reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dofinansowanie do demontażu azbestu

11.07 o 10:04Komentarzy: 6Kategoria: Aktualności
Do 17 lipca trwa nabór wniosków na dofinansowanie do kosztów usuwania azbestu na terenie miasta i gminy Twardogóra.


źródło: UMiG Twardogóra

W związku z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, konkursowym naborze wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z realizacją gminnych programów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na ten rok, burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński poinformował o możliwości ubiegania się o zwrot do 70% kosztów poniesionych na realizację zadania obejmującego demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.

- Warunki uzyskania dofinansowania: złożenie w Urzędzie Miasta i Gminy w Twardogórze wniosku o przyznanie dofinansowania na wykonanie w/w zadania (wzór wniosku do pobrania ze strony lub w pokoju nr 3 Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze); realizacja zadania do 20 września 2019 r. włącznie; wkład własny wynoszący min. 30% kosztów poniesionych na demontaż, zbieranie,transport oraz utylizację wyrobów zawierających azbest; wykonanie zadania polegającego na demontażu, zbieraniu, transporcie i utylizacji azbestu przez firmę wskazaną przez Gminę Twardogóra (wybraną w postępowaniu zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych); ujęcie posesji w inwentaryzacji miejsc występowania wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Twardogóra. Nowe pokrycie dachowe i jego montaż NIE są objęte dofinansowaniem! Właściciel nieruchomości musi wykonać je we własnym zakresie - podaje twardogórski magistrat.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać do 17 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Twardogóra. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 71 399 22 39 lub w twardogórskim magistracie.

źródło: UMiG Twardogóra

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Tylko PO12.07 o 06:36

Azbest to wina PiS i Kościoła katolickiego

Zgłoś
mad12.07 o 01:37

Pamiętam początek lat 90-tych, gdy już wiadomo było, jak zgubny wpływ ma azbest na zdrowie człowieka i jak kosztowana jest utylizacja azbestu. W TV pokazywano zakład produkujący płyty eternitowe, dziesiątki tysięcy m2 miesięcznie, wzmożona produkcja, kolejki chętnych, bo zdecydowano, by pozwolić na produkcję jeszcze przez kolejny rok. Już wtedy nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego nie zamknięto tych zakładów natychmiast, bezwarunkowo, nawet nie pozwalając na sprzedaż zapasów magazynowych. Teraz usuwanie tego świństwa kosztuje krocie i będzie ciągnęło się przez dekady. Może na Dolnym Śląsku eternit na dachu spotykany jest dość rzadko, to jednak w całym kraju było tego świństwa około 1,5 mld m2 !! Szczególnie w rejonach wschodnich naszego kraju, gdzie zastępował on strzechę. Ognioodporny eternit wydawał się kiedyś idealnym materiałem... W dużych miastach też mają problem, który często zamiast usuwać, to przykrywają styropianem, a przynajmniej tak było przez wiele lat.

Zgłoś
zorientowany11.07 o 20:05

# Artur jakby Ci się zechciało do urzędu zadzwonić, to wiedziałbyś, że w mieście już od kilkunastu lat dopłacają do usunięcia azbestu

Zgłoś
zibi111.07 o 13:34

@rolnik, ja przykryłem dachówką

Zgłoś
rolnik 11.07 o 11:55

Azbest zdejmę zapłacę 30 % koszty robocizny i co dalej ? czym przykryję folią ?

Zgłoś
Artur11.07 o 11:34

A w Oleśnicy kiedy? ?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Gdzie dzisiaj nie będzie wody?
dzisiaj o 08:35/ Aktualności
ITD chce ukarać Polbusa!
dzisiaj o 08:25/ Aktualności
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube