reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 21 stycznia. Imieniny Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Chcą dwóch lat więzienia dla Tomasza P.

10.07.2019 o 12:19Komentarzy: 25Kategoria: Aktualności
Oskarżyciele chcą dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności dla Tomasza P., który oskarżony jest o stosowanie przemocy na komendzie policji w Oleśnicy. Z kolei obrona liczy na uniewinnienie.


Tomasz P. na ławie oskarżonych / arch.

W lutym 2015 roku doszło do ujawnienia skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn wówczas policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał usłyszał wyrok skazujący. Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań. Wątek związany z udziałem innych funkcjonariuszy został umorzony z powodu braku dowodów.

Dlatego akt oskarżenia został skierowany wyłącznie przeciwko Tomaszowi P. w zakresie "przekroczenia uprawnień" i stosowania "przemocy fizycznej". Oskarżony znalazł schronienie na policyjnej emeryturze.

Dzisiaj w sprawie został przesłuchany ostatni świadek. To policyjny emeryt Jarosław B., którego zeznania ograniczyły się do stwierdzenia, że nie miał żadnego kontaktu z zatrzymanymi mężczyznami, który skarżyli się na pobicie. Sędzia Dobromira Myszakowska zamknęła przewód sądowy w tej sprawie i wysłuchała mów końcowych.

Chcą dwóch lat więzienia dla Tomasza P.

Prokurator Dagmara Skrzypińska z Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy jest zdania, że zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził sprawstwo oskarżonego Tomasza P. - Nieprzyznawanie się do winy to przyjęta linia obrony - oceniła i zażądała dla oskarżonego wymierzenia kary dwóch lat pozbawienia wolności, zakazu pracy w zawodach związanych z ochroną ludzi i zwrot kosztów oraz opłat.

Pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego adwokat Szymon Filek przychylił się do propozycji kary zaproponowanej przez prokuraturę. - Chciałbym mieć zaufanie do funkcjonariuszy. A jednak, gdy przyjrzymy się tej sprawie, to powinna ogarnąć nas groza. Musimy sobie zdać sprawę, że policjanci są zdolni do fabrykowania dowodów i wymuszania zeznań. Jeszcze raz powiem: do fabrykowania dowodów - powiedział adw. Szymon Filek.

- Mamy grupę policjantów, którzy w pełni świadomie biorą udział w fabrykowaniu dowodów. Kulminacją tego procesu jest pobicie oskarżonych - ocenił adwokat.

Obrona oczekuje uniewinnienia

Pełnomocnik oskarżonego Tomasza P., adw. Wojciech Stebnicki, chce uniewinnienia dla swojego klienta. - Do skazania potrzebna jest pewność. Nie nasze przypuszczenia, ale pewność. Nie jest obowiązkiem oskarżonego wskazywanie, że jest osobą niewinną - powiedział adwokat Stebnicki. - W mojej ocenie nie mamy do czynienia z winą oskarżonego - uważa.

Drugi z pełnomocników, adw. Mateusz Ratajski jest zdania, że nie ma dowodów na obecność "oskarżonego w miejscach, w których przebywali oskarżeni". - W zeznaniach nie ma punktu zaczepienia, który potwierdzałby wersję zaprezentowaną przez oskarżyciela - mówił.

Adwokaci uważają, że w całej sprawie mogło dojść do pomyłki, przez co wskazano niewłaściwą osobę, która miała stosować przemoc wobec poszkodowanych. - Był to opis zachowania innego policjanta bądź konfabulacja będąca wyrazem zemsty za oskarżenie o czyn, którego nie dokonali - oceniła obrona.

Głos zabrał też sam oskarżony. - Proszę o uniewinnienie po prostu - powiedział Tomasz P. Już wkrótce w sprawie zostanie wydany wyrok. O rozstrzygnięciu będziemy informować.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

Hw dp.23.07.2019 o 18:18

Przecwelą lalusia w ZK

Zgłoś
Czapla11.07.2019 o 21:02

Dojechać psa

Zgłoś
Kazimierz11.07.2019 o 12:25

Opinia zszargana

Zgłoś
...11.07.2019 o 11:03

Jakikolwiek wyrok skazujący będzie sukcesem wymiaru sprawiedliwości. Będzie też ciążył prawdziwym sprawcom tego brutalnego pobicia a właściwie wszystkim koleżankom i kolegom z KPP w Oleśnicy.

Zgłoś
Kaczy11.07.2019 o 10:20

webałem chopaką ale co, prosze o uniewinnienie po prostu. Chyba pracujemy w tej samej państwówce powinna przeciez reka reke myc!

Zgłoś
komentator 11.07.2019 o 10:19

I co ,,detektyw z łaski na uciechę'? Skończyło się rumakowanie? Tak po prostu proponuję najwyższą karę. Jak można traktować ludzi jak śmieci i jeszcze być bezkarnym?? - Wysoki Sądzie?! Liczymy na najwyższy wymiar kary dla tego ......(treści usunięte przez komentatora) :)

Zgłoś
Lukasz11.07.2019 o 10:18

no to SYNEK zasponsorował tatusiowi wakacje w pierdlu. Brawo młody! na rowerze ja cie krece ale gówno

Zgłoś
Ha!11.07.2019 o 09:50

Proszę o uniewinnienie po prostu - Coś jeszcze - Zapiekankę i zimną colę.

Zgłoś
Edek11.07.2019 o 06:13

Bedzie w zawiasach.

Zgłoś
Morda11.07.2019 o 00:57

Cienka niebieska linia. Rownowage mozna stracic...

Zgłoś
Pomagać i służyć 10.07.2019 o 22:59

Nie to że chcą!! Na dzień dobry 5 lat bezwzględnego więzienia! Tak samo tych co młodego chłopaka we Wrocławiu potraktowali Taserem!!! Banda amatorów

Zgłoś
Pawlak 10.07.2019 o 22:51

Oleśnica wie, że to Kargul! Tak nie może być żeby na Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy dochodziło do takich scen!!!!

Zgłoś
Ewa10.07.2019 o 20:50

I zostal sam...

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.07.2019 o 20:17

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Dddd10.07.2019 o 20:14

Myślał ze Bogiem jest pójdzie posiedzi tam go naucza pokory!!

Zgłoś
expodatnik 10.07.2019 o 19:00

Sprawiedliwość w sądach jest tylko teoretyczna., Jeden z Sędziów korzystał z usług prostytutki czasem przychodził z kolegami i dziewczyna była traktowana gorzej jak przysłowiową koza artykułu o Polskiej prostytucję spalonej żywcem w Danii w Onet. potwierdza jak działają teoretycznie Sądy .

Zgłoś
Głos milicza 10.07.2019 o 16:46

Po prostu piątkę bym ci dał..

Zgłoś
...10.07.2019 o 15:16

Jak polowa slepych i nie wiadomo co robi na komendzie pozniej pala glupa , ze nic nei widzieli to nie ma sie co dziwic

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.07.2019 o 15:11

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
powinno10.07.2019 o 15:09

Nie może być uniewinniony bo popełnił przestępstwo, co więcej powinien być karany surowiej ze względu na to, że to policjant, który ma dawać przykład innym. Tak przynajmniej powinno być w państwie prawa...i sprawiedliwości.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Akt oskarżenia ws. śmierci rowerzystki
dzisiaj o 00:07/ Aktualności
Już cztery miliony zebrane dla Tosi!
wczoraj/ Aktualności
Tyle zebrano w Dobrzeniu dla Tosi!
wczoraj/ Aktualności
Solniki Wielkie dla Tosi i Frania
wczoraj/ Aktualności
Kloszardzi rozpalili ognisko przy blokach
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube