reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Droga w Ligocie Polskiej po przebudowie [ZDJĘCIA]

12.07 o 15:41Komentarzy: 7Kategoria: Aktualności
Droga w Ligocie Polskiej doczekała się kompleksowego remontu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z miejsca inwestycji!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaUroczystą oprawę miało zakończenie przebudowy drogi powiatowej o długości prawie 2 km w Ligocie Polskiej. Wydarzenie z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu zwieńczyło symboliczne przecięcie wstęgi. Autorami ostatniego „cięcia” byli starosta Jan Dżugaj i wójt Marcin Kasina.

Wcześniej szef powiatu miał przyjemność powitać zaproszonych gości na okolicznościowym spotkaniu w Starostwie. Uczynił to w obecności swojego zastępcy Sławomira Kapicy, członka Zarządu Jarosława Polańskiego, wójta gminy Oleśnica Marcina Kasiny, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Krzysztofa Góreckiego, przewodniczącego Komisji Infrastruktury, Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Środowiska Marcina Grędy, sołtys Ligoty Polskiej Agnieszki Jakubowskiej, podinspektor w Wydziale Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Anny Sieczkowskiej oraz przedstawicieli wykonawcy.

Już na wstępie Jan Dżugaj podkreślił, że nie byłoby inwestycji w Ligocie Polskiej, gdyby nie władze powiatu poprzedniej kadencji, które zrealizowały większość tego zadania. – Słowa uznania dla organów decyzyjnych V kadencji – starosta podziękował wszystkim, którzy remont drogi zapoczątkowali. Jan Dżugaj przypomniał jednocześnie, że jednym z najważniejszych celów władz VI kadencji jest poprawa stanu dróg powiatu oleśnickiego, których jakość pozostawia wiele do życzenia. – Zmierzymy się z tym problemem, bo poprawa bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz ich gości jest dla nas priorytetem – zaznaczył, a na koniec dodał: – Najtrudniejsze dopiero przed nami.

Za przebudowę drogi w Ligocie Polskiej podziękowali również wójt Marcin Kasina oraz Jarosława Polański, który w miejscowości tej się wychował i prawie ćwierć wieku mieszkał. Inspektor nadzoru Ryszard Potoczny nie miał zastrzeżeń do współpracy z zamawiającym i wykonawcą. – Poważniejszych zgrzytów nie było – nadmienił.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1465D w miejscowości Ligota Polska” została zrealizowana w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą było konsorcjum firm: Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego i Biobud z Sokołowic. Zadanie zostało zrealizowane za 8 176 602,60 zł.

Dofinansowanie z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wyniosło 4 354 157 zł, a z gminy Oleśnica 622 077 zł. W ramach przebudowy drogi o długości prawie 2 km wykonano nowy chodnik, kanalizację deszczową pod nim, a ponadto zjazdy i dojścia do posesji, nowe przejścia dla pieszych oraz pięć przystanków autobusowych. Usunięto też zakrzewienia, a jezdnia została poszerzona o 1 m.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd, źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

mieszkaniec15.07 o 12:03

Czym zaśłużyła Ligota Polska na takie wyróżnienie i taki remont drogi? Poprzednia była całkiem dobra bez dziur, SĄ INNE DROGI POWIATOWE JAK SITO DZIURAWE I NIKT SIĘ TYM NIE PRZEJMUJE TYLKO RAZ NO CZASEM DWA RAZY W ROKU ŁATA TE SITA. Panie Janie kiedy to zmienicie? Czas na dobrą zmianę !!! :)

Zgłoś
.13.07 o 20:48

Ok, dobra pan Dżugaj przynajmniej wspomniał pozytywnie o poprzednikach. Nie to co w mieście, Kołaciński zrobił naprawdę dużo dla Oleśnicy ale Bronś nigdy nawet o tym nie wspomni, będzie dyskredytował jego oczywiste osiągnięcia. Nie wspomni nawet słowem że w CUS dzieją się cuda, ludzie są zachwyceni.

Zgłoś
Pan mietek13.07 o 08:10

Nie mogliście lepszego zdjęcia zrobić tylko same obory?

Zgłoś
kierowca12.07 o 20:58

droga zostało poszerzona o 1 metr???ciekawa historia,bo jak masę kładliśmy to trzeba było lustra składać żeby się minąć

Zgłoś
wyborca12.07 o 20:13

Widać , że słoma z butów wyłazi. Mimo błyszczącego garnituru trzeba mieć odrobinę taktu i kultury. Najwięcej grosza sypnął wojewoda, ale chłopcy z Platformy Obywatelskiej nie raczyli nawet go zaprosić, aby podziękować. Takie to buraczane chamstwo. Jak otwierano OIOM w szpitalu, to poprzedniego starostę p. Potyrałę zaproszono. A teraz chłopki roztropki bez kultury nie potrafią tego elegancko załatwić. No cóż, wojewoda będzie to miał w pamięci. Zapomnijcie cepy o dotacjach.

Zgłoś
R.. 12.07 o 17:33

Mogli by zrobić jeszcze w drugą stronę jak na cmentarz. Tam dziura na dziurze

Zgłoś
Obama12.07 o 17:19

Taka wąska to pewnie jednokierunkowa.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Trzynastu nowych ratowników
wczoraj/ Aktualności
Połowa autobusów miała poważne usterki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube