reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 8 grudnia. Imieniny Marii, Wirginii, Zenona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP

15.07 o 18:13Komentarzy: 127Kategoria: Aktualności
Miasto ciągle prowadzi działania zmierzające do przejęcia oleśnickiego dworca PKP. Po remoncie ma tam znaleźć się m.in. sala muzyczna z miejscem do 100 osób, kilka pracowni, magiczny ogród z bezpłatnym internetem i miejsce wystawiennicze.


Burmistrz Jan Bronś zapowiedział, że na dworcu PKP w Oleśnicy powstanie coś dla młodszych i starszych czyli MOKiS 2 m.in. z pomieszczeniami do tańca, dla organizacji i dla klubów

W marcu portal MojaOlesnica.pl ujawnił, że władze miasta planują przejęcie i następnie urządzenie na terenie oleśnickiego dworca PKP MOKiS-u 2, czyli placówki kulturalnej służącej spotkaniom międzykulturowym. Urządzenie takiego centrum w tym miejscu ma się odbyć z zachowaniem funkcji kolejowej całego dworca.

Teraz poznaliśmy więcej informacji na temat całego projektu. Na dworcu powstanie Stacja Kultura, a więc "przestrzeń sprzyjająca procesowi twórczemu".


Przejęciu ma ulec nie tylko sam dworzec, ale również parking, kładka, wiata na peronie pierwszym i teren za dworcem zabudowany kilkoma budynkami

Urządzone zostaną pracownie: plastyczna i modelarska, sale do zajęć ruchowych i tanecznych z lustrem, sala muzyczna na kameralne koncerty z miejscem do 100 osób i wyposażona w głośniki, oświetlenie i scenę, Magiczny Ogród ze stacją PKP z bezpłatnym internetem, miejsce wystawiennicze oraz miejsce wspólne, w którym dana społeczność będzie mogła wypożyczyć na spotkanie i użytkować, gdy działa w sposób dostępny i bezpłatny dla innych.


Plan parteru dworca. Zmieni się wyjście na peron pierwszy (będzie zlokalizowane w miejscu czerwonej strzałki). Część na lewo od zielonej linii przeznaczona będzie dla kolei (kasa biletowa, poczekalnia), natomiast na prawo - na potrzeby MOKiS-u 2

- Miejsce to będzie służyło artystom do indywidualnych i wspólnych działań, a mieszkańcom do zapoznania się z nimi oraz efektami ich twórczości. Całość będzie stałą galerią oraz pracownią. Będzie sprzyjać teatrowi, muzyce, filmowi i multimediom - dowiadujemy się. Oprócz tego, na dworcu zlokalizowana ma być też pracownia rękodzielnicza i rzemieślnicza.

Zobacz: MOKiS 2 powstanie na dworcu kolejowym!

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (127)

Krzysztof A. Kowalski18.07 o 10:21

Jak to oleśnickie media informują, powyższa inwestycja ma kosztować 20.000.000,00 zł. Ponad 20 mln zł kosztował remont starego szpitala. Tak, to za urzędowania Michała Kołacińskiego. CUS wymaga dalszych inwestycji po ulewach. W przyszłości wymagać będzie modernizacji, remontów, czego już wymaga "Atol", wymagający milionowych dofinansowań. Do tego za miliony chce Jan Bronś wybudować kolejny skatepark, chociaż w parku przy ul. Daszyńskiego istnieje, ale wymaga gruntownego remontu, lecz tego Jan Bronś nie widzi. Zamiast uzupełnić OKR "Atol" o obiekt hotelowo-gastronomiczno-konferencyjny, by ośrodek stał się rentowny i odciążył miejski budżet - Jan Bronś bawi się w inwestycje coraz bardziej obciążające miejski budżet, co za kilka lat może skutkować poważnymi problemami finansowymi w mieście.

Zgłoś
:-) zw-kowalski18.07 o 09:57

do @członek. No jeśli tam jest jakiś syf to za to odpowiada zarządca i właściciel. Sam tym swoim wpisem udowadniasz , że naczelni wydziału porządku publicznego niezbyt dba o ten porządek a burmistrz niezbyt dobrze nadzoruje prace swojego naczelnika skoro tam jest taki syf.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl18.07 o 09:41

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
xx18.07 o 06:17

Dla zwykłego głupola rowery,skatepark i darmowe koncerty to jest dobre zarządzanie miastem.

Zgłoś
:-) zw-kowalski18.07 o 00:49

Jest takie powiedzenie przypisywane Margaret Thatcher " Państwo niczego nie daje, bo niczego nie ma. Jeśli rząd twierdzi, że daje komuś , znaczy, że zabiera tobie. Rząd nie ma własnych pieniędzy". Więc Jaś nic Wam nie wyremontuje. Nie wyremontuje też miasto. Bo ani Jaś ani miasto nie mają kasy na to. Mają tyle ile Wam zabiorą oraz tyle ile waszych gruntów czy lokali sprzedadzą. A i gruntów i lokali macie coraz mniej. Nowych lokali praktycznie nie budujecie.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski18.07 o 00:35

można na to spojrzeć jeszcze inaczej: sala (ponoć) widowiskowa przy ul. Kochanowskiego to ewidentny bubel decyzyjny Jana Bronsia - obiekt niefunkcjonalny, bez zaplecza dla prób, a przecież miał i ma spełniać wszystkie te funkcje, które teraz planuje się dla dworca. Zamiast uczynić coś sensownego w centrum miasta - uczynił przysługę zarządzającym PKP. Można zadać pytanie dlaczego? I ponowić pytania: dlaczego przez dziesięciolecia nie uczynił nic dla ratowania oleśnickich zabytków. Przeciwnie - kazał zburzyć "dom na murze".

Zgłoś
ir17.07 o 12:18

Łatwo wydaje się publiczne środki promując to wydając na to duże środki a rzeczywistość jest inna.

Zgłoś
psl17.07 o 12:09

Perturab;ty jak zwykle nie w temacie.

Zgłoś
kit17.07 o 11:38

trzecia sala widowiskowo-muzyczna w Oleśnicy-no to potęgą będziemy, ja pitolę ma się gest za publiczną kasę

Zgłoś
ja17.07 o 11:34

pożyjemy, zobaczymy- najpierw oszacować koszty remontu a potem zachwyty:-)

Zgłoś
dol17.07 o 07:31

Brawo Panie Burmistrzu.

Zgłoś
:-) zw-kowalski17.07 o 00:11

Lorgar. Stacja kultura to taki sam problem jak CUS. W przypadku CUS dostaliście po łapach i nadal się nic nie nauczyliście. Miasto dawno temu a za panowania już Jasia dało telekomunikacji budynek na 11 listopada gratis. I po prywatyzacji przekształcona i sprywatyzowana telekomunikacja budynek sprzedała z zyskiem. Tak to działa.

Zgłoś
:-) zw-kowalski17.07 o 00:08

Perturabo Cytuję "Bardzo dobry pomysł, ten obiekt będzie służył wielu ludziom, w róznym wieku, można będzie tam organizować koncerty, wystawy, rozwijać hobby i przy okazji będzie fajna wizytówka Oleśnicy" i jesteś przekonany, że tego nie można zrobić w całkiem nowym i tańszym obiekcie. Dostosuj ten stary dworzec wybudowany przez Niemców do wymogów p-poż. , niepełnosprawnym itp itd. gwarantuję ci, że tę samą kasą mógłby powstać całkiem nowy obiekt.

Zgłoś
Lorgar16.07 o 21:37

Raczej Oleśnicznie zmienili na lepszego burmistrza. Za "przecieranie szlaku" byłemu burmistrzowi dziękujemy, mógłby jeszcze na koniec wodę powycierać w CUSie bo cuś przecieka dach ostatnio.

Zgłoś
Maria16.07 o 21:36

BRAWO,niech się wreszcie ruszy,pan Bronś wie co robi życzę powodzenia w realizacji !!!

Zgłoś
obserwator16.07 o 21:16

Janek się zmienił na lepsze. Będzie remontował poniemieckie zabytki należące dotychczas do powiatu czy państwa. Kołaciński przetarł szlak i Janowi będzie łatwiej. Ponad podziałami.

Zgłoś
Perturabo16.07 o 21:09

Bardzo dobry pomysł, ten obiekt będzie służył wielu ludziom, w róznym wieku, można będzie tam organizować koncerty, wystawy, rozwijać hobby i przy okazji będzie fajna wizytówka Oleśnicy dla ludzi, którzy przyjeżdżają do Ole PKP. Pisowskimi trolami nie ma się co przejmować, to są takie jorki - dużo szczekają ale nawet do kostki nie dosięgną żeby ugryżc, tylko tyle mogą :)

Zgłoś
psl16.07 o 20:44

Hejkerzy;ja też się ciszę,że wy się cieszycie.

Zgłoś
Perturabo16.07 o 20:41

Wiem :)

Zgłoś
Hejterzy16.07 o 20:40

@Perturabo, my się cieszymy że ty się cieszysz.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Motocyklowe mikołajki ze Ściemą
wczoraj/ Aktualności
Uczniowie ubierali choinkę
wczoraj/ Aktualności
Rusza cyfrowe kino w MOKiS-ie!
wczoraj/ Kultura
Oleśnicki finał Szlachetnej Paczki
wczoraj/ Aktualności
Charytatywna gra miejska w Oleśnicy
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube