reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wystawa broni z okazji święta Wojska Polskiego

29.07.2019 o 09:13Komentarzy: 4Kategoria: Aktualności
Dobroszycki KLUB strzelecki WILK wraz z innymi organizacjami zapraszają 15 sierpnia na wystawę broni z okazji święta Wojska Polskiego.* * *

Już 15 sierpnia zapraszamy serdecznie na wystawę broni, umundurowania i wyposażenia z okazji święta Wojska Polskiego, która odbędzie się w muszli koncertowej w Dobroszycach.

Wystawa jest wspaniałą okazją na podróż do historii polskiej (i nie tylko) obronności, od odzyskania niepodległości w 1918, po czasy współczesne. Dzięki uprzejmości Muzeum Foteli Katapultowych w Oleśnicy, będziemy mogli zobaczyć również legendę polskiego lotnictwa TS 11 Iskra. Na gości wystawy czekają również inne atrakcje, takie jak pokaz jazdy równie jak Iskra, niezapomnianym samochodem Jeep Willys, Armata 65mm, Działo ZSU 23mm, czy moździerz 85mm.

Organizatorami imprezy są Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko, Dobroszycka Grupa Strzelecka, Dobroszycki Klub Sportowy WILK, Grupa rekonstrukcyjna ARMA oraz Muzeum Foteli Katapultowych w Oleśnicy.

Patronat nad imprezą objął Wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek.
Imprezę rozpoczynamy o godz. 12.00.

Dobroszycki KLUB strzelecki WILK

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

jojo rezerwista.30.07.2019 o 09:46

Porównując niemieckiego "Leoparda" do polskiego "Twardego", to tak jakby porównywać "Mercedesa" do "Poloneza", jeżeli chodzi o wygodę załogi, natomiast inne walory skłaniają się na korzyść "Twardego": załoga 3 osobowa, automatyczne ładowanie armaty cal.125 m m, waga około 45 t, zużycie paliwa o połowę mniejsza od "Leoparda" na 100 km, zasięg i szybkość podobna. niska sylwetka co daje leprze warunki maskowania no i tańsze przeszkolenie załogi, nie mówiąc o polskiej produkcji i zatrudnieniu. "Leopard" waga ponad 60 t, załoga 4 osobowa, cal działa 120m m, ładowania ręczne przez ładowniczego, no i nie jest to produkt zakładów polskich, tak jak "Twardy", "Leopard" też jest modernizowany, przeszkolenie 4 osobowej załogi droższe. Nie ma w Polsce mostów, które wytrzymałyby taki ciężar. Polska elektronika i automatyka wojskowa stoją na światowym poziomie. Zakłady cywilne na tej technice też korzystają. Pragniesz pokoju?..To zbroi się!

Zgłoś
Perturabo29.07.2019 o 12:46

No , fajnie by było jakby ktoś tą naszą armię tylko wspierał z głową bo wydawanie prawie 2 mld na przemalowanie bezużytecznych T-72 to słaby pomysł.

Zgłoś
LWP29.07.2019 o 12:22

Dobroszycki Klub Sportowy WILK- konkurencja dla Oleśnickiego HUZARA?

Zgłoś
jojo.29.07.2019 o 10:13

Pragniesz pokoju i spokoju oraz suwerenności, to wspieraj swoją armię - Wojsko Polskie, tak jak to robią kraje od wieków neutralne: Szwajcaria oraz Szwecja?....

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Bezpłatna mammografia w powiecie
dzisiaj o 07:04/ Aktualności
Dobroszycki kiermasz dla Tosi
dzisiaj o 06:17/ Aktualności
Wypadek rowerzysty pod Nowosiedlicami
dzisiaj o 00:00/ Aktualności
Wygrany sparing trampkarzy APO
wczoraj/ Sport
Torba z biblioteki zamiast foliówki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube