reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kloszardzi wrócili na rynek

13.06.2019 o 09:08Komentarzy: 128Kategoria: Aktualności
Kloszardzi nadal śpią na ławkach wokół oleśnickiego rynku, robiąc tym samym antywizytówkę miasta. Policja twierdzi, że nie może zakazać samego leżenia w przestrzeni publicznej.


Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Już miesiąc temu na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że wraz z nadejściem ładnej pogody, oleśnicki rynek i jego okolice zamienią się w miejsce przebywania osób będących pod wpływem alkoholu. Gromadzą się również ci, którzy śpią pod gołym niebem, co najczęściej ma związek z nadmiernym spożywaniem trunków.

- Mieszkamy tu i mamy dość lekceważenia problemu. Takie tulipany kwitną nam na ławkach w rynku. I też dają swoją woń - informowała nas wówczas okoliczna mieszkanka.

Problem znów się uwidocznił. Wczoraj nasz czytelnik sfotografował prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyznę, który spał naprzeciwko banku i przy wejściu do jednego z lokali gastronomicznych. - Tak wygląda moje miasto o godzinie 12 - ironizuje.

Policja uważa, że nie może zabronić siedzenia lub leżenia na ławkach, a wykroczenie może stanowić spożywanie alkoholu w miejscu publicznym lub zaśmiecanie. W takim tonie niedawno wypowiadał się mł. insp. Artur Starmach, zastępca komendanta powiatowego policji.

- Sytuacja taka jak nękanie w ramach działania policji nie może występować. Nękanie jest przestępstwem, więc policja nie może tego realizować. Legitymowanie osób może być realizowane tylko w ramach prawa, a nie zawsze osoby spełniają te warunki. Notoryczne legitymowanie tych osób również nie leży w tych granicach, o których mówiłem - powiedział.

- Oczywiście w sytuacji popełnienia wykroczenia lub przestępstwa reagujemy natychmiast i staramy się interesować tymi osobami. Nie istnieje natomiast uregulowanie, które pozwoli zakazać przebywania osobie na ławce w rynku, która nie odpowiada nam wyglądem. Nie uzyskaliśmy złotego środka na to. Robimy w granicach prawa wszystko, co możemy, chociaż oczekiwania są inne. Musimy może razem spróbować coś wypracować, bo ja takiego panaceum nie znam - informował A. Starmach.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (128)

lego13.06.2019 o 10:09

Jak to Pan Wszywka mówi GDY BĘDĘ MÓGŁ PIĆ TO BĘDĘ PIŁ, GDY NIE BĘDĘ MÓGŁ PIĆ TO BĘDĘ PIŁ.

Zgłoś
Milicja 13.06.2019 o 10:04

Zamontujcie takie ładne i wygodne ławki przed oknami prywatnymi komendanta, wtedy zobaczymy jak szybko można wyszukać przepisy by usunąć te towarzystwo z rynku, z nad stawów, czy śpiących we wrakach samochodów białe busy na Klonowej, czy też koło fontan, gdzie jeszcze czasami się myją w tej wodzie

Zgłoś
ubu13.06.2019 o 09:38

a kto ochroni mieszkańców nękanych smrodem uryny czy libacji pod oknem? albo radosną młodzieżą rozbijającą się z piwem w ręką nieoświetlonymi gokartami ze spacerowej po 8 do Orlenu po następne piwo? :/

Zgłoś
Halina 13.06.2019 o 09:21

Pije bo chce -jakby nie chciał to by nie pił -takie życie niektórym odpowiada.

Zgłoś
:)13.06.2019 o 09:19

za Kołatka tez tak bylo :))

Zgłoś
Doopa Jasiu13.06.2019 o 09:17

A mówią, że nie ma życia w Rynku?! Nieomylny zadbał o kloszardów! Doceńmy to!

Zgłoś
Krzysztof. B.Kowalski.13.06.2019 o 09:13

Ludzie ten temat byl obcy w tzw.komunie! ale teraz mamy demokracje i macie coscie chcieli wolny kraj!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Repertuar Kinokawiarni Spirala
dzisiaj o 07:11/ Kultura
Poczuć zimę. Feryjne zajęcia w bibliotece
dzisiaj o 06:20/ Aktualności
Uwaga na silny wiatr! Może osiągać prędkość do 80 km/h
wczoraj/ Aktualności
Śmierć mężczyzny w bloku przy ul. Sudoła
wczoraj/ Aktualności
Zapowiadają zbiórkę podpisów poparcia dla Roberta Biedronia
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube