reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 12 listopada. Imieniny Renaty, Witolda, Czcibora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Na pl. Zwycięstwa powstaje tor dla rolkarzy

11.07 o 19:22Komentarzy: 56Kategoria: Aktualności
Prace nad przebudową placu Zwycięstwa w Oleśnicy idą zgodnie z planem. Roboty zakończą się do końca października, tymczasem wkrótce rozpocznie się wylewanie betonu pod tor jazdy na rolkach.23 kwietnia przedstawiciele Urzędu Miasta Oleśnicy przekazali plac Zwycięstwa zewnętrznej firmie, która zajmuje się przebudową całego terenu. Przypomnijmy, w wyniku rozstrzygniętego w poprzedniej kadencji przetargu prace ma wykonać firma Tom Trans Tomasza Walczaka za kwotę 5,89 mln złotych. Całość ma być zakończona nie później niż do 31 października.

Wiemy, jak idą prace nad przebudową. Póki co nie ma informacji o jakimkolwiek zagrożeniu dla terminu realizacji prac. Jak informuje burmistrz Jan Bronś, już w najbliższą środę - jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne - rozpocznie się wylewanie betonu pod tor jazdy na rolkach, który będzie znajdować się na zmodernizowanym pl. Zwycięstwa.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Mieszkaniec13.07 o 14:36

A co z halasem jaki bedzie gensrowal ten obiekt gdy beda na nim amatorzy sportow? Wokol placu sa bloki mieszkalne

Zgłoś
wróg betonu13.07 o 08:54

Zdjęcia przebudowy placu z drona pokazują dokładnie o ile będzie mniej zieleni. Betonoza opanowała kraj, nie ominęła Oleśnicy. Brawo samorząd! Gorąco nie do wytrzymania było na starym placu, a na nowym zabetonowanym - gorzej, bo fale ekstremalnych upałów będą nawiedzać nasz kraj coraz częściej!

Zgłoś
.12.07 o 16:32

Pierwszy i ostatni. A komisja z chorymi pomysłami, związać w kaftan

Zgłoś
.12.07 o 13:50

Lucyś, realizowany projekt przebudowy Placu Zwycięstwa został wyłoniony w drodze konkursu, opiniowała go powołana do tego specjalna komisja złożona z urzędników Ratusza. Projekt został wybrany spośród kilku prac i wygląda na to że jest z nich najciekawszy. Nie bardzo rozumiem twoją sugestię dotycząca udziału Oleśniczan w procesie kształtowania wizji nowego Placu Zwycięstwa, takie procedery nie są praktykowane, w Oleśnicy nikt o czymś podobnym nigdy nie słyszał, nikt nie słyszał nawet o komisjach konkursowych. Kołaciński pierwszy wprowadził podobny zwyczaj w naszym mieście.

Zgłoś
Lucyfer12.07 o 13:37

Poprzedni burmistrz wydał pozwolenie i zgodę na przetarg w tamtym czasie. NAWET nie do końca było wiadomo jak ma przebiegać przebudowa (UWAGA!!!) za prawie 6mln zł. Z biegiem czasu, widać jak niewiele zrobiono, a raczej na nowo zabetonowano ten plac. Cena, chyba dlatego jest tak wysoka, bo ustalono bardzo szybki termin wykonania, bez uwzględnienia reklamacji i jakichkolwiek zmian z tego dziwnego projektu. Powinny być przedstawione różne warianty przebudowy i który by pozytywnie zaopiniowali mieszkańcy Oleśnicy (bo ten plac ma być dla wszystkich dostępny,nie TYLKO dla wybranej grupy wiekowej). ZERO ZIELENI NA TYM PLACU, NA RYNKU TEŻ NIE MA NIC SAMA KOSTKA BRUKOWA , NAD STAWAMI WOKÓŁ SAM ASFALT. MIASTO OLEŚNICA BETONOWE

Zgłoś
Perturabo12.07 o 12:47

Miasto to nie trumna, nie musi być non stop cisza - to by było nienormalne a od pilnowania porządku jest policja - wszystko w temacie.

Zgłoś
nie ma zgody12.07 o 12:44

Współczuję mieszkańcom placu i ulicy Skłodowskiej. tam będzie hałas od rana do nocy. Dlaczego zgadzacie sie na to? echo tam niesie wokół całego placu. Protestujcie!

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.07 o 12:08

Właśnie, właśnie - wszak projekt placu po remoncie zatwierdzano za urzędowania Michała Kołacińskiego. Zawsze zwracałem uwagę jak bardzo Michał Kołaciński i Jan Bronś są podobni do siebie. W sensie negatywnym i ze szkodą dla miasta. To niestety nie zmienia negatywnej oceny inwestycji, które wymieniłem, a za które w pełni odpowiada Jan Bronś. Tor do jazdy na rolkach na Pl. Zwycięstwa jest złym pomysłem.

Zgłoś
:/12.07 o 11:56

* Zejdźcie z tego Bronsia. Przecież projekt koncepcyjny placu Zwycięstwa powstał na zlecenie Kołacińskiego. A waszą niechęć do toru rolkowego też rozumiem - tego w Oleśnicy jeszcze nie było, a jak wiadomo rzeczy nowe zawsze budzą nieuzasadniony lęk.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.07 o 11:39

Aha, pewnie tor będzie oświetlony. Ależ będzie jazda wieczorami. Radość będą mieli wszyscy. Jeżdżący. Policjanci w komisariacie. Telefony się rozdzwonią. A może postawią tabliczkę z godzinami. Toż to będzie atrakcja miejska - tabliczka informująca o zasadach użytkowania toru. Zdolny jest Jan Bronś - jego zasługą jest to kuriozalne ustawienie ławek w największym, oleśnickim parku, a także ten "ogród doświadczeń" przy ul. Cieszyńskiego, pochłaniający coraz więcej kosztów napraw, konserwacji i te głazy kamienne bezsensownie tam ustawione oraz górka zabrana saneczkarzom, bo uważał, że mieszkańcom trzeba zmieniać przyzwyczajenia i wysypał kopiec koło Lidla. Pewnie dlatego, że bliżej ma do niego.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.07 o 11:31

O, Oleśnica staje się centrum jazdy na rolkach - rolki nad stawami, rolki w centrum miasta, rolki ? Tereny do uprawiania rekreacji ruchowej są, a jakże, bardzo pożądane, ale jak to z każdą przesadą - szkodzi. Jan Bronś lubi przesady, to może doczekamy się toru do jazdy na rolkach wokół ratusza. Chociaż, jeżeli na tym torze, na Pl. Zwycięstwa, będą organizowane cykliczne zawody w jeździe na rolkach, to może będzie ciekawie. Byle tylko piechurzy nie byli w konflikcie z rolkarzami. Pewnie wytypowani podwładni Jana Bronsia będą nad tym czuwać

Zgłoś
Magna Oleśnica12.07 o 10:07

Skoro tak przepięknie rozkwitl nam Nepotyzm to czy możemy już mówić "Wolne Miasto Olleśnica:?? Tymczasem Złota Aniela dostaje drgawek na wiadomość o wizycie Trumpa 1 wrzesnia w Polsce?? Ta wizyta ?? przypieczętuje zwycięstwo Frakcji Amerykanskiej?!! I tyle wpompowanego na marne??

Zgłoś
koko12.07 o 08:51

Ale jakieś ławki też będą ? Czy tylko rampy, skejty i ścieżki rowerowe_?

Zgłoś
Tylko PO12.07 o 06:49

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
Jan12.07 o 05:58

Tor dla mlodych a co dla tych starych? Mlodosc szybko mija

Zgłoś
stop12.07 o 05:57

B będzie chałas skargi

Zgłoś
Motyka12.07 o 01:03

@Bmw ma rację, bezmyślna praca, a dwa , już widzę, jak stare baby będą darły ryja, że młodzież wieczorami jeździ i się chce bawić, tylko ... im wszystko przeszkadza :D BRAWO

Zgłoś
Bmw11.07 o 23:13

Wszystko wykończyć w betonie.brak wyobraźni wypoczynku.decyzje bardzo śmieszne.

Zgłoś
Faust11.07 o 22:54

Pan Bronś rządzi i rozdaje karty a sługusy poprzednika przetrząsują śmietniki w poszukiwaniu pożywienia HAHAHHAHAHAHAHHAAHAHAHHHHAH :D

Zgłoś
Oj11.07 o 22:53

Ładnie stawy sp....lili ze teraz pedalaze jeżdzą w kółko jak małpy to teraz i plac bedzie torem wyscigowym

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Suczka biegała po trasie S8
wczoraj/ Aktualności
Niepodległościowy piknik na rynku
wczoraj/ Aktualności
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
wczoraj/ Aktualności
Mistrzostwa i niepodległościowe turnieje
wczoraj/ Sport
Taki będzie parkour park
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube