reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jaka będzie przyszłoroczna OFCA?

Aktualności13.08.2019 o 18:41Komentarzy:
Zakończyła się szósta edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego. Z Tomaszem Czyżewskim z fundacji OFCA rozmawialiśmy o tym, czego można spodziewać się już za rok.


Tomasz Czyżewski, fundacja OFCA

W miniony weekend odbyła się szósta edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego. - OFCA zgromadziła nie tylko oleśniczan, ale także wielu turystów. Przez trzy dni można było usłyszeć u nas wiele obcych języków - niemiecki, angielski, hiszpański, czeski, rosyjski, francuski oraz wiele innych! Stworzyło to - jak zwykle - niesamowitą atmosferę, jaką daje niewiele imprez, odbywających się w naszym regionie - napisaliśmy w podsumowaniu z imprezy.

Dowiedzieliśmy się, że w przyszłym roku formułę czekają niewielkie zmiany. Rozważana jest możliwość sprzedaży krzesełek rybackich dla widzów, a także budowa niewielkich trybun.

Natomiast fireshow zamiast na zamkowym dziedzińcu, mógłby się odbywać na terenie tzw. ogrodu doświadczeń, tuż przy Pomniku Ery Kosmicznej. - W tym roku wiele osób nie mogło się zmieścić na dziedzińcu - uważa Tomasz Czyżewski, prezes fundacji OFCA.

Nadal na przedstawienia w pomieszczeniach będą obowiązywały płatne wejściówki. Zdarzały się sytuacje, że część osób pobierała bezpłatne bilety i nie przychodziła. To odstrasza też tych, którzy nie są zainteresowani danym występem i tym samym przeszkadzają innym.

- Jestem bardzo zadowolony. Nie było żadnych potknięć i wszystko poszło zgodnie z planem. Mimo sobotniej, nieco gorszej pogody, ludzie nie zwracali na nią zbytnio uwagi. Uważam, że pod względem frekwencyjny mieliśmy kolejny rekord. Pod względem artystycznym - mamy sygnały od ludzi i środowiska, że jest to najlepszy festiwal pod tym właśnie kątem - podsumowuje T. Czyżewski. Szczególnie słowa podziękowania kieruje do wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube