reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 6 grudnia. Imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Tyle straty i dopłaty ma spółka Atol

14.08 o 21:52Komentarzy: 37Kategoria: Aktualności
1,829 mln złotych - tyle wynosi strata miejskiej spółki OKR Atol za 2018 rok. Nowy prezes Adam Hrehorowicz ma za zadanie zmniejszyć koszty i zwiększyć przychody. Wiemy też, jak kształtuje się wysokość dopłaty do spółki w pierwszych miesiącach tego roku.Co roku miasto Oleśnica dopłaca do należącej od niego spółki OKR Atol, zarządzającej oleśnickimi obiektami sportowo-rekreacyjnymi jak na przykład basen kryty i otwarty, lodowisko, hala sportowa i stadion.

Jak już wcześniej informowaliśmy strata podmiotu za zeszły rok to 1,829 mln złotych. Stanowi to wzrost o około 15% względem poprzedniego roku.

Przypomnijmy, po zmianie władz w wyniku wyborów, nowym prezesem Atola został Adam Hrehorowicz, który był członkiem Rady Miasta Oleśnicy i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie. Jego zadaniem jest teraz zmniejszenie corocznej straty.

Oleśnicki samorząd informuje, że na dopłatę do spółki ATOL w pierwszym półroczu tego roku wydano kwotę 800,4 tys. złotych. Z kolei na aport gotówkowy do spółki przeznaczono kwotę 780 tys. złotych. Łącznie daje to kwotę 1,58 mln złotych.

Zobacz też: Wywiad z nowym prezesem OKR Atol

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

...17.08 o 07:20

Pamietam jak Adam miał swoją firmę.Porażka.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski16.08 o 09:51

Od samego początku i później przez lata jest to efekt błędnych decyzji Jana Bronsia - od projektu poprzez wybór wykonawcy po zarządzanie. Podstawowy błąd to kompleks jest niekompletny - brak obiektu o charakterze hotelowo-usługowo-konferencyjno-usługowym. Ale, gdyby istniał, to na tym straciliby niektórzy oleśniccy przedsiębiorcy. Tylko, czyj interes jest tu ważniejszy? Miasta, czy kilku osób? Tak, OKR "Atol" jest przykładem niegospodarności, błędnych decyzji Jana Bronsia na stanowisku Burmistrza Miasta Oleśnica.

Zgłoś
sonia16.08 o 09:38

muzyka jaką serwują na basenie jest ciężka do zniesienia nawet nad stawami. Moje dwie córki wożą swoje dzieci na basen do Twardogóry , nie po to płacą za bilety by po godzinie uciekać bo głowa pęka..

Zgłoś
A.S.16.08 o 09:05

mierny, bierny ale wierny

Zgłoś
wyborca16.08 o 09:04

Gąsiorowi do pięt nie dorasta.Bardzo zla decyzja burmistrza.Mógł ogłosić konkurs.

Zgłoś
ala16.08 o 08:10

Też tak słyszałam, podobno dramat w Atolu, ludziom nerwy puszczają.

Zgłoś
L15.08 o 23:14

Adam ok. Zostanie sam ze swoją świtą, bo pracownicy szeregowi uciekają z prędkością światła.

Zgłoś
. 15.08 o 12:44

Potrzeba menadżera, a nie polityczne nadania

Zgłoś
Tomek15.08 o 12:13

Pływak - ty to rozumiesz ja to rozumiem reszta chciałaby 5 mln zysku. Gadają a nigdy nie korzystali z usług tego rodzaju obiektów. Adam jest OK! Pozdrawiam.

Zgłoś
Szczepan15.08 o 12:10

To jest proste, ogłosić konkurs na prowadzenie całego kompleksu na min 5 lat i cena wywoławcza za wynajm/ajencje dla miasta 100 pln zł za każdy rok.i niech zarabiają a miasto n ie będzie dopłacać i przynajmniej dostanie co rok to co wylicytują oferenci:)

Zgłoś
.15.08 o 11:50

Dobra, dość tych eksperymentów. Sendek wracaj!

Zgłoś
lio15.08 o 11:26

a ten nieudacznik polityk z twardej jean pseudo wódz to by uzdrowił????

Zgłoś
szkoda15.08 o 10:07

Adam?Totalna porażka.Byłby dobrym kierownikiem od spraw sportu.Funkcji prezesa nie ogarnia.Najwieksze rozvzarowanie po ostatnich wyborach.

Zgłoś
,v15.08 o 09:34

a to peszek zbawca z Sycowa nie daje rady,ma zadatki na konserwatora

Zgłoś
pytanie 15.08 o 08:35

Ale przyjcież miał być lepiej , a prezes dostał wytyczne zwiększać przychody i ciąć koszty. Coś się mu nie udaje ? Słychać tylko o zamrożeniu płac i masowych zwolnieniach pracowników - to są cięcia kosztów ?

Zgłoś
pływak15.08 o 08:29

ATOL od zawsze był i będzie deficytowy jak zdecydowana większość podobnych obiektów w Polsce. Czeka go jeszcze duża podwyżka cen prądu i chociażby z tego powodu deficyt się powiększy. Trzeba się z tym pogodzić i nauczyć się z tym żyć. Żadne "turnieje siatkarskie" tego nie zmienią.

Zgłoś
.15.08 o 08:25

Atol źle jest zarządzany, a świadczą o tym pustki m.in. na siłowni, basenie . Tutaj trzeba menadżera, a nie politycznie ustawionego człowieka

Zgłoś
rex15.08 o 08:20

obiekty o takiej skali były i będą deficytowe. Poprzedni burmistrz ubiegając się o stanowisko pyszczył jaki to Atol deficytowy . Sam dopłacał nie małe pieniądze. Ceny w porównaniu z innymi obiektami tej skali nie są wygórowane a karnety bardzo atrakcyjne. Jeżeli ktoś chodzi systematyczne na karnety - to w Oleśnicy jest najtaniej. Jedynie co - to obiekt wymaga remontu - szczególnie natryski i toalety, nowa aranżacja strefy wypoczynku na saunie przy basenie czy basen z zimna woda w saunarium.

Zgłoś
ryś15.08 o 08:03

A miało być tak pięknie. Szpital, Atol, co jeszcze??? "Jeszcze lepsza zmiana" w całej okazałości - brawo oleśniczanie. Jak mówił klasyk " jeszcze dorżniemy watahy" i już będziemy "cysorzami". Czekamy na podniesienie cen biletów i na zwolnienia pracowników - tak przecież działa "jeszcze lepsza zmiana".

Zgłoś
Międzyborzanin15.08 o 07:59

Jedyne co pamiętam to wycieczki szkolne, gdy ten basen powstał to było w 2005 roku, wtedy było tam mega fajnie, wcześniej jeździliśmy do Krotoszyna i mógł się schować przy tym co miała Oleśnica... Powiem jedno jeśli nie macie pomysłów to nie trzymajcie basenu na siłę, ludzie pojada tam gdzie warunki są lepsze i cena atrakcyjniejsza a co za tym idzie, większe wpływy kochani, większa cena = mniej ludzi. Wprowadźcie naliczanie minutowe za dobrą cenę a sami zobaczycie, że to nie jest głupie karnety są w dobrej cenie uważam, lecz bardzo nie proporcjonalnie do biletów jednorazowych.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Rosiek Syców zaprasza na mecz
dzisiaj o 07:28/ Sport
Digitalizacja szkolnych gabinetów
dzisiaj o 07:17/ Aktualności
Maraton inspirujących spotkań w bibliotece
dzisiaj o 06:42/ Aktualności
Uczniowie zawieźli słodycze do domu dziecka
wczoraj/ Aktualności
Pierwsze prace w nowym parku wykonane
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube