reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 grudnia. Imieniny Niny, Celiny, Krystiany.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Festiwal folklorystyczny nad stawami

21.06 o 08:36Komentarzy: 5Kategoria: Kultura
30 czerwca w amfiteatrze nad stawami odbędzie się oleśnicka odsłona Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą". Wstęp wolny!Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą" to jeden z największych festiwali tego typu w Polsce. Organizowany jest przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Co roku naszymi gośćmi są zespoły z całego świata, jak na przykład z Brazylii, Gruzji, Turcji i Indii… Festiwal składa się z dwóch zasadniczych części: małopolskiej i dolnośląskiej, gdzie w ciągu dwóch tygodni można być świadkiem niezwykłych spotkań, wystaw, warsztatów, korowodów oraz przede wszystkim koncertów.

Zadaniem festiwalu jest propagowanie kultury, różnorodności, ale i przede wszystkim nauka jedności, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka bez względu na jego narodowość. Pokazanie światu, że istnieje tak mała mniejszość etniczna jaką są Łemkowie, ale również udowodnienie, że w połączeniu z innymi narodowościami całego świata możemy bardzo wiele.

"Świat pod Kyczerą" to pomost łączący dawne i obecne miejsca zamieszkania Łemków, to przestrzeń do dialogu międzykulturowego, nasz pomysł na rozmnożenie ewangelicznego „talentu” podarowanym przez Boga. W tym roku festiwal trwa aż 17 dni. Odwiedzimy miejscowości Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski i Podkarpacia! Po raz pierwszy zaprezentujemy się w Oleśnicy, gdzie w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18.00 na scenie w Amfiteatrze rozpocznie się koncert galowy z udziałem naszych gości! - informują organizatorzy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Bo26.06 o 16:45

A gdzie zniknęło pierwsze pytanie?

Zgłoś
Miejscowa21.06 o 14:37

Dla wielu to wiocha, a dla innych folklor to tradycja danego regionu. Problem będzie tu na tych ziemiach wokół Oleśnicy bardzo duży. Wszystkie te ziemie to byłe Niemcy, także rodowitych folklorów tu nie ma i nie będzie. Dlaczego? Dlatego, że musiała być by znajomość przyśpiewki, tańców przez starszych, młodych i nawet dzieci. Tu każdy przywiózł ze sobą coś z innych miast, regionów. Nikt do końca tego nie chce podjąć jako regionalnych dla tego obszaru. Przykład Bawarii, jest podobny do śląskich klimatów. Taniec, przyśpiewki, biesiada piwna, regionalne potrawy, są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tu w Oleśnicy jest za dużo nalecialosci, a za miło niezależności.

Zgłoś
ole21.06 o 13:20

Tajojek - walnąłeś się dzisiaj w łeb czy co ? Gadasz jak potłuczony ...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski21.06 o 11:31

Jak najbardziej chcę, by tu się odbywał. Każdy decyduje za siebie. A tchórz niech zostanie w domu.

Zgłoś
Tajojek21.06 o 09:14

To dla folksdojczów z Öles, my oleśnickie tajojki nie chcemy tego tu!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wizyta ŚDS i pierniki Przedszkolu nr 3
dzisiaj o 06:24/ Aktualności
SPR przegrywa mecz z Żagwią
wczoraj/ Sport
Gala oleśnickich krwiodawców
wczoraj/ Aktualności
Dobroszycki Jarmark Bożonarodzeniowy
wczoraj/ Aktualności
Próba samobójcza w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube