reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Torpeda znowu na pływackim szczycie

15.07 o 09:06Komentarzy: Kategoria: Sport
Cztery medale Letnich Mistrzostw Polski: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe - to dorobek oleśnickiej Torpedy z olimpijskiego basenu w Lublinie.Głowni aktorzy tego sukcesu to Adela Piskorska i Adrianna Szwabińska wraz z trenerem UKP Torpeda Oleśnica Wojciechem Zawadzkim. Marsz po lublińskie tytuły rozpoczęła Adrianna Szwabińska. W najbardziej widowiskowej konkurencji olimpijskiej, na 50 metrów dowolnym, zawodniczka Torpedy dopłynęła na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal w tej konkurencji. Pół godziny później w sesji finałowej, po bardzo emocjonującym wyścigu, Adela Piskorska wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

W drugim dniu mistrzostw w konkurencji sprinterskiej tym razem na 50 grzbietowym błysnęła Adela Piskorska. Zawodniczka Torpedy po świetnym starcie utrzymała swoją pozycję przez cały dystans i zameldowała się druga na mecie, zdobywając srebrny medal.Trzeci dzień Mistrzostw i dystans 100 grzbietowym był popisem jednej zawodniczki. Adela Piskorska po "pływackich szachach" w eliminacjach niepozornie zakwalifikowała się z trzecim czasem do finału. Jednak tam od pierwszego metra zaatakowała pierwszą pozycję w stawce i nie pozwoliła się wyprzedzić przez cały dystans, zdobywając złoty medal Letnich Mistrzostw Polski w Lublinie.

- Dziewczyny zdobyły jeszcze na tych Mistrzostwach wysokie miejsca w konkurencjach: Adrianna Szwabińska 5 miejsce na dystansach 200 dowolnym i 100 dowolnym oraz Adela Piskorska 5 miejsce na 200 metrów zmiennym. Wielkie gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie klubu Torpedy i miasta Oleśnicy w tak prestiżowych zawodach oraz mobilizacja dla młodych pływaków i zachęta dla tych, co wodę lubią. Można być mistrzem z Oleśnicy - relacjonuje zadowolony trener W. Zawadzki.

źródło: UKP Torpeda Oleśnica

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Psy żyły w strasznych warunkach!
wczoraj/ Aktualności
Fit przepisy na święta od Kingi Handzlik
wczoraj/ Ciekawostki
Świąteczne iluminacje w centrum
wczoraj/ Ciekawostki
Jarmark i rozświetlenie choinki
wczoraj/ Aktualności
Wypadek na drodze do Jenkowic
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube