reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 25 stycznia. Imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Narodowe Czytanie w Twardogórze

21.08.2019 o 08:33Komentarzy: 22Kategoria: Kultura
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze zaprasza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się 7 września w Kościółku Świętej Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze.* * *

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie, które w roku bieżącym odbędzie się w pierwszą sobotę września. Jest to ogólnopolska akcja pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku cała Polska czytać będzie nowele autorstwa m.in. Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Władysława Stanisława Reymonta i wielu innych wybitnych polskich pisarzy. Biblioteka Publiczna w Twardogórze po raz kolejny przyłącza się do akcji, która emanuje pięknem polskiego dziedzictwa literackiego.

Czytelnicze święto rozpoczynamy o godz. 11:00 w Kościółku Świętej Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze.

Czekamy na Was! Do zobaczenia!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (22)

ilona27.08.2019 o 14:16

oj pieta weź sie za pracę a nie improwizuj

Zgłoś
sylwia27.08.2019 o 08:06

a ten dzieciuch z urzędu tez tam będzie się jąkał??? wolę już PIS niż tego z Nowoczesnej "pajacującego" nieznającego się na niczem wstyd jakich mało kogo mysmy wybrali łaził jak kloszard po domach i łgał jak to będzie z zgiem, osrodkiem zdrowia i jeszcze domy miały byc a tu piskownicę mu wnieśli do pokoju i się bawi w swoim wyimaginowanum świecie

Zgłoś
dzik25.08.2019 o 21:44

szefowa biblioteki to chyba lewituje zamiast prowadzić biblio to jakieś pierdy wymyśla byleby być . po co ona biblioyteka??/ dla chwalenia culinski on żyje w swoim wyimaginowanym swiecie dziecięcym a mamusie mu się przypodobują byleby kasiorkę trzepać jak mawia Ferdek

Zgłoś
kant25.08.2019 o 14:01

No ale przecież są nie bibliotekarze którzy jednak pieniądze u was zarabiają, to co jest grane? Samozwańczy artyści bez żadnego przygotowania. Była jedna profesjonalistka od skrzypiec to ją przepędziłyście. Jeszcze raz nawołuję zajmijcie się książkami!!!

Zgłoś
meloman24.08.2019 o 22:27

Zapomniałem jeszcze dodać - uderz w stół, a nożyce same się odezwą.

Zgłoś
meloman24.08.2019 o 22:24

@cyna, "ręce precz od Gosir-u" - ok, ale kasy też nie dawać. Biblioteka nie potrzebuje takich pieniędzy jak Gosir, a robi dużo więcej. Gdyby nie biblioteka, to w Twardogórze nawet nie miało by co stać na głowie.

Zgłoś
cyna24.08.2019 o 22:18

Uwolnić bibliotekę! Bibliotekarki ręce precz od GOSiRu, zajmijcie się książkami drogie panie. W tej Twardej wszystko stoi na głowie.

Zgłoś
meloman24.08.2019 o 21:17

@ewa, nie "naprzymowała" tylko zatrudniła ludzi, którzy wiedzą za co biorą pieniądze. Zapoznaj się z ofertą biblioteki i wtedy się wypowiadaj. Tak na marginesie to z budżetu gminy, czyli naszego do biblioteki nie trzeba dokładać, koszty generują Ci "naprzymowani" do Gosir.

Zgłoś
ewa24.08.2019 o 18:24

ta biblioteka naprzymowała za Potyrały ludzi i nie mają co robić to tak coś tam udają , ze robią kalinki

Zgłoś
ola24.08.2019 o 18:22

i ten akwen na Gdańskiej pusty od początku czy nikt tam nie panuje. a kto płąci ratownikom jak wylegują się przy pustym obiekcie a gdzie ten czulik maluje dzieciak z dziecmi płot. cynik

Zgłoś
wyborca24.08.2019 o 16:22

Więcej ludzi do GOSIRu przyjąć bo dotychczasowi są juź przemęczeni i niewydolni razem Dyrektorem Swieradem. Z większyć budzet GOSIR bo ta ochronka ma za mało.A tak serio to całe przedsięwzięcie to jedna pomyłka.Przecieź nakłady ,sala hotele,delfinek za 100 lat się w takiej miejcsowosci nie zwróci .A te dzieci co przyjezdzają na kolonie do nas to wszystko jest kosztotwórcze.Tylko turystyka dorosłych moźe mieć przełozenie na ekonomie miasta.Za te grosze co płacą tu za pobyt to sami się z tego śmieją.

Zgłoś
Romek23.08.2019 o 09:43

Pod wiadomościami z Twardogóry zawsze można liczyć na niezawodnych krytyków wszystkich i wszystkiego. :) 1. Biblioteka jest jedyną instytucją kultury w tym miasteczku. 2. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna - w tym roku odbywa się po raz ósmy. 3. Impreza w Twardogórze ma charakter kameralny, na co wskazuje wybrane miejsce (mały kościółek) - adekwatnie do liczby mieszkańców zazwyczaj zainteresowanych tego typu wydarzeniami. 4. Biblioteka organizuje je własnym sumptem (bez dodatkowych funduszy gminnych, bez wsparcia sponsorów). O co więc to czepianie się? Chyba o to, że biblioteka "śmiała" promować Narodowe Czytanie i przekazała informację o tym "Mojej Oleśnicy".

Zgłoś
922.08.2019 o 22:41

To może biblioteka zaangażuje się w leczenie ludzi albo będzie organizować opiekę przedszkolaków, bo te placówki też źle się mają. Parodia w tych gminnych jednostkach.

Zgłoś
czytelnik22.08.2019 o 17:13

@jej, ja jestem pełna podziwu dla tego co robi biblioteka. Tak bogatej oferty dla ludzi w każdym wieku a przede wszystkim dla dzieci trudno znaleźć. Gdyby miejscowy ośrodek sportu organizował takie zajęcia to nie musiała by biblioteka. W tym roku bardzo uboga oferta wakacyjna GOSIRu , kilka imprez cyklicznych (czytaj powielanych co roku) w większości prowadzonych przez animatorów z zewnatrz i to wszystko, a pieniądze z budżetu gminy wydajemy. Dlatego głęboki ukłon w stronę pracowników biblioteki.

Zgłoś
jej22.08.2019 o 09:14

Zdecydowanie od narodowego wolę OGRODOWE czytanie i nie potrzebuję do tego żadnej pomocy żadnej instytucji. Biblioteka zapomniała czym powinna być a już tu w Twardogórze to oprócz sportów, tańców matematyki, angielskiego, dekupażu - niedługo zaczną ser produkować i obuwie reperować. Oczywiście narodowy.

Zgłoś
duszpasztet21.08.2019 o 18:35

tęczowa zaraza też może przyjść ?

Zgłoś
be21.08.2019 o 18:33

Zaraz się okaże że nauczyciele będą zmuszeni w sobotę

Zgłoś
John bean 21.08.2019 o 11:46

Czy wszystko musi być nasycone podtekstem narodowościowym. Nie można czytamy razem lub czytamy dzieciom. Nie, musi być Narodowe. Świecie i Polsko.... QUO VADIS

Zgłoś
John bean 21.08.2019 o 11:45

Podtekstem narodowściowym

Zgłoś
John bean 21.08.2019 o 11:44

Czy wszystko musi być nasycone podtekstów narodowościowym. Nie można czytamy razem lub czytamy dzieciom. Nie, musi być Narodowe. Świecie i Polsko.... QUO VADIS

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Defibrylator dla OSP w Gorzesławiu
wczoraj/ Aktualności
Okolicznościowa pieczęć w urzędzie gminy
wczoraj/ Aktualności
Zuchwała kradzież. Policja zatrzymała podejrzanego
wczoraj/ Aktualności
Szpital zachowa ciągłość
wczoraj/ Aktualności
Skradziono audi! Czy ktoś je widział?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube