reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 13 grudnia. Imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mniej smogu w centrum Oleśnicy?

20.07 o 08:27Komentarzy: 16Kategoria: Aktualności
ZBK przygotowuje się budowę węzła cieplnego wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w centrum Oleśnicy.Jednym z elementem walki ze smogiem jest wymiana nieefektywnych źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne. Coraz więcej budynków jest podpinanych do miejskiej ciepłowni, która używa nowoczesnych urządzeń.

Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy ogłosił przetargi na sporządzenie dokumentacji technicznej na budowę węzła cieplnego wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych pod adresami Rynek 34 i 37. Oferenci mogą zgłaszać się do 25 lipca.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

sarki16.08 o 09:05

Ale nie zapominajcie o tym, że duże znaczenie mają też paliwa używane w pojazdach i nie tylko. Temat w Polsce jeszcze kuleje. Ludzi kompletnie nie zwracają na to uwagi, ale to będzie z czasem standard. Chodzi mi o paliwa alkilatowe Warter Fuels, inny skład, brak negatywnego wpływu na środowisko. Ludzie powinni do tego dorosnąć, ale pewnie prędko to nie nastąpi, chociaż to niezbędne?

Zgłoś
Gornik21.07 o 12:08

Tani dobry polski wegiel i nie bedzie palenia smieciami

Zgłoś
olesniczanka21.07 o 11:02

Rzeczywiście nikt nigdy nie podjął tematu (Policja, Ratusz) pomimo częstych próśb o interwencję zatruwania okolicy toksycznym dymem w ciągu całego roku przez mieszkańców budynku przy ul.Rzemieślniczej 5a .

Zgłoś
ekolog20.07 o 21:24

Najlepszy sposób na smog w Oleśnicy to poszerzenie Ul.Wojska Polskiego od ronda do skrzyżowania z Klonową. Tam codziennie są korki.

Zgłoś
Olesniczanin20.07 o 20:18

Rzemieslnicza5a 40st na zewnątrz a wieczorem czarny śmierdzący dym z Komina

Zgłoś
JANUSCH20.07 o 15:59

Kto pali węglem to tak jakby śmieciami palił.Jeden smród.

Zgłoś
PO truje20.07 o 14:43

PO nas zatruje na smierć

Zgłoś
PIS truje20.07 o 11:16

PIS nas zatruje na smierć

Zgłoś
Do eko normalny 20.07 o 09:57

Do eko normalny, ale w tamtych czasach było ludzi stać na prawdziwy węgiel, a dla oszczędnych były inne możliwości. A teraz palą wszystkim bo ich nie stać, a to co jest w sprzedaży to najgorsza jakość na swój rodzimy rynek, bo już węgla kamiennego jest niewiele, dlatego tylko eksportować im się opłaca. Wszyscy są tu jednak naiwni, że rodzime produkty są polskimi. No chyba, że TYLKO politechnikę zaliczamy do przedsięwzięć TYLKO jako polskie, ale i tu elementy poszczególnych rzeczy to produkty obce.

Zgłoś
!!!20.07 o 09:48

Bo teraz pala śmieciami i jest smród!1

Zgłoś
eko-normalny20.07 o 09:36

Ludzie wpadacie w paranoje! Ze 30-parę lat temu nikt nie myślał o smogu, wszyscy palili węglem, na kominach nie było żadnych filtrów, działały jeszcze huty,koksownie,gazownie, cementownie, kopalnie w Wałbrzychu, samochody jeździły na benzynie ołowiowej bez katalizatorów,filtrów cząstek stałych,,, I nikt nie narzekał, a teraz płacz....

Zgłoś
1!20.07 o 09:33

Dojdą samochody z nauki jazdy!!

Zgłoś
Wengiel je we wsi 20.07 o 09:26

Najlepszą wizytówką braku smogu jest ostatnio motel Perła, kłęby dymu gryzącego i to nie tylko latem. Więcej zanieczyszczeń w atmosferze jest przy sposobie ogrzewania polskiego, niż ekologiczne diesle w samochodach. Brawo śmieci węglo podobne w polsce. Pis jest eko?, raczej ego! Dawno już nie słyszałam takiej ciemnoty jaką teraz głosi pis i kościół polski . Nie tylko w polityce, ale w obietnicach, a także w merytoryce. A ludzie, niczym na "chaju ", wierzą w ciemnogród wyborczy pisu.

Zgłoś
Not20.07 o 09:05

Dwa budynki a dofinansowania na ogrzewanie gazowe dlaczego trzeba tyle formalności gazowane itp. Masakra miało być lepiej.Mniej smogu, posiadamy ciepłowniczej węglowe a nie gazową.Nie wierzcie

Zgłoś
...20.07 o 09:03

MGK uzyskuje ciepło z węgla, więc efekt nie jest aż taki pozytywny. Oczywiście lepszy jest jeden komin zaopatrzony w odpowiednie filtry niż kilka w centrum miasta, ale nie łudźmy się - powietrze jest nadal zanieczyszczane.

Zgłoś
dd20.07 o 08:51

Tak, mniej smogu bo 2 budynki podłączą. To jest igła w stogu siana.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
GCK zaprasza na spektakl grupy teatralnej
dzisiaj o 09:52/ Kultura
SPR zmierzy się z Żagwią
dzisiaj o 09:40/ Sport
KK Oleśnica zaprasza na mecz
dzisiaj o 09:34/ Sport
Ciężarówka wjechała do rowu
dzisiaj o 09:02/ Aktualności
NIK odpowiada Beacie Kempie
dzisiaj o 08:41/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube