reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jerzyki zwalczą owady w Oleśnicy?

14.08 o 21:04Komentarzy: 13Kategoria: Aktualności
Miejski radny Adam Wójcik postuluje sytuowanie budek dla jerzyków na budynkach w mieście. Ptaki te mają pomóc zwalczać owady. Zakład Budynków Komunalnych jest za tym pomysłem i na wiosnę rozpocznie instalacje budek.Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Oleśnicy miejski radny Adam Wójcik zaproponował, żeby na niektórych budynkach usytuować budki dla jerzyków. Ptaki te mają pomóc zwalczyć owady, m.in. komary.

Zakład Budynków Komunalnych informuje, że na zarządzanych przez siebie budynkach na przełomie marca i kwietnia (ze względu na okres lęgowy ptaków) zostaną zamontowane budki dla jerzyków.

Jednocześnie do wspólnot mieszkaniowych, szkół i przedszkoli zostały wystosowane pisma z prośbą o nabycie i montaż takich budek.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

Krzysztof A. Kowalski16.08 o 09:46

Aha, to jest w gestii nie tylko władz samorządowych, ale i wspólnot, administracji spółdzielni mieszkaniowych. Niestety o ten aspekt S.M. "Zacisze" nie dba.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski16.08 o 09:45

W wielu miastach Polski tamtejsze władze samorządowe już od dawna instalują domki dla tych ptaków. Oleśnica jest, jak zawsze, opóźniona. Chociaż na kilku budynkach "Serbinowa" takie domki są od kilku lat.

Zgłoś
jeż15.08 o 23:36

Jerzy @ Rodzina jerzyków dba o czystość ? dorosłe ptaki wynoszą z gniazda większość odchodów piskląt i tym samym tylko w minimalnym stopniu mogą zanieczyszczać miejsce gniazdowania. Z reguły lokalizują one gniazda w stropodachach naszych budynków, do których wlatują przez niewielkie otwory wentylacyjne (o średnicy od 4 do 8 cm.) W związku z powszechną termomodernizacją budynków, a tym samym niszczeniem siedlisk jerzyków, pomysł na montowanie budek lęgowych - chyba trzy lata temu - był proponowany w ramach OBO, ale przepadł. Został oczywiście wyśmiany jako dziwactwo. Wszystko z braku wiedzy, która jest tak łatwo dostępna. https://www.ratujmyptaki.org/jerzyki/44-prawidlowe-wykonanie-budki-i-jej-zawieszenie.html. Dobrze, jeśli budki są montowane po kilka, bo jerzyki tworzą kolonie. Jest wiele dobrych przykładów w różnych miastach. Trzeba dobrze przemyśleć realizację tego projektu, żeby nie okazał się takim niewypałem jak domki dla kotów wolno żyjących.

Zgłoś
aga15.08 o 18:09

Jerzy a ty ni....z że głupio piszesz

Zgłoś
Jerzy15.08 o 17:01

A te jerzyki to nie $rają?

Zgłoś
????15.08 o 15:25

Budki na jerzyki zamontowane są na szkole muzycznej, w ciągu 2 lat powinny mieć mieszkańców

Zgłoś
jojo.15.08 o 12:16

Inicjatywa bardzo dobra, ale jakie będzie praktyczne jej wykonanie w Oleśnicy?....

Zgłoś
Jj15.08 o 10:43

Każda Budka znajdzie lokatora, jerzyki mają inne ale cel dobry

Zgłoś
Ornitolog amator15.08 o 09:14

Pomysł ok, ale jak wytłumaczyć innym ptakom, że to nie dla nich i żeby nie używały?

Zgłoś
ryś15.08 o 08:09

Super pomysł. Jeszcze barany do pielęgnacji trawników, żyrafy drzew, szczury do zjadania odpadków i Oleśnica w końcu będzie krainą mlekiem i miodem płynąca. Oczywiście sam pomysł montowania budek lęgowych dla ptaków jest OK ale dorabianie do tego idiotycznej ideologii ... no cóż.

Zgłoś
A14.08 o 22:17

Fakt. To nie jest budka dla jerzyków, ale przynajmniej wykonana prawidłowo. Bezpieczna i wymiarowa. Wykonana zapewne wg wskazówek profesora Sokołowskiego.

Zgłoś
Jerzyk14.08 o 21:40

No jak te budki będą wyglądały tak jak ta na zdjęciu to życzę powodzenia w ich zasiedlaniu przez jerzyki...

Zgłoś
as14.08 o 21:32

a radni bezradni od Bronsia cokolwiek są w stanie kreatynowego wymyśleć ? czy rola semaforów to ich maksymalny potencjał ?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Motocyklowe mikołajki ze Ściemą
dzisiaj o 14:59/ Aktualności
Uczniowie ubierali choinkę
dzisiaj o 14:41/ Aktualności
Rusza cyfrowe kino w MOKiS-ie!
dzisiaj o 13:14/ Kultura
Oleśnicki finał Szlachetnej Paczki
dzisiaj o 12:35/ Aktualności
Charytatywna gra miejska w Oleśnicy
dzisiaj o 12:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube