie podli !

Zgłoś
Hejt22.08.2019 o 15:19

Parę plecaków się zniszczyło z imory do domu wracałem, przecież nikogo nie tłukłem w sklepach szyb nie wybijałem..

Zgłoś
Covalsky22.08.2019 o 12:40

OMG, miss piggy becia puściła biedne dzieci z torbami (sorry plecakami)!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl21.08.2019 o 22:05

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Włodek21.08.2019 o 22:03

Kolejny pisowski ...szon

Zgłoś
M. Kolacinsky21.08.2019 o 18:03

W którym miejscu informacje były "fake-owe" ? Dziennikarze napisali prawdę, Kympa oszukała dzieci i nauczycieli a teraz pali glupa. Za taką postawę powinna ponieść karę, to było poniżej standardów przyzwoitości.

Zgłoś
Odpowiedzialność21.08.2019 o 17:59

Beato Hadas, zamiast się tłumaczyć, wystarczy przeprosić za fake-owe informacje i je sprostować. Przeprosić powinny także te nauczycielki-koordynatorki i dyrekcja szkoły. To należy się wszystkim darczyńcom.

Zgłoś
mieszkaniec21.08.2019 o 16:44

Jak wychowaliście swoja Panią minister tak macie...a tak chwaliła się ile to zrobiła dla uchodźców i biednych ludzi. To tylko tu im się należało i brali i biorą ile i co sie da pewnie i tornistry sobie zachowali na ,, czarną godzinę,, jak pójdą do szkoły bo przydałoby się wielu tam wysłać.

Zgłoś
CHRUM CHRUM21.08.2019 o 16:38

dary zjadły świnki

Zgłoś
Obalić rzad21.08.2019 o 16:25

PIS TO świnie, który obiecał że nie będą zachowywać się jak poprzednicy, a pomnożyli to zachowanie razy 5. Najpierw wożą się limuzynami, które sukcesywnie rozbijają, przeglosowują ustawy nocą żeby nikt nie mógł ich powstrzymać, latają sobie do domów za grube miliony(nasze miliony) A do tego olewaja swoich wyborców jak Kempa, wieś śpiewa i tańczy!!! Żal! Ludzie przejżyjcie na oczy i wywalcie ta tłuste świnie z wiejskiej!!

Zgłoś
Perturabo21.08.2019 o 15:46

Ja panią kępę rozumiem, ona celowo nie wysłała tych plecaków do Syrii bo bała sie, że Syryjczycy będą przerzucać w nich terorystów do Polski - to się nazywa patriotyzm, popieram, cały Syców popiera, Rosja też a teraz do sądu szybciutko, szybciutko XD

Zgłoś
Piotr21.08.2019 o 15:40

Brawo pani Beata jechać z tymi nieudacznikami z sycowskiej zakłamanej gazetki

Zgłoś
Perturabo21.08.2019 o 14:20

Czekam aż kępa poda dziennikarzy do sądu, tym razem chyba nie wymięknie jak ostatnio ? Ciekawe jakie będzie uzasadnienie pozwu, pop corn już gotowy XD

Zgłoś
rolnik szuka żony21.08.2019 o 14:10

do Xmem "G" ma racje skocz do lexykonu pisowskiego Kępa jak byk napisane ! nie doudzony jak wy z Olem na czele razem do " kupy" wzieci!

Zgłoś
Xmem21.08.2019 o 14:02

Do ,G, nie kapa tylko Kempa nawet nie wiesz co pisze.A Olo ma rację popieram.

Zgłoś
Malkontent21.08.2019 o 11:48

To jest mentalność Pani europoseł ma was gdzieś $$$$$

Zgłoś
G21.08.2019 o 11:45

@OLO-jesteś dupkiem,bo każdeko normalnego człowieka interesuje los wszystkich biednych dzieci i o ile mi wiadomo,to dzieci w bierutowskim Domu Dziecka dzieci nie umierają masowo i nie chodzą wygłodniałe i w podartych szmatach.Jeszcze raz,tak na spokojnie:JESTEŚ ŻAŁOSNYM DUPKIEM,który broniąc takiego darmozjada jak Kępa,szkodzisz nieszczęśliwym dzieciom.

Zgłoś
John bean 21.08.2019 o 11:41

W końcu to była Pani minister od spraw dotyczących pomocy humanitarnej. Brawo, po prostu brawo!!!! Wstyd dla rządu, dla ugrupowania. Myślę że dla tej Pani to nie wstyd. Niektórzy wstydu jednak nie mają.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Defibrylator dla OSP w Gorzesławiu
wczoraj/ Aktualności
Okolicznościowa pieczęć w urzędzie gminy
wczoraj/ Aktualności
Zuchwała kradzież. Policja zatrzymała podejrzanego
wczoraj/ Aktualności
Szpital zachowa ciągłość
wczoraj/ Aktualności
Skradziono audi! Czy ktoś je widział?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube