reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 12 listopada. Imieniny Renaty, Witolda, Czcibora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kępno poradziło sobie z kloszardami

16.06 o 08:35Komentarzy: 95Kategoria: Aktualności
Kępno jest przykładem udanej "walki" z kloszardami, którzy zalegają w centrum miasta. Policjanci w tej miejscowości mówią wprost, że zjawisko nie występuje tam nagminnie.


Zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę

Powracający problem

Od kilku lat na łamach portalu MojaOlesnica.pl publikujemy artykuły odnoszące się do sytuacji w oleśnickim rynku, w którym zalegają osoby pod wpływem alkoholu.

Nieraz informowaliśmy, że wraz z nadejściem ładnej pogody, oleśnicki rynek i jego okolice zamienią się w miejsce przebywania osób będących pod wpływem alkoholu. Gromadzą się również ci, którzy śpią pod gołym niebem, co oczywiście ma związek z nadmiernym spożywaniem trunków.

Kępno radzi sobie z problemem. Policja ma prawo karać osoby za nieobyczajne wybryki

Czytelnik portalu MojaOlesnica.pl informuje, że w Kępnie problem jest znacznie mniejszy, dzięki akcjom policji. - W powiecie kępińskim osoby takie nie zalegają notorycznie w takich miejscach bo są za to karane z tego artykułu i doprowadzane do wytrzeźwienia w razie potrzeby - pisze nasz czytelnik i wskazuje konkretny przykład prawa, które pozwala na karanie osób w takim przypadku.

- Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany - brzmi 140 artykuł kodeksu wykroczeń.

- Bardzo ogólnie sformułowanie „nieobyczajny wybryk” powoduje, że jest to pojęcie bardzo pojemne, pod które policja może zaliczyć bardzo wiele różnego rodzaju zachowań. Przykładowo za nieobyczajny wybryk są uznawane m.in. leżenie na chodnik, w parku lub innym miejscu publicznym w stanie upojenia alkoholowego (...) Są to więc wszystkie te zachowania, które naruszą pewne utarte w społeczeństwie wzorce zachowania, których przestrzeganie ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania międzyludzkiego - napisał adwokat Maciej Kacprzak na blogu violatiolex.wordpress.com.

Kępińska policja potwierdza: radzimy sobie z problemem

Udało nam się porozmawiać z policjantami pełniącymi służbę w Kępnie. Potwierdzają, że problem kloszardów został znacznie ograniczony na przestrzeni lat.

- Jeżeli mamy takie sytuacje, jak nieobyczajny wybryk, kiedy w przestrzeni publicznej leży osoba nietrzeźwa, to jest ona ukarana mandatem karnym - mówi nam Justyna Nitschke z kępińskiej policji.

- Nie mamy już wielu przykładów takich zachowań. Kiedyś występował ten problem, ale osoby te otrzymywały mandaty karne, albo były kierowane wnioski do sądu. Ten problem nie występuje już u nas na pewno nagminnie - podkreśla J. Nitschke.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (95)

jbb18.06 o 06:16

rozwiążanie jest proste i skuteczne, miotła i sprzątanie rynku, żaden żul nie zmusi się do pracy

Zgłoś
wielbiciel J.Bronsia17.06 o 15:43

Jeszcze bedziecie blagac na kolanach Pana Burmistrza Jana Bronsia żeby reaktywował Straż Miejska wspomnicie moje słowa. Nawet nasz prezes Jarosław mówił że porządek musi byc nawet drastycznymi srodkami !

Zgłoś
Oburzony 17.06 o 10:27

Dla mnie nie problem! Po prostu zmęczeni! Aferę znowu robicie?

Zgłoś
Przegryw17.06 o 09:54

Zakochałem sie w dziewczynie, ale ona mnie nie chce. Skończę jak oni, pijany na rynku.

Zgłoś
?17.06 o 09:39

To zdjęcie jest sprzed ośmiu lat, wtedy też rządził Bronś?

Zgłoś
Orzełek auuu17.06 o 09:38

Mam pytanie, czy w redakcji MO znalazłby sie jakiś ambitny dziennikarz który podjąby się rozwiązania afery końskiej tzw horsegate. Ludzie mają prawo wiedzieć.

Zgłoś
Psikuta 17.06 o 07:40

Tosty z krakusa im zaszkodziły? Za dużo sera dali ? A tak poważnie to w porównaniu do GB, w polsce ciężko znaleźć żula leżącego dłużej niż 24 godziny. W GB bezdomni leżą w kazdej wnęce. Temat sztuczny. Zrozumialbym jakby Oleśnica była miastem turystycznym, a przecież po olesnickim rynku chodzą tylko ludzie którzy tam mieszkają lub pracują. A tak na marginesie to jest mad z rysiem po wygranych wyborach " polegało się szampanem" , do tego truskawki.

Zgłoś
Xyz17.06 o 05:42

Wszystkich tych komentarzy jedynie coś mądrego napisał Wiktor szacun dla ciebie

Zgłoś
Nergal17.06 o 05:32

Przecierz to zdjęcie było już publikowane kilja razy ,co znowu knujecie jakąś intryge PO paprańcy

Zgłoś
Adamo16.06 o 23:40

Ciekawe, jak ukarają finansowo bezdomnego, napranego jak stodoła z "ptakiem" na wierzchu?

Zgłoś
breneka16.06 o 23:14

"trudne sprawy" hahahaha, to nie LA South Central tylko Oleśnica :D !

Zgłoś
Ja 16.06 o 22:54

Dlaczego za tego Burmistrza jest taki problem ??? Bo musi wrócić Straż Miejska, policja sobie nie radzi z tak trudną sprawą.

Zgłoś
breneka16.06 o 22:51

o hu*j ci chodzi, na przykład kogo ?

Zgłoś
Wiktor 16.06 o 22:44

@breneka . Próbujesz obrażać wszystkich dookoła . Po co ci to ?!

Zgłoś
breneka16.06 o 22:23

od tego jest policja ciołki, tylko policja w Oleśnicy jest jaka jest

Zgłoś
Nie ściemniaj 16.06 o 22:03

breneka-oszywiście, Rynek też uśmiercił Kołaciński i zamknął w nim ruch kołowy, a OBO wprowadził Bronś. I wszystko jasne.

Zgłoś
Luki16.06 o 21:57

Co za bzdury przecież takie osoby nic nie robią sobie z mandatów po wystawieniu go odrazu leci do kosza śmiech na sali to co tu piszecie

Zgłoś
Wiktor 16.06 o 21:55

@breneka . Zadziwię cię , ale właśnie od takich "problemów" jest państwo , miasto , gmina . Mogę się założyć , że przy burmistrzu powołany jest zespół do wyciągania z bezdomności , alkoholizmu i innych uzależnień . Efekty ich pracy wszyscy widzą . Ja też cię ..... pozdrawiam !

Zgłoś
Mieszkanka16.06 o 21:45

Zamknąć ten sklep na Matejki koło lombardu i po sprawie. Właściciele dirabiają się na ludzkim nieszczęściu.A ci alkoholicy stoja już przed otwarciem sklepu i drą te ryje.

Zgłoś
członek16.06 o 21:43

W Kepnie sobie poradzili bo tam nie ma pisu!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Morsowanie z Lupusami w Stradomi
dzisiaj o 19:39/ Sport
Czy nagrań z przemocą jest więcej?
dzisiaj o 19:27/ Aktualności
Wypadek pod Pogodnym Centrum
dzisiaj o 18:44/ Aktualności
Zaproszenie na Night Walk Oleśnica
dzisiaj o 18:15/ Aktualności
Zawody strzeleckie w CKiW OHP
dzisiaj o 15:47/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube