reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 25 sierpnia. Imieniny Ludwika, Luizy, Patrycji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Radny ma wątpliwości ws. WORD-u w Oleśnicy

13.06 o 08:17Komentarzy: 102Kategoria: Aktualności
Radny Paweł Bielański wyraża swoje wątpliwości co do powstania filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oleśnicy i wskazuje przykład Kędzierzyna - Koźla, gdzie - jak pisze radny - powstanie filii skutkowało "zakorkowaniem miasta".Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) zaapelował do władz miasta o przeprowadzenie oficjalnej ankiety w sprawie umiejscowienia filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oleśnicy.

Burmistrz Jan Bronś odpowiada P. Bielańskiemu, że taka ankieta była już prowadzona w mediach społecznościowych, a pomysł "oleśnickiego WORD-u" zyskał poparcie 68% głosujących (więcej). Poniżej przedstawiamy stanowisko radnego, który wyraża swoje wątpliwości na temat filii ośrodka ruchu drogowego.

***

Stanowisko radnego Pawła Bielańskiego

Poza pozytywnymi aspektami utworzenia filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) tj. ułatwienia mieszkańcom Oleśnicy oraz sąsiednich gmin odbywania egzaminu państwowego na prawo jazdy, należy również zauważyć, iż powstanie filii WORD w znacznym stopniu wpłynie na sytuację drogową na terenie miasta Oleśnicy.

Kursy szkolenia kierowców i egzaminy państwowe skutkować będą wzmożonym ruchem pojazdów nauki jazdy na oleśnickich ulicach. Z doświadczeń wielu miast w których funkcjonują WORD wiadomym jest, że zwiększona ilość pojazdów nauki jazdy w miejskim ruchu drogowym skutkuje powstającymi zatorami drogowymi (zwanymi powszechnie korkami).

O ile w większych miastach sieć ulic jest bardzo rozległa, a wzmożony ruch pojazdów nauki jazdy widoczny jest w pobliżu ośrodków egzaminacyjnych, to sytuacja zupełnie inaczej przedstawia się w mniejszych miejscowościach, gdzie centrum miasta staje się jednym polem egzaminacyjnym. Jako przykład można podać miasto Kędzierzyn Koźle, gdzie powstanie fili WORD w ocenie wielu mieszkańców skutkowało „zakorkowaniem” miasta (w załączeniu do interpelacji artykuł opisujący problemy drogowe mieszkańców Kędzierzyna).

Jak wiadomo sieć oleśnickich dróg nie jest zbyt rozległa, nie posiadamy dróg dwujezdniowych, a w centrum miasta istnieją tylko 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a właśnie na takim skrzyżowaniu musi być przeprowadzony jeden z punktów egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Już obecnie w godzinach szczytu w/w skrzyżowania są często “zakorkowane”, a pojazdy nauki jazdy tylko spotęgują ten problem. Nie bez znaczenie jest fakt, że powstające w miejskim ruchu drogowym zatory drogowe wzmagają efekt niskiej emisji i zanieczyszczeniem powietrza.

W powiecie oleśnickim funkcjonuje obecnie 14 Ośrodków Szkolenia Kierowców, zatem należy się spodziewać, że ilość potencjalnych pojazdów szkół nauki jazdy oraz pojazdów egzaminacyjnych w centrum Oleśnicy będzie znacząco wpływać na miejski ruch drogowy. Skutki działania ośrodka egzaminacyjnego w naszym mieście będą zarówno pozytywne jak i negatywne. Dlatego zasadne jest przeprowadzenie konsultacji wśród mieszkańców Oleśnicy i umożliwieniem im wyrażenia opinii w przedmiotowej sprawie. 

Paweł Bielański

***

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (102)

FKG14.06 o 23:54

zawsze znajdzie sie jakis kretyn ktory do kazdej inicjatywy bedzie mial jakies ALE....

Zgłoś
HISTERIAAAA!!!14.06 o 23:40

jeeezuuu ludzie WORD w Olesnicy!!! co to bedzie, zabijajcie okna deskami, chowajcie córki - kataklizm idzie, wszyscy do schronów - jezuuuu XD XD XD !!!1

Zgłoś
Elka14.06 o 23:38

Przestancie histeryzowac. L i tak jeżdżą po Oleśnicy czy WORD jest czy go nie ma. A ile bedzie samochidow egzaminacyjnych? Góra 4. Problem?

Zgłoś
członek14.06 o 22:17

Patologia iternetowa nie zna granic Ludzie uważajcie na siebie Ale jak bedzie procesja katoli blokowala ulice to ciemnocie miiejscowej nie przeszkadza? tylko WORD!

Zgłoś
Kierowca DOL14.06 o 22:13

Krótko, ma Gość rację. To będzie masakra. Oleśnica jest za mała. Ale chyba oleśniczanie potrzebują takiej "koncepcji" aby zmienić włodarza.

Zgłoś
Tak14.06 o 21:00

Word w Oleśnicy to najlepszy pomysł bronsia

Zgłoś
jeszcze wierzący14.06 o 20:36

a jak radny odniesie się do przyjaciół kiboli Wisły Kraków za incydent w autobusie? Wszak to przykazania: nie zabija; nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, itd.

Zgłoś
Samozwańczy Burmistrz14.06 o 18:27

Moim zdaniem zaktywizować chłopców z ławek z Rynku, niech zrobią prawko w oleśnickim Wordzie i niech chleb rozwożą u Dawida...

Zgłoś
G14.06 o 17:50

@Pytanie-korki w Oleśnicy???Przez 15min koło godz 17 i może koło godz 15.Idioci to są ci którym takie pomysły przeszkadzają.Te narzekania przypominają mi i są na takim samym poziomie,jak te z początku 20 wieku:że kury się nie będą niosły,a krowom mleko się skwasi jak zaczną jeździć samochody i pociągi.

Zgłoś
Pytanie 14.06 o 16:58

Chory idiotyczny pomysł. Już teraz ciężko jeździ się po centrum, korki są normą, a jeszcze podejmuje się taki krok. Do Wrocławia raptem 30 km, co innego jakby było 70 - 80 km. Ale widać ktoś bez zastanowienia chce uszczęśliwić mieszkańców? Pytania po co? Ożywienie rynku to "elki" na ulicach? Naprawdę są tacy idioci co tak myślą?

Zgłoś
Tomi14.06 o 13:41

Zamiast WORD-u jeszcze jeden kościół z dużym parkingiem płatnym u kościelnego :)

Zgłoś
Miś14.06 o 12:34

WORD - które będą działać w regionie Milicz - już działa Oława w trakcie realizacji Oleśnica w trakcie realizacji

Zgłoś
Miś14.06 o 12:29

haahha masakra ludzie to może wszystko pozamykajmy w Oleśnicy i będziemy jeździć do Wrocławia( mam na myśli Szpital ,Urzędy, Sąd ) poco nam to w Oleśnicy a po to żeby nie jeździć z byle pierdołą do stolicy Dolnego Śląska. WORD powinien być w każdym mieście powiatowym. Jest to bardzo płytkie myślenie że my tego tu nie chcemy a co maja powiedzieć mieszkańcy Wrocławia którzy na co dzień borykają się z kursantami z całego regionu :)

Zgłoś
G14.06 o 12:21

Pisowska głupota,hamująca rozwój miasta. Najlepiej weźcie łopaty i się okopcie,żeby postęp was nie zniszczył. A i wybudujcie parę pomników braciom Kaczyńskim,co to zastali Polskę wolną a zostawili zakomuszoną.

Zgłoś
Maski włóż14.06 o 11:08

Niedorzecznosć, najbardziej nietrafiony pomysł dziesięciolecia!!! Podziękujemy za dodatkowe spaliny i koreczki, oj podziękujemy.

Zgłoś
Brawo14.06 o 11:06

Walka że smogiem trwa.

Zgłoś
.14.06 o 10:48

w jakich godzinach egzaminy ? ile pojazdów egzaminacyjnych ? ile pojadów szkół nauki jazdy? Oleśnica daje swoje ulice pod plac egzaminacyjny, a opłaty z egzaminów będą wpływać do WORD ? Posłuchajcie co mówią np. mieszkańcy Sieradza https://www.radiolodz.pl/posts/31727-nauka-jazdy-po-sieradzku

Zgłoś
Układ 14.06 o 10:42

Młodzi jeszcze bez prawa jazdy się ucieszą, pozostali użytkownikownicy już raczej nie. Minimum 50 aut z eLką na dachu to dla burmistrza promocja miasta. W godzinach szczytu już jest dramat, a będzie jeszcze gorzej. Szkoda że burmistrz to wizjoner i myśli że w ten sposób ożywi miasto. Mieszkańcy za darmo otrzymają dodatkowe CO2. Brak racjonalnych argumentów no chyba że chodzi o nowe posady dla pupili i przytakiewiczów obecnie panującego w Oleśnicy

Zgłoś
Edmund Kaleciński14.06 o 10:25

Domniemywam, że pastwienie się nad radnym, który ma wątpliwości, to brak argumentów zwolenników WORD. Czy ktoś z decydentów wyjaśni mieszkańcom jak to wszystko będzie zorganizowane i jakie tego będą skutki ? Panie burmistrzu to pańska rola, abyśmy wiedzieli jak będzie !

Zgłoś
.14.06 o 09:53

Po Oleśnicy jeżdżą dwie Elki i już korkują miasto. To będzie dramat.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
wczoraj/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
wczoraj/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
wczoraj/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
wczoraj/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube