reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 13 grudnia. Imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zawieszono nabór wniosków na wymianę pieców

20.07 o 10:00Komentarzy: 18Kategoria: Aktualności
Urząd Miasta i Gminy Twardogóra do odwołania zawiesił przyjmowanie wniosków na wymianę starych pieców grzewczych. Magistrat nie uzasadnił tej decyzji.- Informujemy, że Gmina Twardogóra działając zgodnie z §9 ust. 2 Regulaminu udzielania dotacji ze środków budżetu Gminy Twardogóra pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza, związanych z trwałą likwidacją ogrzewania opartego na paliwie stałym lub biomasie na terenie Gminy Twardogóra stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały Nr XXX.341.2017 Rady Miejskiej w Twardogórze z dnia 31 sierpnia 2017 r. (Dz. Urz. Woj. Doln. z 2019 r. poz. 1543), z dniem 18 lipca 2019 r. zawiesiła (do odwołania) nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych, w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (Edycja 2), tzw. PONE2 - brzmi komunikat Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra.

W materiale nie podano jednak, co było tego przyczyną takiego kroku. Jednocześnie urzędnicy zapewniają, że osoby fizyczne w dalszym ciągu mogą starać się o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz termomodernizacji budynku w programie "Czyste Powietrze". Więcej informacji o programie znajduje się na stronach portal.fos.wroc.pl oraz twardogora.pl.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Lekarz21.07 o 22:40

PiS nie chciał oddać pieniędzy z UE do rąk samorządów. UE powiedziała więc, że pieniędzy nie da. To po co miałyby teraz samorządy zbierać wnioski o pieniądze, których i tak nie dostaną? Przypomnijmy - dzięki PiS straciliśmy 35 mld Euro (program miał trwać 10 lat). Jak widać "rd" nie jest zdolny/zdolna do analizy wiadomości ogólnokrajowych, tłuczonych do upadłego przez ostatnie miesiące.

Zgłoś
Filipek 21.07 o 18:55

Sam dronik nie poprawi powietrza ale dzięki niemu wyższe organy będą mogły podjąć swoje dzialania gdybyś się douczyl to byś pewnie to wiedział. Lepiej pozostań na głosowaniu w konkursie

Zgłoś
Kurski21.07 o 12:52

Ważne że dronik będzie sobie latał. To na pewno poprawi jakość powietrza. A jak nie to trudno. Ważne że chłopczyk będzie miał zabaweczke. I wyszło szydło z worka

Zgłoś
Twardogórzanin20.07 o 20:58

jak przeinwestowal to niech szuka teraz nowych inwestorów

Zgłoś
Iwona20.07 o 18:00

powoli trzeba zbierac 1 mln na dotacje na remont kosciola bo proboszcz przeinwestował. taca cienka wiec gmina dołozy. stad wstrzymanie inwestycji.

Zgłoś
Piotr20.07 o 16:13

Zapraszam mieszkańców Twardogóry ,do większego palenia śmieci i odpadów w swoich piecach w szczególności koło ratusza

Zgłoś
dum dum20.07 o 13:02

Za dużo kaski do Rydzyka poszło i zabrakło na dbanie o środowisko, ktoś jest żdziwiony ?

Zgłoś
tedi20.07 o 13:00

Czyżby za dużo wniosków zostało złożonych?

Zgłoś
BoguśBMW20.07 o 12:33

Przy wymianie pieców, pamietajcie jeszcze, że można się starac o dofinansowanie z ochrony srodowiska. Dużo osób o tym nie wie.

Zgłoś
Kopernik20.07 o 12:10

Tylko w najbliższym czasie znów zespół pałacowo parkowy w Goszczu bedzie remontowany, Parkowa w Goszczu robiona, ściezka Domasławice-Goszcz tez więc Goszcz na inwestycje nie może narzekać. Paderewskiego też się zrobi ale jesli kwoty podane przez firmy były zbyt wysokie nawet o 100-200 tys to myślę, że trzeba przetarg jeszcze raz ogłosić. Należy szanować pieniadze mieszkańców a nie przepłacać byleby było.

Zgłoś
zzzz20.07 o 11:39

młody ma swoją wizję i nie musi robić tego co poprzednicy. Został wybrany po to aby realizowac swój plan jak widać bardzo dobrze mu idzie. Nikt do tej piory nie brał się za powietrze on już działa na pustostany też znajdzie sposób. Byscie chcieli aby w 8 miesięcy wszystkim się zajął - do tej pory bardzo dużo robi, ma jeszcze ponad 4 lata czy wam się podoba czy nie.

Zgłoś
Jogi20.07 o 11:27

Kolego _jaja_ czy odpowiadałby tobie ten syf 10 metrów od domu i 5 metrów od placu zabaw? Jak chcesz to podaj adres i niech przywiozą ci kilka tirów pod dom

Zgłoś
Rysiek20.07 o 11:24

Widocznie zakręt w Goszczu i i remont Paderewskiego to nie najwazniejsze sprawy. Może dla poprzedników były teraz no cóż zmieniają się priorytety - i bardzo dobrze! A zmiana w ośrodku to jakby tak obserwować co się dzieje to reakcja ludzi na spotted a nie jakiś burdel w samym ośrodku. Może w końcu ktoś zaczyna słuchać mieszkańców? Brawo Panie Czuliński.

Zgłoś
wina PIS20.07 o 11:13

wina PIS

Zgłoś
olo20.07 o 11:12

1. Dron za 150 000 zł uzdrowi powietrze, a ile przy tym zabawy. 2. Zrezygnowano z romontu budynku na Sienkiewicza. 3. Przetarg na remont Paderewskiego się wysypał. 4. W ośrodku zdrowia posypał się personel lekarski, nawet dr. Piotr W. ma już dość tego mircynego burdelu i poszedł w p....u. 5. Zakręt w Goszczu sam się nie naprostował. 6. Pustostany straszą dalej i generują koszty. 7. Samopoczucie burmistrza jest wspaniałe.

Zgłoś
ja20.07 o 10:43

jak to co jest przyczyną? ministerstwo środowiska zablokowało środki, to nie ma z czego płacić

Zgłoś
jaja20.07 o 10:39

Jogi- no i to jest właśnie ekologia, naturalne organiczne nawożenie bez chemicznych sztucznych nawozów. Zapach nie odpowiada? No ale to czym nawożą z ciebie wychodzi, musisz bardziej pachnąco się wypróżniać bo to twoja wina!

Zgłoś
Jogi20.07 o 10:30

Drona przywieźcie do Gorzesławia, Stroni i Wabienic, niech w tych wioskach zbada jakość powietrza. Z domu wyjść nie można bo taki smród, że oddychać się nie da. Po kilka tirów dziennie wysypywane są osady ściekowe na pola i gdzie tu jest ekologia.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
GCK zaprasza na spektakl grupy teatralnej
dzisiaj o 09:52/ Kultura
SPR zmierzy się z Żagwią
dzisiaj o 09:40/ Sport
KK Oleśnica zaprasza na mecz
dzisiaj o 09:34/ Sport
Ciężarówka wjechała do rowu
dzisiaj o 09:02/ Aktualności
NIK odpowiada Beacie Kempie
dzisiaj o 08:41/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube