reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Gazyfikacja gminy Bierutów?

21.07 o 19:56Komentarzy: 33Kategoria: Aktualności
Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki wydał komunikat na temat rozmów w sprawie gazyfikacji gminy. Liczy na to, że projekt będzie realizowany.* * *

Ostatni tydzień stał pod znakiem dalszych rozmów z Polską Spółką Gazownictwa ws. rozpoczęcia procesu pregazyfikacji gminy. W czwartek 18.07 gościliśmy przedstawicieli PSG oraz firmy instalatorskiej, którzy przybyli aby dokonać wizji w terenie potencjalnych lokalizacji stacji LNG (skroplonego gazu ziemnego). W piątek natomiast, w siedzibie PSG we Wrocławiu, podsumowaliśmy dotychczasowe ustalenia i uzgodniliśmy dalsze kroki.

Na początek intencją stron jest posadowienie na terenie Bierutowa niewielkiej stacji LNG, mogącej zasilić otaczających ją odbiorców. Byłby to pierwszy, kluczowy krok, który włączyłby naszą gminę w obszar, na którym swoje usługi świadczy PSG. To z kolei pozwoliłoby mieszkańcom występowanie o warunki przyłączenia do sieci gazowej, co z kolei pokazałoby rzeczywisty popyt na tego rodzaju paliwo. Na tej podstawie PSG planowałoby dalsze kroki, ale wtedy rozmowy szłyby już w kierunku rozbudowy infrastruktury i pokrywania siecią coraz większego obszaru gminy.

Ten projekt jest wciąż w fazie koncepcyjnej, ale kolejne rozmowy pozwalają z coraz większym optymizmem patrzeć na szanse jego powodzenia.

Piotr Sawicki
burmistrz Bierutowa

* * *

rd, źródło: fb / Piotr Sawicki

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

oficer24.07 o 19:55

@Inny były żołnierz - żołnierzu ! gdzie przyzwoitość i znajomość regulaminów ! Nie nauczyli kotka jak reprezentować się w wystąpieniach indywidualnych w miejscach publicznych ? Żołnierz zdyscyplinowany nie uwłacza godności swoich adwersarzy ! Jeszcze raz naruszysz regulaminy będę zmuszony skierować sprawę do KP Bierutów , skoro już nie jesteś w służbie czynnej.

Zgłoś
nie pytam24.07 o 17:10

@Były żołnierz /@Inny były żołnierz/@prawda - daj sobie na luz, myślisz że trudno zauważyć coś za człowiek ? wijesz się i plujesz -tylko tyle potrafisz....U0

Zgłoś
nie pytam24.07 o 17:09

@Były żołnierz /@21.07 o 19:56Komentarzy: 30Kategoria: Aktualności Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki wydał komunikat na temat rozmów w sprawie gazyfikacji gminy. Liczy na to, że projekt będzie realizowany. * * * Ostatni tydzień stał pod znakiem dalszych rozmów z Polską Spółką Gazownictwa ws. rozpoczęcia procesu pregazyfikacji gminy. W czwartek 18.07 gościliśmy przedstawicieli PSG oraz firmy instalatorskiej, którzy przybyli aby dokonać wizji w terenie potencjalnych lokalizacji stacji LNG (skroplonego gazu ziemnego). W piątek natomiast, w siedzibie PSG we Wrocławiu, podsumowaliśmy dotychczasowe ustalenia i uzgodniliśmy dalsze kroki. Na początek intencją stron jest posadowienie na terenie Bierutowa niewielkiej stacji LNG, mogącej zasilić otaczających ją odbiorców. Byłby to pierwszy, kluczowy krok, który włączyłby naszą gminę w obszar, na którym swoje usługi świadczy PSG. To z kolei pozwoliłoby mieszkańcom występowanie o warunki przyłączenia do sieci gazowej, co z kolei pokazałoby rzeczywisty popyt na tego rodzaju paliwo. Na tej podstawie PSG planowałoby dalsze kroki, ale wtedy rozmowy szłyby już w kierunku rozbudowy infrastruktury i pokrywania siecią coraz większego obszaru gminy. Ten projekt jest wciąż w fazie koncepcyjnej, ale kolejne rozmowy pozwalają z coraz większym optymizmem patrzeć na szanse jego powodzenia. Piotr Sawicki burmistrz Bierutowa * * * rd, źródło: fb / Piotr Sawickireklama Podziel się tym artykułem na Facebooku? reklama reklama Skomentuj @Były żołnierz /@Inny były żołnierz/@prawda - daj sobie na luz, myślisz że trudno zauważyć coś za człowiek ? wijesz się i plujesz -tylko tyle potrafisz....U0

Zgłoś
Inny były żołnierz24.07 o 15:39

Pan/Pani nie pytam, Jeżeli ktoś wżyciu nie dotarł do poziomu parafrazy, następnie sarkazmu to tak jak Pan/Pani nie potrafi przeczytać treści. Czyta tylko literki razem z synem z przedszkola. Proszę sprawdzić np w wikipedii, termin imbecylizm.

Zgłoś
nie pytam24.07 o 12:12

@Były żołnierz - koń by się uśmiał z twoich wypocin, węgiel jest w tonach -to fakt, ale drewno ( materiał , bo drzewo- jeszcze rośnie ) jest w metrach sześciennych zwanych kubikami, lub metrach przestrzennych :), obstawiam że twoja przygoda z wojskiem na U0 owocnie się zakończyła :) I twoja teza "porównywanie rzeczy nieporównywalnych " rozbawiłaby nawet mojego synka przedszkolaka :)

Zgłoś
cv23.07 o 22:22

@Były żołnierz - chyba z etatem U1 jesteś skoro nie pojmujesz wiedzy specjalistów. Skorzystaj z Google, a zrozumiesz, chyba tyle potrafisz?

Zgłoś
Były żołnierz 23.07 o 19:10

Panie cv ! A jak tona węgla będzie kosztowała tyle co tona drewna to jaki jest sens płacić dla mieszkańca .... ? Otóż porównywanie rzeczy nieporównywalnych świadczy o tym ze brak panu wiedzy albo ze udowadnia pan ze w pana życiu coś się dzieje.

Zgłoś
cv23.07 o 17:18

czyż ceny gazu LNG nie będą porównywalne z ceną gazu z butli 11kg?, jaki sens dla mieszkańca jest płacić tyle samo za gaz plus koszty budowy instalacji skoro nie zyska ekonomicznie? albo brakuje wiedzy burmistrzowi Bierutowa, albo próba udowadniania że coś się dzieje za jego kadencji :)

Zgłoś
MojaOlesnica.pl22.07 o 20:34

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Pan Bierut22.07 o 14:48

Bejrut ropą nie gazem stoi i niech już tak pozostanie.

Zgłoś
Mieszkaniec malej wioski22.07 o 13:42

W tym "mieście" serio nie ma nawet gazu?

Zgłoś
też mieszkaniec22.07 o 13:04

Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż będzie gazyfikacja Bierutowa.To co chce zrobić Sawicki, to już przerabiał Kobiałka. Byli przedstawiciele Gazownictwa w Bierucie ,były robione ankiety. I co???? Postawienie stacji tylko dla Bierutowa!!!! jest nieekonomiczne.A wioski odpadają w przedbiegach.Po co prężyc muskuły Nie ma gazu/ chyba, że z butli? i nie będzie!!!! Pozdrawiam wszystkich, którzy głosowali na TAK DLA ZMIAN

Zgłoś
nie pytam22.07 o 12:23

Nie muszę być burmistrzem aby to załatwić. Aby dowiedzieć się więcej o możliwości przyłączenia się do naszej sieci gazowej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Prosimy skorzystać z poniższego formularza, by uzyskać numer telefonu właściwy dla Państwa miejscowości.Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu Gazownia w Oleśnicy ul. Moniuszki 70, 56-400 Oleśnica tel.: 71 364 94 00

Zgłoś
Ulo22.07 o 10:59

Nie załatwi - cienias jest. Za jego panowania to Bierótów słynie ze śmieci i pożarów.

Zgłoś
Jj22.07 o 10:51

Ta baba to ruska sztangistka

Zgłoś
trytka22.07 o 10:50

Jak burmistrz tego gazu nie załatwi to może się pakować. To bedzie znaczyło że nieudacznik

Zgłoś
Mieszkaniec22.07 o 10:46

Miało być TAK DLA ZMIAN, a wygląd miasta taki, że nadal wstydzę się zaprosić rodzinę z innej gminy, bo mówią że u nich to wyglądało tak jak u nas, ale w latach 90....

Zgłoś
zmiany - konieczne22.07 o 10:32

Tak są zmiany : tylko na stołkach i w naszych kieszeniach i w wizerunku gminy ( zarośnięta , zapuszczona i zaśmiecona ) O ?? miej nas w swojej opiece.

Zgłoś
;)22.07 o 10:28

I mamy TAK DLA ZMIAN... ;)

Zgłoś
Mieszkaniec 22.07 o 10:01

Ludzie czy wy wiecie że spodwyzka śmieci została przeglosowana przez wszystkich radnych na tak!?!!? A co się robi z tymi co nie płacą i się śmieją z tego bo wiedzą że mogą dalej lecieć w hhhuuuuuu...............!?!?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Motocyklowe mikołajki ze Ściemą
dzisiaj o 14:59/ Aktualności
Uczniowie ubierali choinkę
dzisiaj o 14:41/ Aktualności
Rusza cyfrowe kino w MOKiS-ie!
dzisiaj o 13:14/ Kultura
Oleśnicki finał Szlachetnej Paczki
dzisiaj o 12:35/ Aktualności
Charytatywna gra miejska w Oleśnicy
dzisiaj o 12:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube