reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Miasto da 300 tys. zł na remont powiatowej drogi

10.07 o 20:16Komentarzy: 23Kategoria: Aktualności
Ulice Łukanowska i Stawowa w Oleśnicy to drogi samorządu powiatu oleśnickiego. Pomimo tego, władze Oleśnicy przekażą na nową nawierzchnię tych ulic aż 300 tys. złotych, a wcześniej sfinansowały opracowanie dokumentacji projektowej za 60 tys.Jak już informowaliśmy, do władz powiatu wpłynęła petycja o remont ulicy Stawowej i Łukanowskiej w Oleśnicy. Jest do droga powiatowa, która powinna być remontowana wyłącznie przez władze powiatu. Okazuje się, że oleśnicki samorząd dołoży kilkaset tysięcy złotych do realizacji inwestycji.

- Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym Miasto Oleśnica odpowiada przede wszystkim za realizację zadań własnych, w tym za utrzymanie właściwego stanu i bezpieczeństwa dróg – ale tych posiadających status miejskich, a nie powiatowych, wojewódzkich, czy krajowych. Mimo to, w miarę możliwości wspiera przedsięwzięcia innych samorządów, dostrzegając w tym korzyści dla oleśniczan - mówi Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

- I tak między innymi w marcu br. Rada Miasta Oleśnicy zadecydowała o udzieleniu w 2019 roku pomocy finansowej Powiatowi Oleśnickiemu, w kwocie 300.000 zł, z przeznaczeniem na 1 etap przebudowy ul. Łukanowskiej i ul. Stawowej, które są drogami powiatowymi. Miasto jest gotowe do podpisania w tej sprawie stosownego porozumienia z Powiatem. Zakres planowanej przez Powiat inwestycji obejmuje między innymi wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej oraz kanalizacji deszczowej. Nie można pominąć faktu, że w ubiegłym roku, również przy wsparciu finansowym Miasta (blisko 60 tys. zł) Powiat wykonał dokumentację projektową dla tej drogi – na odcinku od skrzyżowania z ul. Ludwikowską do przejazdu kolejowego na ul. Wiejskiej - dodaje M. Graczyk.

W pierwszej kolejności miasto realizuje zadania własne

- Każda jednostka samorządowa, podmiot, czy instytucja powinna w pierwszej kolejności koncentrować się na swoich odpowiedzialnościach, zadaniach i problemach. Wsparcie dla innych, zwłaszcza finansowe, musi być rozważne, i absolutnie nie może odbywać się kosztem własnych mieszkańców, czy też ważnych obszarów, takich jak edukacja, kultura, utrzymania czystości i porządku, ochrona zdrowia, pomoc społeczna. W każdym naszym działaniu kierujemy się dobrem oleśniczan, realizując w pierwszej kolejności to, co należy do kompetencji Gminy Miasto Oleśnica - informują miejscy urzędnicy.

Zobacz: Pilnie potrzebny remont Łukanowskiej i Stawowej!

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

ilo18.07 o 09:08

Aż 300 tyś.-wstyd -miasto wzięło3x więcej za sprzedaż działek na nowym Lucieniu gdzie reszta .poszlo na park ,który najpierw wytniemy ,a potem posadzimy drzewa ? jak powiedział burmistrz w wywiadzie

Zgłoś
oli15.07 o 09:38

Brawo!!!!! pragnę podkreślić że głosując na Pana Sarnę popełniłam ogromny błąd. Radny obiecywał mieszkańcom wiele przed wyborami a po wyborach nawet palcem nie kiwnął pomimo tego, że mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc i spełnienie obietnic!!! Panie Sarna niech Pan nie liczy na nasze głosy w kolejnych wyborach!!!! Wstyd i tle.

Zgłoś
Janusz12.07 o 00:12

Oj John, John.... po polsku Jaśko! Dżonuu!!!

Zgłoś
John bean 11.07 o 13:21

Typowy przykład pijaru. Coś się dzieje to lecimy i pierś na ordery wystawiamy. Szanowna Pani, ludzie to nie buraki i rozumieją takie slabiutkie działania z Waszej strony. Nie smarujcie chleba do kanapki z dwóch stron.

Zgłoś
Matka11.07 o 12:57

Czytajcie wszystkie artykuły odnośnie tej sprawy, od początku. A każdy potrafi tylko krytykować i marudzić. Weźcie sprawy w swoje ręce jak to zrobił Pan Marek, walczy razem z mieszkańcami już bardzo długo o drogę i Pan Sarna nie ruszył nawet palcem w tej sprawie. Ludzie którzy jeżdżą tą drogą czy do pracy, rodziny albo są mieszkańcami doskonałe widza stan drogi, niebezpieczeństwo dla siebie podczas wymijania i swoich dzieci, które spokojnie i bezpiecznie nie mogą przejechać rowerem odcinka drogi. Pozdrawiam wszystkich niedoczytanych.

Zgłoś
gogus11.07 o 10:47

Jako mieszkaniec osiedla znajdującego się w pobliżu ulicy Stawowej , muszę stwierdzić, że radny Sarna nie zrobił nic dla remontu tych ulic. To, że w końcu zostaną one wyremontowane, należy podziękować mieszkańcom, którzy z własnej inicjatywy zebrali podpisy i złożyli petycje w tej sprawie. Piszecie, że miasto musi remontować własne drogi - chcę Wam napisać, że jestem mieszkańcem Oleśnicy i wszystkie podatki płacę do kasy miasta i jako mieszkaniec chcę tak samo jak Wy poruszać się po dobrych drogach. Ulica Stawowa od kiedy pamiętam (mieszkam tu od 18 lat), remontowana była na zasadzie smoła i kamyk i tak co roku, dziura koło dziury. Wszyscy przyjezdni korzystający z nawigacji, chcący się dostać w okolice ulicy Ludwikowskiej lub miejscowości zlokalizowanych w z tej strony miasta są kierowani przez Nieciszów i ulice Stawowa - Łukanowska, a to nie wystawia dobrego świadectwa o naszym mieście. Dla zobrazowania stanu nawierzchni tej ulicy zapraszam wszystkich na rekonesans lub dziennikarza MO do oddalenia się od tego miejsca o jakieś 200 m w kierunku torów i przedstawienia rzeczywistego stanu nawierzchni - to co widać na zdjęciu nie jest problemem tej ulicy.

Zgłoś
z11.07 o 10:46

Najwyższa pora, jeździ tamtędy bardzo dużo aut, chociażby kiedy zalany jest wiadukt na 3 Maja lub ustawiają się korki przed Oleśnicą i można minąć je jadąc przez Smardzów lub koło oczyszczalni. Jak zacznie się remont na Dobroszyckiej też pewnie zwiększy się ruch... Ta alternatywa jest potrzebna.

Zgłoś
Ilona 11.07 o 10:43

Wiecznie komuś coś nie pasuje... Na tej drodze nie ma chodnika, ścieżki rowerowej, wąska droga, jak jedzie tir, to samochód osobowy musi zjeżdżać prawie do rowu.. Do tego nie jest oświetlona droga,mało Wam?

Zgłoś
Piotr11.07 o 09:41

Teraz radny Sarna nie będzie zwracał uwagi na swoje opony

Zgłoś
Fiki11.07 o 07:13

Ja tam mieszkam i jakoś Pana Janka nie znam. A wy puste łby kanapki robić i do roboty a nie od rana takie głupoty pisać

Zgłoś
Konczita11.07 o 06:54

To który z kolegów Jana nieomylnego tam mieszka?

Zgłoś
Ciekawy 11.07 o 06:39

Zamiast obiecanej karetki będzie droga dla kolesi ech panie Bronś to ostatnia pana kadencja.

Zgłoś
Piotr11.07 o 05:22

Brawo radny Sarna

Zgłoś
.11.07 o 00:12

Eluś, z Dobroszycką jak ze wszystkim, Kołaciński przygotował to idzie. Ty wiesz ile to pracy było, wyjazdów do Wrocławia, uzgodnień i negocjacji aby w ogóle ruszyć temat Dobroszyckiej? Tak że spokojnie, inwestycja może wreszcie ruszy, no ale jeżeli chodzi o rondo koło Lidla zwane przez niektórych " Rondem Debila " to ma ono nawet swoje wiekopmne miejsce wśród drogowych absurdów, był nawet taki jeden program w telewizji.

Zgłoś
Elka10.07 o 23:57

Panie Czekam bez obrażania proszę. Czytamy ze zrozumieniem kilka artykułów obok jest o Dobroszyckiej, że idzie nie stoi.

Zgłoś
Czekam10.07 o 22:35

Historia się powtarza Brąś znajomym drogi ośiedlowe robi a Dobroszycka huj stoi , panie Janku ludzie są już zdegustowani pańskimi poczynaniami

Zgłoś
olo10.07 o 22:34

A ten remont to na czym ma polegać ,bo jak tylko smoła i kamyczki to szkoda kasy.

Zgłoś
inna władza10.07 o 22:22

Nie ma Kopernika:))))))))))))))))))

Zgłoś
Zdegustowana10.07 o 21:42

Co z obiecanym i zapomnianym remontem ulicy Kopernika do bloków socjalnych? Też jest tragedia zero chodnika, dziurska, łaty a o tej inwestycji cisza miasto milczy i podobno robi projekt 1 km odcinka już drugi rok :(

Zgłoś
Ryszard Szczena10.07 o 21:30

Założycie się że jak położą nowy asfalt to zaraz mieszkańcy wymyślą sobie progi zwalniające

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Trzynastu nowych ratowników
wczoraj/ Aktualności
Połowa autobusów miała poważne usterki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube