reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przez smród boją się otwierać okien!

10.07 o 09:29Komentarzy: 73Kategoria: Aktualności
Na dworze zrobiło się cieplej, a mieszkańcy bloku nad arkadami przy ul. 3 Maja w Oleśnicy przez smród nie mogą otworzyć okien. Wszystko przez kloszardów załatwiających na dole swoje potrzeby fizjologiczne.



Od lat nierozwiązanym problemem pozostaje przejście pod budynkiem przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy. Właśnie w tym miejscu dochodzi często do alkoholowych libacji i załatwiania potrzeb fizjologicznych przez ludzi. O sprawie pisaliśmy w 2013 roku i jesienią 2018 roku.

Zarządca nieruchomości twierdziła wówczas, że potrzebę instalacji monitoringu zgłaszano policji. Natomiast przedstawicielka Urzędu Miasta Oleśnicy przyznała, że teren oraz pobliskie podwórko z placem zabaw to tzw. miejsce zagrożone i objęte jest kontrolą funkcjonariuszy policji podczas pełnienia służby.



- Problem nasilił się wraz z nadejściem lata. Mamy uchylone okna, bo nie da się czasem wytrzymać z gorąca. A to powoduje, że te wszystkie smrody od potrzeb fizjologicznych wędrują do nas - alarmują mieszkańcy.

- Utrzymanie porządku pod arkadami należy do wspólnoty mieszkaniowej zarządzającej tym terenem. Teren podlega też kontrolom policji, pod kątem przestrzegania zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym - informuje Marzena Graczyk z magistratu. Dodaje też, że Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dokonywała wielu kontroli tego rejonu i nigdy nie mogła stwierdzić, gdzie był kupowany spożywany tam alkohol. A to może wpływać na odebranie lub przyznawanie koncesji na sprzedaż trunków pobliskim sklepom.



rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (73)

wolna Szwecja12.07 o 22:47

Miks. Jak to nikt nie jest winny. Całą winę ponosi ten zw-kowalski.

Zgłoś
Miks12.07 o 08:08

Wytłumaczyła Gracaykowa? No! To się nie czepiać! Nikt nie jet winny i nic się nie da zrobić. Witamy w Bronsiolandzie.

Zgłoś
Sołtys Jan12.07 o 07:56

Holistycznie rzecz biorąc - dla mnie wystarczy!

Zgłoś
wolna Szwecja12.07 o 06:35

Oels. Jeszcze trochę i postawisz tezę dowodową, że ten zapach jakiego doświadczają mieszkańcy i przechodnie przy Arkadach to wina zw-kowalskiego. Stuknij się w ten swój czerep.

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.07 o 23:26

Oels. A myszki z szafy ci nie wychodzą ? To wy macie tam taki smród, że mieszkańcy mają problem z wietrzeniem lokali mieszkalnych. Wcześniej pisano o pijanych zasikanych na ławkach w Rynku. Trochę wcześniej o bezdomnych w pomieszczeniu bankomatu oraz mieszkających na śmietniku za PKO BP. To przecież nie ja opisuję ten syf ale wy sami.

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.07 o 23:21

Oels. Stonowałeś ? Twoje wcześniejsze wpisy jak z 14/2 2017 godz 13:33:48 i inne były w prokuraturze. dzięki temu jestem posiadaczem IP z którego te wpisy wychodziły.

Zgłoś
okna11.07 o 21:51

okna, nie okien

Zgłoś
GłoszącyPrawdę.11.07 o 17:31

Adam, straż miejska pracowała do 16, bo to było tyło 6 ludzi i robiło tyle, że nie było widać tylu pijaków. Karali mandatami i trolle pisali na nich świństwa w necie. Teraz czują się bezkarni. Zamiast ją likwidować trzeba było zatrudnić drugie 6 osób i wprowadzić zmianę do godziny 23.

Zgłoś
Pl.zwycięstwa foto 11.07 o 16:31

Wprawdzie jest rodo, ale dla wyższych celów by było czysciej zrobić zdjęcia takiemu typowi i pokazać publicznie jak leje, może tak się ich oduczy jak wszyscy mieszkańcy będą go pokazywać palcami na całym mieście.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl11.07 o 16:06

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl11.07 o 16:06

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
g11.07 o 16:02

W Żabce jest alkohol.

Zgłoś
Oels11.07 o 14:46

zw-kowalski aż się boję pytać czy w Szwecji wszyscy są tak sfrustrowani? Nie trzeba być psychologiem, żeby zauważyć, że Twoje komentarze pokazują jak bardzo nie udało Ci się w życiu. Od rana wylewasz swoje żale na forum. Tam w Szwecji nikt nie chce Cię słuchać, czy co? Zachowujesz się jak ktoś kto dostał tu mocno więc będzie szczypał z daleka. Współczuję Ci bo to musi być fatalne życie. Wstawać z myślą jak pokazać że jestem nieszczęśliwy, udając nanszczesliwszego człowieka w Szwecji.

Zgłoś
j11.07 o 13:23

Żabka już dawno nie ma alkoholu. Został tylko Sarna ( radny) i Jurzyk ( była radna, ale nie wiem, czy tam jest alkohol). Konscesja do zabrania.

Zgłoś
OKNA11.07 o 13:19

otwierać okna, nie "okien"

Zgłoś
?11.07 o 13:08

Bronś nie czuje smród w ratuszowym pałacu , to nie jego problem

Zgłoś
Gajos11.07 o 10:25

zabudujcie i szalet z tego zróbcie i po problemie

Zgłoś
G11.07 o 07:29

I znowusz winny alkohol?. A to raczej problem robi. Dumny Polak. A ten jak to polskie panisko. .Chleje na umór. To nie panisko to Gnój Polak

Zgłoś
Mieszkaniec11.07 o 06:07

W klimatyzowanych radiowozach smrodu nie czuc

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.07 o 01:27

do @... (trzy kropki). Pod koniec lat 90-tych zakpiłem sobie z burmistrzów. Obszczymurki na ul Cieszyńskiego załatwiali się za śmietnikiem sikając na teren przedszkola do którego chodziły moje dzieci. Ponieważ było to widoczne z zaplecza naszego sklepu monitowałem u dyrekcji i na policji. W końcu wręczyłem burmistrzom nocnik jako przenośną toaletę do zainstalowania przy śmietniku na Cieszyńskiego. Po każdym moim telefonie na 997 zjawiał się patrol policji. Można. Jak się chce to można.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Trzynastu nowych ratowników
wczoraj/ Aktualności
Połowa autobusów miała poważne usterki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube