reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 19 stycznia. Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Figura św. Michała Archanioła w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

13.08.2019 o 19:48Komentarzy: 157Kategoria: Aktualności
W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy odbywa się peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia- W programie m.in.: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła. Modlitwa egzorcyzmem prostym. Błogosławieństwo dzieci osób chorych i starszych. Akt zawierzenia Pogromcy Szatana. Modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. Film, kiermasz anielski, konferencje. Godzinki do Św. Michała Archanioła w dniu 14 sierpnia o godz. 5:45 a 15 sierpnia o 7:00. Zapraszamy - czytamy na stronie parafii.

Z tej okazji dziś wieczorem wokół świątyni odbyła się procesja. Figura przybyła do Polski z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano. W parafiach, w których się pojawia, zawsze budzi niemałe zainteresowanie wśród wiernych.

Wideo: materiał z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (157)

MojaOlesnica.pl16.08.2019 o 16:45

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Perturabo16.08.2019 o 14:42

Masz wybujałą fantazję chłopczyku, nie nakręcaj się tak bo mama nie zdąży ci pampersów zmieniać :)

Zgłoś
MojaOlesnica.pl16.08.2019 o 13:51

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Perturabo16.08.2019 o 13:20

"odj*bcie sie od mojej kasy" to ani przemoc słowna ani hejt, wręcz przeciwnie - zwykła samoobrona w 100% uzasadniona. Co do "odje*cie się od naszych dzieci" to jest w ogóle nie trafione, zakładam, że chodzi ci o środowiska LGBT ? Jak na razie to księża KK jeszcze się do końca "nie odj...ali" od naszych dzieci, także sorki - jak kulą w płot :D

Zgłoś
mad16.08.2019 o 13:13

Chodziło mi tylko o "przemoc" słowną, ty np. mówisz "odje*cie się od moich pieniążków", a oni "odje*cie się od naszych dzieci". Cały czas mylisz krytykę, która jest dozwolona, z hejtem. To ty manipulujesz, ja nigdy nie używam sformułowań "prawdziwi patrioci", co najwyżej mogłem napisać, że kibole też są patriotami.

Zgłoś
Perturabo16.08.2019 o 12:41

Hola hola, mały manipulatorze, jest różnica między nawet najostrzejszą krytyką a stosowaniem przemocy i proszę nie porównuj mnie do kiboli bo to twoja mańka, nie moja, ty twierdziłeś, że to prawdziwi patrioci.

Zgłoś
mad16.08.2019 o 12:31

@Perturabo: "Jeżeli krytyka jest ignorowana i patologia dalej trwa to staje sie coraz ostrzejsza - to jest normalne" - to tak właśnie mówią kibole, takie to wasze wspólne rozmienienie tolerancji.

Zgłoś
Perturabo16.08.2019 o 12:25

A chwila co to, tolerancja jest dla wszystkich, nie tylko dla wierzących ? Co to za eksluzywizm ? Nie będziesz mi mówił co "sobie mogę krytykować i jak" - dyspense mi dajesz hahaha :D ? Jeżeli krytyka jest ignorowana i patologia dalej trwa to staje sie coraz ostrzejsza - to jest normalne.

Zgłoś
mad16.08.2019 o 12:21

Perturabo, już ci raz pisałem, że instytucję Kościoła możesz sobie krytykować, jeśli potrafisz robić to w sposób cywilizowany, a ja piszę o tolerancji dla ludzi wierzących.

Zgłoś
Perturabo16.08.2019 o 12:09

@ mad, ja mam bardzo dużo tolernacji w sobie ale ona się kończy w momencie gdy ktoś wkłada mi rękę do kieszeni i wyciąga moją kasę także, kochani księża, odje*cie się od moich pieniążków. Jak wam brakuje to można sprzedać kilka z kilkudziesięciu tysięcy kościołów, nikt i tak nie zauważy albo na kasę do biedry jak to mówią :)

Zgłoś
.16.08.2019 o 12:03

ale ci co pod krzyżem, a to narzędzie zbrodni, tak napisała Monika !

Zgłoś
.16.08.2019 o 12:00

Oto Bartnik. Całe życie bity po łbie i twarzy. Efekt widać...

Zgłoś
mad16.08.2019 o 11:57

Moniko Lipiec, jedni ze smyczą i kagańcem chodzą na czworaka na paradach równości, inni tarzają się w błocie i "dziwnie" się zachowują na festiwalach, a są też tacy, co padają na kolana pod krzyżem. Kiedy wy wreszcie nauczycie się tolerancji i szacunku dla innych, również tych, których zachowania logicznie zrozumieć nie potraficie?

Zgłoś
.16.08.2019 o 11:24

O? Edziu pisze komentarze swojego alter ego podpisane monika lipiec :-) no tak. To jedna z postaci, którą zmyślił i wypisuje sobie niby popierające jego wywody komentarze. Żałosne. Zresztą tych postaci wymyślił kilka. Nie jedną. Strasznie żałosne. Pisać do siebie lub o sobie udając osoby trzecie... edek musi być strasznie samotny.

Zgłoś
Monika Lipiec16.08.2019 o 10:04

@Krzysztof A. Kowalski, przecież Pan Edmund Kaleciński, jak ja, widzi co się dzieje w Polsce okupowanej przez watykańskich sługusów. Ponadto widzi też jak ciemny lud w dużej ilości modli się do obrazków, figurek, kleszych wygłupów, pada na kolana przed narzędziem zbrodni krzyżem, gdzie wisi tzw. "syn boży". Przez wieki nawet ojciec tego syna nawet nie reaguje na takie szujostwo kościelne. Pan Krzysztofie A. Kowalski, jako parafianin, występuje często jak katolik, czy Pan w ogóle rozumie, co to pojęcie znaczy i skąd się wzięło ? I zgadzam się z poglądem, że prawdziwym ateistą może być jedynie człowiek mądry. Bo katolicyzm to jedynie kościelny przekręt w chrześcijańskiej ideologii traktowanej jako religia. Zbrojnym ramieniem tej ideologii jest Kościół kat. od zawsze. A form zbrodniczości tego kościoła jest niezliczona ilość. Miłego dnia Panu życzę.

Zgłoś
ubu król16.08.2019 o 08:47

Pomijając fakt pełzającej tęczowej zarazy pelerynek :o ;) ... na zdjęciach widać? Radosnych, uśmiechniętych, życzliwych ludzi..celebrujących swe święto

Zgłoś
jj16.08.2019 o 08:10

Normalnie jak jaskiniowcy. Łażą i drą japy do posążków. Ksiądz wam już tak głupot nakład to głowy że nie mogę. Panu bokserowi to się nie dziwie bo przyjął trochę ciosów na beret i tam klepki się poprzestawiały.

Zgłoś
ubu król16.08.2019 o 07:13

ORMO jasnogrodu..? czy jest sens dyskusji z kimś kto SZCZYCI się takim podpisem jak nazwa formacji ORMO czy ZOMO ? ale fakt - dobrane idealnie- tropiciele grzechów u innych by przypadkiem swoich nie zobaczyć

Zgłoś
ubu król16.08.2019 o 07:09

W Biblii wprost jest napisane: ?Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu.? (Kp 19,4), oraz: ?Pilnie się wystrzegajcie ? abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach ? pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.? (Pwt 4, 15-19), lub: ?Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył? (Wyj 20,4-5).

Zgłoś
mad16.08.2019 o 00:42

że niby co? ;))

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Niedzielne atrakcje na rzecz małej Tosi!
dzisiaj o 06:09/ Aktualności
Służby na pomoc leżącemu mężczyźnie
wczoraj/ Aktualności
Inauguracja z Fisz Emade Tworzywo
wczoraj/ Kultura
Spotkanie opłatkowe w Sokołowicach
wczoraj/ Aktualności
Efekt domina, zderzenie trzech aut
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube