reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 19 stycznia. Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Stadion im. Mirosława Mularczyka jeszcze w sierpniu

14.08.2019 o 18:25Komentarzy: Kategoria: Sport
29 sierpnia radni ostatecznie zdecydują o nadaniu stadionowi w Oleśnicy imienia Mirosława Mularczyka. W tym przypadku to tylko formalność.


Mirosław Mularczyk / arch.

W styczniu na jednej z oleśnickich siłowni zmarł Mirosław Mularczyk. Miał 42 lata. Był wuefistą, a przed laty występował w pierwszej drużynie Pogoni Oleśnica.

Do Urzędu Miasta Oleśnicy trafiła petycja w sprawie nadania stadionowi miejskiemu imienia Mirosława Mularczyka. W uzasadnieniu pojawiają się dane biograficzne dotyczące zmarłego.

- Ze Stadionem Miejskim przy ulicy Brzozowej 5 jest związana jest niemal cała jego piłkarska kariera, która trwała aż 32 lata. Mirosław Mularczyk został zawodnikiem Kolejowego Klubu Sportowego Pogoń Oleśnica w 1985 roku - czytamy.

W oleśnickiej pogoni grał do 2013 roku, z półroczną przerwą na grę w Gawinie Królewska Wola. Występował również m.in. w barwach Olimpii Oleśnica.

Pada również stwierdzenie, że M. Mularczyk jest ikoną Pogoni, a z jego nazwiskiem związane są największe, historyczne sukcesy klubu. - Wszystko to sprawia, że właśnie Mirosław Mularczyk jest człowiekiem godnym tego, aby Stadion Miejski przy ulicy Brzozowej 5 nosił jego imię. Będzie pozytywnym wzorem dla kolejnych pokoleń zawodników, którzy będą rozwijali swoje sportowe talenty w tym miejscu - napisali autorzy petycji.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Oleśnicy wszyscy obecni samorządowcy zagłosowali za wyrażeniem pozytywnej opinii do petycji postulującej nadanie stadionowi im. Mirosława Mularczyka.

Z kolei na sesji 29 sierpnia radni ostatecznie zdecydują o nadaniu stadionowi imienia zmarłego. W tym przypadku jest to tylko formalność. Jeżeli nie pojawią się niespodziewane przeszkody, to tego samego dnia moc prawną nabierze uchwała rady, a tym samym stadion zacznie nosić imię Mirosława Mularczyka.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Niedzielne atrakcje na rzecz małej Tosi!
dzisiaj o 06:09/ Aktualności
Służby na pomoc leżącemu mężczyźnie
wczoraj/ Aktualności
Inauguracja z Fisz Emade Tworzywo
wczoraj/ Kultura
Spotkanie opłatkowe w Sokołowicach
wczoraj/ Aktualności
Efekt domina, zderzenie trzech aut
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube