reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kulturalne działania w Dobroszycach

9.07 o 07:35Komentarzy: Kategoria: Kultura
Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach informuje o działaniach prowadzonych wspólnie ze stowarzyszeniem "Muzyczny Senior Dobroszyc".Stowarzyszenie „Muzyczny Senior Dobroszyc”, związane na stałe z zespołem ludowym „Niezła Paka”, rozpoczęło właśnie realizację projektu „Człowiek, folklor, architektura, przyroda – skarby i dziedzictwo Gminy Dobroszyce”. 30 maja 2019 r. zawarta została umowa o przyznanie grantu w wysokości 29.900 zł na wykonanie zadania ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Dobra Widawa”. Dzięki pozyskanym funduszom, zespół Niezła Paka wyposażony zostanie w 12 kompletów strojów ludowych stylizowanych na tradycyjny strój rzeszowski.

„Muzyczny Senior Dobroszyc” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach zorganizuje ponadto szereg przedsięwzięć kulturalnych, a mianowicie konkurs plastyczno-fotograficzny „Architektoniczne i przyrodnicze skarby Gminy Dobroszyce”, rajd rowerowy „Z obiektywem na rowerze, szlakiem zabytków Gminy Dobroszyce” oraz planowaną na przełom października i listopada „Dobroszycką folkloriadę”, podczas której między innymi odbędzie się wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastyczno-fotograficznego, występy artystyczne w wykonaniu zespołów ludowych, a „Niezła Paka” zaprezentuje się po raz pierwszy w nowych strojach. Wyjątkowego charakteru imprezie nada nie tylko fakt podsumowania projektu, ale również jubileusz istnienia zespołu, który rozpoczął swoją działalność 5 lat temu. Już dziś zapraszamy do udziału we wszystkich wyżej wymienionych przedsięwzięciach.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Przedsięwzięcia VI. „Dobra Widawa” nasze dziedzictwo i tożsamość.

źródło: GCK w Dobroszycach

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Gdzie dzisiaj nie będzie wody?
dzisiaj o 08:35/ Aktualności
ITD chce ukarać Polbusa!
dzisiaj o 08:25/ Aktualności
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube