reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 21 października. Imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Były dyrektor szpitala pozwie powiat?

12.07 o 19:46Komentarzy: 30Kategoria: Aktualności
Były dyrektor oleśnickiego szpitala Kamil Dybizbański zapowiada kroki prawne w sprawie oświadczenia starostwa po jego odwołaniu. Zarzucono mu wtedy m.in. nieprawidłowości w jednostce.


Kamil Dybizbański do 20 marca był dyrektorem Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy

Portal MojaOlesnica.pl ujawnił wczoraj, że były dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Kamil Dybizbański został nowym szefem szpitala w Brzegu.

Dziennikarze portalu brzeg24.pl zapytali dyrektora o stanowisko władz powiatu oleśnickiego, w którym znajdują się stwierdzenia o nieprawidłowościach w jednostce za rządów K. Dybizbańskiego. Okazuje się, że w tej sprawie były dyrektor oleśnickiego szpitala podejmuje działania prawne.

- Te informacje Zarządu Powiatu Oleśnickiego są nieprawdziwe i ja będę walczył o swoje dobre imię. Póki co wezwałem starostę do usunięcia nieprawdziwego komunikatu ze strony internetowej. Nie zrobił tego, więc będę kontynuował drogę prawną. Zarząd wskazał rzekome rażące naruszenia, ale zgodnie z procedurą nie chciał złożyć doniesienia do prokuratury. Jeżeli chodzi o sytuację finansową szpitala w Oleśnicy, to wyprowadziłem ten szpital z długów. Kiedy obejmowałem w nim funkcję dyrektora przynosił 5,5 mln zł straty, a później przez dwa lata generował rocznie 2,5 mln zł zysku i miał na koncie 8,5 mln zł czystej gotówki - mówi K. Dybizbański w wypowiedzi dla portalu brzeg24.pl.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

ok15.07 o 12:50

ludzie, skoro wygrał to nie winny - dziś łatwo rzucić oskarżenia . Dajcie popracowac i zobaczymy, może przełożona pielęgniarek będzie wtedy lepsza?

Zgłoś
Zapierdalacz budowlany 14.07 o 12:26

Takie grosze to tylko w Polsce..wstyd zeby takie grosze placic.

Zgłoś
EWA14.07 o 01:50

Myslisz, ze starosta jest w stanie sie zreflektowac? To co robi i to jak postepuje jest z w nim i nikt tego nie zmieni. Chyba ze utrata stanowiska.

Zgłoś
zulu gula 14.07 o 01:48

Taki wyrok dałby do myślenia Dżugajowi, że jednak nie może wszystkiego a już na pewno nie sam.

Zgłoś
Tuska14.07 o 01:48

Od początku to zwolnienie było jakieś dziwne, bo po takim oświadczeniu powinno iść doniesienie do prokuratury. Jeśli starosta tego nie zrobił to znak że auto oświadczenia przesadził w sformulowaniach, a były one pisane pod publikę, jedynie po to by obrzucić błotem zwalnianego dyrektora. Jeśli zaś tak było powinien on pozwać powiat i zażądać przeprosin oraz wpłaty ładnej sumki np. na rzecz szpitala w Brzegu.

Zgłoś
krótko 13.07 o 19:24

Do do krótko, oleśnicki szpital w okresie ostatnich 3-4 lat znacząco zwiększył i zróżnicował swoją ofertę, tak to kolokwialnie określę. Sami lekarze przyznają że dzieki sporym inwestycjom w sprzęt ich możliwości diagnozowania i leczenia nie były tak skuteczne jeszcze patę lat temu. Mam informacje z pierwszej ręki, jako pacjent naszego szpitala dowiedziałem się co nieco. Podobnie moja żona, przeszła poważny zabieg a operujacym był doskonały fachowiec dr Jagielski. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Pozdrawiam serdecznie cały personel oleśnickiego szpitala, ci ludzie są naprawdę świetni.

Zgłoś
ryś.13.07 o 14:54

To wszystko wina poprzedniej ekipy pis! Niedojdy za rzadzenie sie wzieli i co spieprzyli jak zwykle! KBW powinno sie tym zajac! dosc jezdzenia na ludzkiej krzywdzie!

Zgłoś
Misia13.07 o 12:55

Błędem ekipy Rogalskiego było sprowadzenie lekarzy z Namysłowa. Nie wolno było zniechęcać bądź zwalniać lekarzy,którzy byli zatrudnieni.I tkm- dotarły nawet do szpitali.. To samo będzie w Brzegu...

Zgłoś
edi13.07 o 12:55

oszczędności były robione kosztem pacjentów

Zgłoś
P13.07 o 12:44

Zakład że nikogo nie pozwie? Wie co mu grozi!

Zgłoś
Do krótko 13.07 o 11:22

Do krótko, czy dzięki niemu masz posadke i wysoką pensję, że ta lizesz mu teraz tyłek. Jak coś ma wyjść na prostą, gdy z budżetu centralnego jest coraz mniej by podpisywac nowe kontrakty na pacjentów, ilość łóżek z roku na rok jest coraz mniejsza. Pacjentów soru odsyła się do poradni, przychodni lub na Wrocław, gdzie to oni muszą dostać pieniądze za pacjentów przyjętych. Zresztą i tak tu już nie ma kto leczyć. Przytulek dla lekarzy, którzy nie mają pojęcia o leczeniu i prawidłowej diagnostyce. Uboga wiedza. To jest rzeczywistość Oleśnicka i tego szpitala jeśli można to coś tak nazwać. Prawda zawsze boli, a jak nie umiesz się przyznać do tego, zapraszam do tego szpitala Ciebie lub twoją rodzinkę jako pacjentów, zobaczymy co wtedy zarobisz. Czy uzyskasz dostęp do kompleksowej obsługi i opieki, czy wybierzesz np Wrocław lub prywatnie taką opiekę medyczną.

Zgłoś
prac13.07 o 10:47

Trzeba było kolesia zwolnić dyscyplinarnie i byłoby po krzyku a tak robi z siebie pokrzywdzonego

Zgłoś
Karol13.07 o 10:29

Kolejna głupia decyzja Dżugaj , to co robi to kolejny blamaż , to wszystko na chwałę Platformy ,Sarna i Schetyna mogą być z niego dumni

Zgłoś
On13.07 o 09:47

A czy powiat złożył zawiadomienie do prokuratury jeśli miał takie argumenty? Jeśli nie, to teraz ten Pan już zarobi na pełnomocników.Moze R.Giertych??

Zgłoś
qaz13.07 o 08:39

nie powiat a dzugaja bo to on stoi za pana zwolnieniem a nie powiat

Zgłoś
J.K.13.07 o 07:22

DYBIZMANSKI, GWIAZDA OLESNICY, Niech dziękuję Rogalskiemu, podpisywał co mu kazał,dorosły człowiek który nie ma swojego zdania.

Zgłoś
Hals13.07 o 05:01

Bardzo dobrze za słowa się płaci!!!! Tak wyprowadzić na prostą szpital i zapłacić odwołaniem żenada!!!!!

Zgłoś
WP13.07 o 00:00

Bardzo dobra decyzja niech puści to towarzystwo z torbami.

Zgłoś
Pracownik ZOZ 12.07 o 23:27

Dawaj pan i pozwól by taki człowiek pokroju starosty pana oskarżał bez podstawnie

Zgłoś
Tak to widzę 12.07 o 23:17

Cóż, wszyscy pamiętamy sytuację, nie ma wyjścia. Pan Kamil musi upokorzyć obecną radę powiatu oleśnickiego za nieprawdziwe informacje dotyczące jego osoby, inaczej nie powinien sprawować funkcji dyrektora w Brzegu, to nie miałoby sensu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kabaret Neonówka w hali OKR Atol
wczoraj/ Kultura
Uśmiech seniora w Dobrzeniu
wczoraj/ Aktualności
Straż pojechała do spalonej potrawy
wczoraj/ Aktualności
Kolorowe przystanki w Krzeczynie
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skody i nissana w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube