reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 27 czerwca. Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nordic walking, czyli marsz po zdrowie

13.06 o 07:14Komentarzy: Kategoria: Sport
Za nami zajęcia z nordic walking, które się odbyły w ramach projektu "Zdrowie - moda na całe życie" w CKiW OHP w Oleśnicy.Podczas kolejnych zajęć sportowych realizowanych w ramach projektu "Zdrowie - moda na całe życie" w CKiW OHP w Oleśnicy zostały przeprowadzone zajęcia z nordic walkingu. Warsztaty sportowe miały charakter otwarty dla mieszkańców, a poprowadziła je Mirosława Psujek, prezes stowarzyszenia Oleśnicka Strefa Nordic Walking.

Nordic walking to technika maszerowania z kijami, której zalety to m.in. poprawa kondycji, odciążenie kręgosłupa, stawów i utrata kalorii. Choć technika nordic walking wygląda na łatwą, tak naprawdę wymaga dobrej synchronizacji ruchów rąk i nóg.Nordic walking angażuje do pracy ponad 90% mięśni całego ciała. W przeciwieństwie do biegania, sport ten mocniej aktywizuje górne partie sylwetki: ramiona, barki, klatkę piersiową. Jednocześnie nordic walking odciąża stawy kolanowe i kręgosłup, ponieważ kijki stanowią dodatkowe wsparcie dla aparatu ruchu. Prowadząca przedstawiła uczestnikom zajęć najważniejsze zasady nordic walking oraz jakich błędów należy unikać, aby nie doprowadzić do urazów i kontuzji. Po teoretycznej części instruktor zaprosiła do wspólnego marszu po zamkowym parku.

- Młodzież z Centrum była zachwycona zajęciami i już zaplanowała wspólne treningi z instruktorem aby wziąć udział w zawodach nordic walkingu, które mają odbyć się we wrześniu - czyta,y w komunikacie.

źródło: CKiW OHP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Wybory sołtysów w gminie Twardogóra
dzisiaj o 06:11/ Aktualności
Absolutorium dla wójta Dobroszyc
wczoraj/ Aktualności
Czy ktoś widział Celinkę?
wczoraj/ Aktualności
Zostań liderem Szlachetnej Paczki
wczoraj/ Aktualności
Pożar lasu i auta pod Bierutowem
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube