reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Chcą dwóch lat więzienia dla Tomasza P.

Aktualności10.07.2019 o 12:19Komentarzy: 25
Oskarżyciele chcą dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności dla Tomasza P., który oskarżony jest o stosowanie przemocy na komendzie policji w Oleśnicy. Z kolei obrona liczy na uniewinnienie.


Tomasz P. na ławie oskarżonych / arch.

W lutym 2015 roku doszło do ujawnienia skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn wówczas policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał usłyszał wyrok skazujący. Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań. Wątek związany z udziałem innych funkcjonariuszy został umorzony z powodu braku dowodów.

Dlatego akt oskarżenia został skierowany wyłącznie przeciwko Tomaszowi P. w zakresie "przekroczenia uprawnień" i stosowania "przemocy fizycznej". Oskarżony znalazł schronienie na policyjnej emeryturze.

Dzisiaj w sprawie został przesłuchany ostatni świadek. To policyjny emeryt Jarosław B., którego zeznania ograniczyły się do stwierdzenia, że nie miał żadnego kontaktu z zatrzymanymi mężczyznami, który skarżyli się na pobicie. Sędzia Dobromira Myszakowska zamknęła przewód sądowy w tej sprawie i wysłuchała mów końcowych.

Chcą dwóch lat więzienia dla Tomasza P.

Prokurator Dagmara Skrzypińska z Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy jest zdania, że zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził sprawstwo oskarżonego Tomasza P. - Nieprzyznawanie się do winy to przyjęta linia obrony - oceniła i zażądała dla oskarżonego wymierzenia kary dwóch lat pozbawienia wolności, zakazu pracy w zawodach związanych z ochroną ludzi i zwrot kosztów oraz opłat.

Pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego adwokat Szymon Filek przychylił się do propozycji kary zaproponowanej przez prokuraturę. - Chciałbym mieć zaufanie do funkcjonariuszy. A jednak, gdy przyjrzymy się tej sprawie, to powinna ogarnąć nas groza. Musimy sobie zdać sprawę, że policjanci są zdolni do fabrykowania dowodów i wymuszania zeznań. Jeszcze raz powiem: do fabrykowania dowodów - powiedział adw. Szymon Filek.

- Mamy grupę policjantów, którzy w pełni świadomie biorą udział w fabrykowaniu dowodów. Kulminacją tego procesu jest pobicie oskarżonych - ocenił adwokat.

Obrona oczekuje uniewinnienia

Pełnomocnik oskarżonego Tomasza P., adw. Wojciech Stebnicki, chce uniewinnienia dla swojego klienta. - Do skazania potrzebna jest pewność. Nie nasze przypuszczenia, ale pewność. Nie jest obowiązkiem oskarżonego wskazywanie, że jest osobą niewinną - powiedział adwokat Stebnicki. - W mojej ocenie nie mamy do czynienia z winą oskarżonego - uważa.

Drugi z pełnomocników, adw. Mateusz Ratajski jest zdania, że nie ma dowodów na obecność "oskarżonego w miejscach, w których przebywali oskarżeni". - W zeznaniach nie ma punktu zaczepienia, który potwierdzałby wersję zaprezentowaną przez oskarżyciela - mówił.

Adwokaci uważają, że w całej sprawie mogło dojść do pomyłki, przez co wskazano niewłaściwą osobę, która miała stosować przemoc wobec poszkodowanych. - Był to opis zachowania innego policjanta bądź konfabulacja będąca wyrazem zemsty za oskarżenie o czyn, którego nie dokonali - oceniła obrona.

Głos zabrał też sam oskarżony. - Proszę o uniewinnienie po prostu - powiedział Tomasz P. Już wkrótce w sprawie zostanie wydany wyrok. O rozstrzygnięciu będziemy informować.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

Hw dp.23.07.2019 o 18:18

Przecwelą lalusia w ZK

Zgłoś
Czapla11.07.2019 o 21:02

Dojechać psa

Zgłoś
Kazimierz11.07.2019 o 12:25

Opinia zszargana

Zgłoś
...11.07.2019 o 11:03

Jakikolwiek wyrok skazujący będzie sukcesem wymiaru sprawiedliwości. Będzie też ciążył prawdziwym sprawcom tego brutalnego pobicia a właściwie wszystkim koleżankom i kolegom z KPP w Oleśnicy.

Zgłoś
Kaczy11.07.2019 o 10:20

webałem chopaką ale co, prosze o uniewinnienie po prostu. Chyba pracujemy w tej samej państwówce powinna przeciez reka reke myc!

Zgłoś
komentator 11.07.2019 o 10:19

I co ,,detektyw z łaski na uciechę'? Skończyło się rumakowanie? Tak po prostu proponuję najwyższą karę. Jak można traktować ludzi jak śmieci i jeszcze być bezkarnym?? - Wysoki Sądzie?! Liczymy na najwyższy wymiar kary dla tego ......(treści usunięte przez komentatora) :)

Zgłoś
Lukasz11.07.2019 o 10:18

no to SYNEK zasponsorował tatusiowi wakacje w pierdlu. Brawo młody! na rowerze ja cie krece ale gówno

Zgłoś
Ha!11.07.2019 o 09:50

Proszę o uniewinnienie po prostu - Coś jeszcze - Zapiekankę i zimną colę.

Zgłoś
Edek11.07.2019 o 06:13

Bedzie w zawiasach.

Zgłoś
Morda11.07.2019 o 00:57

Cienka niebieska linia. Rownowage mozna stracic...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube