reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 12 listopada. Imieniny Renaty, Witolda, Czcibora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Świat pod Kyczerą nad stawami

25.06 o 07:34Komentarzy: 1Kategoria: Kultura
XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą" zawita do Oleśnicy. Publikujemy komunikat BiFK.Urząd Miasta Oleśnicy oraz Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zapraszają 30 czerwca (niedziela) do Amfiteatru nad Stawami o godz. 18 na koncert galowy w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego ”Świat pod Kyczerą”.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny ”Świat pod Kyczerą” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych realizowanych w Zagłębiu Miedziowym i na Dolnym Śląsku. Impreza posiada już ponad dwudziestoletnią historię. W tym roku odbędzie się już jej 22. edycja. Na zaproszenie organizatorów Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” przyjedzie blisko 200 artystów z Indii, Hiszpanii, Serbii, Ukrainy, Rumunii, Albanii i Polski.

W ciągu jedenastu festiwalowych dni na Dolnym Śląsku artyści zaprezentują się podczas korowodów ulicznych i dużych koncertów galowych mieszkańcom Legnicy (1 i 8 lipca), Polkowic (6 lipca), Rudnej (5 lipca), Wołowa (4 lipca), Świdnicy (28 czerwca), Oleśnicy i Namysłowa (30 czerwca) oraz gmin: Lubin (29 czerwca), Chojnów (6 lipca) i Jerzmanowa (7 lipca). Artyści wystąpią także na zamkniętych pokazach dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych placówek społeczno-opiekuńczych w Legnicy, Mierczycach i Gromadce.

Festiwal od lat gromadzi tłumy publiczności, zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy osób. Jako jeden z nielicznych dociera nie tylko do mieszkańców dużych miasta, ale także małych miejscowości w naszym regionie. Pozwala atrakcyjnie spędzić czas ludziom, którzy nie mają możliwości wyjazdu na wakacje, zwłaszcza dzieciom wiejskim. Obok prezentacji scenicznych, jego program wypełniają warsztaty artystyczne, pokazy rzemiosła, kulinariów. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, który niedawno został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga”. Przy organizacji Festiwalu Zespół współpracuje z miejscowymi samorządami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami.

W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi w godzinach 17.00-19.00 zapraszamy na warsztaty plecenia wianków. O godz. 17.00 odbędzie się także występ zespołu „O Matko i Córko!”.
Od godziny 18.00 na koncercie galowym w ramach Festiwalu wystąpią zespoły:
Folklori Nder Breza – Albania 
Folk Ensemble „Abrasevic” – Serbia
Punjab Cultural Group – Indie
Dance Group Oinargi – Hiszpania (Krajów Basków)
Folk Dance Group „Tysmieniczanka” – Ukraina
The Folk Dance Group „Labdarózsa” – Rumunia 
Zespół Regionalny „Koniaków”  – Polska
Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”
Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” – Polska
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Bo25.06 o 17:05

A gdzie nasze Smyki?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Suczka biegała po trasie S8
wczoraj/ Aktualności
Niepodległościowy piknik na rynku
wczoraj/ Aktualności
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
wczoraj/ Aktualności
Mistrzostwa i niepodległościowe turnieje
wczoraj/ Sport
Taki będzie parkour park
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube