reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 8 grudnia. Imieniny Marii, Wirginii, Zenona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wyrok dla byłego policjanta

22.07 o 15:04Komentarzy: 66Kategoria: Aktualności
W oleśnickim sądzie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie Tomasza P. - byłego policjanta oskarżonego o brutalne wymuszanie zeznań. Ma on spędzić rok w więzieniu!


Tomasz P. pojawił się na ogłoszeniu wyroku

Skandal w policji

W lutym 2015 roku doszło do ujawnienia skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn wówczas policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał usłyszał wyrok skazujący. Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań. Wątek związany z udziałem innych funkcjonariuszy został umorzony z powodu braku dowodów.

Dlatego akt oskarżenia został skierowany wyłącznie przeciwko Tomaszowi P. w zakresie "przekroczenia uprawnień" i stosowania "przemocy fizycznej". Oskarżony znalazł schronienie na policyjnej emeryturze.

Wyrok ws. wymuszania zeznań

Sędzia Dobromira Myszakowska już wcześniej zamknęła przewód sądowy w tej sprawie i wysłuchała mów końcowych (więcej). Prokuratura i oskarżyciel posiłkowy poszkodowanych domagali się wymierzenia kary dwóch lat pozbawienia wolności, zakazu pracy w zawodach związanych z ochroną ludzi i zwrot kosztów oraz opłat.

Dzisiaj zapadł wyrok. Tomasz P. został uznany winnym i ma trafić na rok do więzienia. Do tego powinien zapłacić ok. 3 tysiące złotych poszkodowanym, zwrócić ok. 1500 zł opłat i nie będzie mógł pracować w ochronie.

- Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich - przytaczała słowa filozofa Ferdynanda Nietzsche sędzia D. Myszakowska.

- Oskarżony swoim zachowaniem dwukrotnie wyczerpał znamiona przestępstwa - oceniła i uznała, że Tomasz P. działał na szkodę interesu publicznego i prywatnego.

Według sędzi, feralnego dnia oskarżony był "zaślepiony osobistą tragedią" i za wiarygodne uznała relacje o biciu zatrzymanych mężczyzn. - Na takie zachowania w XXI wieku nie ma i nie może być przyzwolenia- komentowała. Jedynie za okoliczności łagodzące uznała długoletnią i nienaganną służbę Tomasza P. w policji. Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo do odwołania się od niego.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (66)

Piotr. S.4.08 o 07:08

Bez względu na to kim się jest w życiu zawodowym, człowiek za wszelką cenę chce chronić swoją rodzinę, najbliższych.jeśli ktoś chce lub zrobił im krzywde, to prawdziwy facet staje w ich obronie bez względu na konsekwencje. Mam dzieci i wiem jak to działa. Można wiele wytrzymać ale jeśli ktoś atakuje dzieci to coś przeskakuje...

Zgłoś
qaz29.07 o 16:13

Tylko rok? Dla bandyty, który torturował niewinnych nastolatków i na dodatek kryje swoich kumpli z psiarni? Żenujące, żenujące... Jak Ziobro weźmie się na grubo za sędziów po wyborach to pies z kulawa noga się za nimi nie ujmie.

Zgłoś
Ryszard25.07 o 15:01

I to wszystko sam jeden.

Zgłoś
CHWDP24.07 o 07:54

Dzisiaj Święto Policji, ale w Oleśnicy policjanci nie mają czego świętować. Hańba!

Zgłoś
CHWDP JP na 100%24.07 o 07:51

To nie policjant - to zwykły przestępca! Tak samo jak: Andrzej W., Marcin W., Maciej K., Maciej B., Mariusz K., a także dyżurny który "niczego nie chciał zauważyć" i reszta policjantek i policjantów z KPP Oleśnica. A tfu!

Zgłoś
popieram23.07 o 22:37

Dobry policjant i tyle

Zgłoś
opp23.07 o 22:36

Poległ cwaniak co was wsadzaĺ do paki

Zgłoś
Brawo23.07 o 22:24

Poległ cwaniak.

Zgłoś
zw-kowalski :-)23.07 o 21:06

jojo. Ale Perturabo podaje fakty. Ty reagujesz tak samo jak mad. jak prawdę napisze NIE to mad wypomina, że ponad 30 lat temu był rzecznikiem rządu PRL. Nie skupia się na prawdzie tylko szuka dziury w rajstopach pani nauczycielki.

Zgłoś
CHWDP23.07 o 20:33

Winni policjanci z KPP Oleśnica: Tomasz P. Andrzej W. Marcin W. Maciej K. Maciej B. Mariusz K. - HAŃBA!

Zgłoś
Hj23.07 o 18:21

Ok biedny on będzie w ZK

Zgłoś
Perturabo23.07 o 18:18

O h*j ci chodzi ? gadzinówki wypisywały kłamstwa, ja napisałem o faktach, te zdarzenia miały miejsce. Znowu sobie ryja wycierasz patriotyzmem, z którym masz tyle wspólnego co rydzyk z wiarą.

Zgłoś
jojo.23.07 o 18:14

perturabo @ takie informacje i sensacyjki jakie wypisujesz bezkarnie no bo "wolność słowa" i demokracja?...To w okupowanej Warszawie, warszawiacy powszechnie określali jako "gadzinówkę".

Zgłoś
Super23.07 o 15:37

Wsadziles mnie na dolek teraz Ty bedziesz na dolku rok czasu.. BRAWO BRAWO BRAWO !!!

Zgłoś
Jest23.07 o 12:57

Uuuuuu......

Zgłoś
Perturabo23.07 o 11:08

O to właśnie chodzi, jak trzeba zkazać "kibol patriotówi", którzy lali kobiety w środku miasta to nagle gubią się dowody i sprawa jest umarzana i tak raz po raz. A jak jakaś kobieta namalowała matke boską tęczową to policja godzine póżniej była u niej w domu i kazała jej sie rozebrać żeby sprawdzic jej biustonosz, zapewne mogła w nim ukrywać niebezpieczną kontrabandę np farby albo kredki. Niech mi jeszcze ktoś powie, że nie żyjemy w dyktaturze - akurat Frasyniuk wie co mówi w temacie jak nikt inny, wtedy kiedy on był internowany przez komunistów kaczor spał słodko w łóżeczku u mamusi w domu.

Zgłoś
zw-kowalski :-)23.07 o 10:26

mad. W Toruniu sąd za spalenie kukły Rydzyka skazał sprawcę na kare grzywny chyba 300 zł. Za spalenie kukły Petry prokuratura w Białymstoku nie widzi cech przestępstwa. Komornik Słomka niezgodnie z ustawą zabrał mi ok 12 tys. Żaden sędzia w Oleśnicy nie chce prowadzić nadzoru aby komornik Słomka zwrócił mi tę kasę. A zgodnie z prawem wynagrodzenia za prace nie mogę się zrzec. Dla prokuratora Zarzyckiego nie wypłacenie ok 24 tys wynagrodzenia (wyrok sądowy) nie jest ciężkim naruszeniem praw pracowniczych. W takiej Polsce ty żyjesz.

Zgłoś
mad23.07 o 10:21

@bez zadnego trybu, przeczytaj jeszcze raz mój wpis, a potem swój i odpowiedz na pytanie, kto "pluje tym zgnilym jadem na normalnego suwerena inaczej myslacego".

Zgłoś
:~ 23.07 o 09:42

Szkoda mi go. Był świetnym policjantem :-(

Zgłoś
Janusz Kolasiński 23.07 o 08:50

Następna będzie ubecja na Młynarskiej, już ledwo dogorywają, koryto im od świńskiego ryj* oderwano. Kwik Kwik Kwik

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Motocyklowe mikołajki ze Ściemą
wczoraj/ Aktualności
Uczniowie ubierali choinkę
wczoraj/ Aktualności
Rusza cyfrowe kino w MOKiS-ie!
wczoraj/ Kultura
Oleśnicki finał Szlachetnej Paczki
wczoraj/ Aktualności
Charytatywna gra miejska w Oleśnicy
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube