reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 27 stycznia. Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Świat pod Kyczerą w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

30.06.2019 o 19:03Komentarzy: 4Kategoria: Kultura
XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą" zawitał do Oleśnicy. Artyści zaprezentowali się w amfiteatrze w Parku nad Stawami.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaUrząd Miasta Oleśnicy oraz Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprosili dzisiaj do amfiteatru w Parku nad Stawami na koncert galowy w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą".

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny :Świat pod Kyczerą" to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych realizowanych w Zagłębiu Miedziowym i na Dolnym Śląsku. Impreza posiada już ponad dwudziestoletnią historię. W tym roku odbywa się jej 22. edycja. Na zaproszenie organizatorów Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera" przyjechało blisko 200 artystów z Indii, Hiszpanii, Serbii, Ukrainy, Rumunii, Albanii i Polski.

W ciągu jedenastu festiwalowych dni na Dolnym Śląsku artyści prezentują się podczas korowodów ulicznych i dużych koncertów galowych mieszkańcom Legnicy (1 i 8 lipca), Polkowic (6 lipca), Rudnej (5 lipca), Wołowa (4 lipca), Świdnicy (28 czerwca), Oleśnicy i Namysłowa (30 czerwca) oraz gmin: Lubin (29 czerwca), Chojnów (6 lipca) i Jerzmanowa (7 lipca). Artyści wystąpią także na zamkniętych pokazach dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych placówek społeczno-opiekuńczych w Legnicy, Mierczycach i Gromadce.

- Festiwal od lat gromadzi tłumy publiczności, zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy osób. Jako jeden z nielicznych dociera nie tylko do mieszkańców dużych miasta, ale także małych miejscowości w naszym regionie. Pozwala atrakcyjnie spędzić czas ludziom, którzy nie mają możliwości wyjazdu na wakacje, zwłaszcza dzieciom wiejskim. Obok prezentacji scenicznych, jego program wypełniają warsztaty artystyczne, pokazy rzemiosła, kulinariów. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera", który niedawno został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga. Przy organizacji Festiwalu Zespół współpracuje z miejscowymi samorządami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami - czytamy w komunikacie.

Wystąpili w Oleśnicy:

Folklori Nder Breza – Albania
Folk Ensemble „Abrasevic” – Serbia
Punjab Cultural Group – Indie
Dance Group Oinargi – Hiszpania (Krajów Basków)
Folk Dance Group „Tysmieniczanka” – Ukraina
The Folk Dance Group „Labdarózsa” – Rumunia
Zespół Regionalny „Koniaków” – Polska
Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”
Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” – Polska

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd, źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

dg2.07.2019 o 02:42

Z tego pseudo reportażu wynika,że występowała tylko Kyczera,a gdzie 7 innych zespołów?Dramat.

Zgłoś
czsfc2.07.2019 o 02:37

Czy piszący ten tekst,był w ogóle na koncercie,raczej nie,tylko powielił, jak większość nierzetelnych pismaków listę zespołów, bo 4 z nich nie było.

Zgłoś
...30.06.2019 o 22:59

ojoj, biedaki

Zgłoś
mak30.06.2019 o 20:23

Przy tej okazji warto wspomnieć, że tę imprezę, podobnie jak wiele innych miejskich wydarzeń, obsługują - w dni dla innych wolne od pracy i od rana do późnej nocy - pracownicy BIFK. Czy ktoś pomyślał o tych ludziach, którzy dzisiaj od wielu godzin pracują w tropikalnym upale? A może kogoś zainteresują nie tylko warunki pracy, ale i wynagrodzenia tej wykształconej i kreatywnej kadry? Ilu z mieszkańców Oleśnicy nie dostało w ciągu ostatnich 4 lat żadnej podwyżki, tak jak zatrudnieni w BIFK? Ludzie tam jeszcze ofiarnie pracują, ale jest kwestią czasu, jak poziom zarobków przełoży się na ich zaangażowanie i jakość pracy. Do sztambucha miejskim decydentom, którzy lubią się chwalić sukcesami BiFK i mieszkańcom chętnie korzystającym z efektów pracy tych żałośnie wynagradzanych osób.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Charytatywny bal w Ligocie Małej
wczoraj/ Aktualności
IMGW: uwaga na marznące opady
wczoraj/ Aktualności
Spotkanie opłatkowe PiS w oleśnickim zamku
wczoraj/ Aktualności
Kolędowanie dla Tosi, Frania i Patrysia
wczoraj/ Kultura
Dachowanie osobówki w Ostrowinie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube