reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 stycznia. Imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kloszardzi wrócili na rynek

13.06.2019 o 09:08Komentarzy: 128Kategoria: Aktualności
Kloszardzi nadal śpią na ławkach wokół oleśnickiego rynku, robiąc tym samym antywizytówkę miasta. Policja twierdzi, że nie może zakazać samego leżenia w przestrzeni publicznej.


Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Już miesiąc temu na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że wraz z nadejściem ładnej pogody, oleśnicki rynek i jego okolice zamienią się w miejsce przebywania osób będących pod wpływem alkoholu. Gromadzą się również ci, którzy śpią pod gołym niebem, co najczęściej ma związek z nadmiernym spożywaniem trunków.

- Mieszkamy tu i mamy dość lekceważenia problemu. Takie tulipany kwitną nam na ławkach w rynku. I też dają swoją woń - informowała nas wówczas okoliczna mieszkanka.

Problem znów się uwidocznił. Wczoraj nasz czytelnik sfotografował prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyznę, który spał naprzeciwko banku i przy wejściu do jednego z lokali gastronomicznych. - Tak wygląda moje miasto o godzinie 12 - ironizuje.

Policja uważa, że nie może zabronić siedzenia lub leżenia na ławkach, a wykroczenie może stanowić spożywanie alkoholu w miejscu publicznym lub zaśmiecanie. W takim tonie niedawno wypowiadał się mł. insp. Artur Starmach, zastępca komendanta powiatowego policji.

- Sytuacja taka jak nękanie w ramach działania policji nie może występować. Nękanie jest przestępstwem, więc policja nie może tego realizować. Legitymowanie osób może być realizowane tylko w ramach prawa, a nie zawsze osoby spełniają te warunki. Notoryczne legitymowanie tych osób również nie leży w tych granicach, o których mówiłem - powiedział.

- Oczywiście w sytuacji popełnienia wykroczenia lub przestępstwa reagujemy natychmiast i staramy się interesować tymi osobami. Nie istnieje natomiast uregulowanie, które pozwoli zakazać przebywania osobie na ławce w rynku, która nie odpowiada nam wyglądem. Nie uzyskaliśmy złotego środka na to. Robimy w granicach prawa wszystko, co możemy, chociaż oczekiwania są inne. Musimy może razem spróbować coś wypracować, bo ja takiego panaceum nie znam - informował A. Starmach.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (128)

Żól14.06.2019 o 01:11

Mamy trzy parafie, księży pewnie z 10, są siostry. Gdzie próby pomocy tym ludziom? Mamy bardzo super radnych, jeden walczy z wszystkim do dokoła, drugi tylko klęczy, trzecia walczy ze szpitalem stojąc co dwa tygodnie pod nim. Może tak byście ruszyli swoje piękne cztery litery i zajęli się braćmi w potrzebie.

Zgłoś
:-) zw-kowalski14.06.2019 o 00:11

Januszku. Szwecja pisana powinna być przez wielkie "S". W d... byłeś i g... widziałeś. Taki obraz kreują tacy jak ty i PiS. Imigrantów przybywa w tym z Polski. Januszku a co jest poowdem, że w Policji w Polsce też nie chcą pracować ? Bo dlaczego w Niemczech czy Szwecji nie chcą to już pisałeś. Z tego wynika, że w Pl jest gorzej skoro nie ma chętnych do pracy w policji ani do seminariów. W Łomży kilka dni temu kleryk popełnił samobójstwo. Czy też temu jest winien Islam?

Zgłoś
:-) zw-kowalski14.06.2019 o 00:06

Konrad. Wiem. Bo Szwajcaria jest piękna i spokojna. Tam aby była cisza po 22 nie powinno się spuszczać wody w WC aby nie hałasować sąsiadowi. Mieszkam w małej zapadłej wsi a miejsc do grilowania mamy z pięć więc Oleśniczanie tego nie kumają.

Zgłoś
.13.06.2019 o 23:10

Chłopcy dobrze rozumieją co to znaczy że Oleśnica to sypialnia, w każdym calu.

Zgłoś
Pyrrusowe zwycięstwo 13.06.2019 o 22:47

Wyborcy Jana mieli obiecany spokój na ławeczkach i jak widać mają...

Zgłoś
Covalsky13.06.2019 o 22:28

Ciekawe że nie śpią na ławkach w kościele?

Zgłoś
Tomas Sven Stevenson13.06.2019 o 22:26

Na szczęście Imć Kowalski nie jest jedynym źródłem na temat Kalifatu Szwecji.... Jego bredzenie to są tylko jego mrzonki i życzenia... Szwecja pogrąża się w poprawności politycznej jak Szkopy, ciapactwo włazi im na łby, a policjanci, jak tylko mają możliwość innej pracy, zwalniają się.... Także, Kowalski, wytknijcie nos że swojej dziupli na zabitej dechami wsi i poznajcie prawdziwą, islamską Szwecję....

Zgłoś
Janusz13.06.2019 o 22:12

Z.w Kowalski, ci juž całkiem łeb przemroziło w tej szwecji ,jarasz się tą szwecją jakbyś w kosmos polecal. Siedz tam i nie rumakuj , tam jesteś zwykłym emigrantem a szwedzi traktuja cie i tak za gorszy sort

Zgłoś
Tomi13.06.2019 o 22:01

No i obietnica wyborcza spełniona :)

Zgłoś
?13.06.2019 o 21:50

A niby co policja zrobi osobie bezdomnej która nie ma pracy ,domu ?mandat wlepi ?.Zaaresztuje ?może z tego by te osoby się cieszyły darmowy wikt i opierunek.

Zgłoś
Karol13.06.2019 o 21:45

Ławki są do siedzenia a nie do spania a policja ma to w dupie jak chcą spać to niech się kładą do krzaków a nie robią patologie w rynku jutro wpadnę do rynku to ich wypierd... Z tych ławek asrani alani leżą a policja ma to w dupie

Zgłoś
;)13.06.2019 o 21:33

Więc mógł im kupić hamaki ogrodowe to już lepsze niż spanie na ławkach

Zgłoś
Konrad13.06.2019 o 21:32

Szanowny Panie zw Kowalski proszę się nie dziwić w Polsce na tego typu zachowania jest przyzwolenie i policji i władz. W Szwajcarii są miejsca do grillowanie z pełnym wyposażeniem tam można swobodnie wypić alkohol pod różnymi postaciami na świeżym powietrzu. Nawet przechodzący policjanci z uśmiechem powiedzą bonjour. Lecz w mieście tym bardziej w rynku nie zobaczy Pan pijanego leżącego na ławce. Natychmiast Szwajcarzy powiadamiają policje. A jest ona błyskawiczne. I modlić się tylko żeby nie wezwała pogotowie. Oczywiście przyjazd pogotowia jest natychmiastowy i udzielona jest wszelka pomoc ale na drugi dzień przychodzi taki rachunek za usługę pacjenta będącego pod wpływem alkoholu ż przez dwa miesiące może zapomnieć o pensji. Co prawda kloszardzi na pewno są ale ja przez tyle czasu nie widziałem ich śpiących na ławkach w rynku.

Zgłoś
hahahahahhaha13.06.2019 o 21:26

bronś ożywił rynek, zrobił leżakownie

Zgłoś
?13.06.2019 o 21:00

Na Rzemieślniczej przy murze na ławce śpi leży Pan może ktoś się tym zainteresuje?

Zgłoś
Jan B. 13.06.2019 o 20:50

https://youtu.be/qU1or34-AuI

Zgłoś
;)13.06.2019 o 20:45

Biedni zmęczeni ludzie po pracy pewnie tyrają i po pracy przysnęło im się.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.06.2019 o 20:22

mad. I tu się z tobą zgadzam. gdybym w sposób w miarę kulturalny chciał się napić piwa w upalny dzień to mam gwarantowany mandat. Przy moim konflikcie z KPP miałbym zagwarantowane kajdanki, dowóz do KPP i dodatkowo dmuchanie. A tak macie jak sami widzicie. Czyli macie totalnie odwrotnie jak my w Szwecji. Policja nie burzy się jak Szwedki latem na kocach w parku piją szampana lub piwo. Ale gdy tutejszy alkoholik zbyt podniesie głos czy zacznie spać na ławce to ma zapewnioną interwencję policji i w radiowozie opuszcza tutejszy rynek.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.06.2019 o 20:18

Edyto Lausch. Moja uczciwość. Wymeldowałem się z pobytu stałego w Oleśnicy w 2005 roku. Od czasu gdy zamieszkałem w Szwecji. Nie chciałem odwalać takich szopek jak Kaziu który mieszkał w Niemczech a miał meldunek w Oleśnicy i dowód osobisty z takim meldunkiem. Z racji zamieszkania w Szwecji nie widzę rozwiązań jakie możecie wprowadzić aby nieco zbliżyć się do Szwecji. Tu prawie wszystko mam uporządkowane. Choć do ideału brakuje. A u was trzeba by co najmniej połowę rzeczy zmienić. Więc drugim powodem jest moje lenistwo. Po co mam tracić energię w pracy samorządu jak mogę ten czas spędzić w ciepłych krajach.

Zgłoś
v13.06.2019 o 20:07

@ala masz rację ...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Charytatywny bal w Ligocie Małej
dzisiaj o 17:25/ Aktualności
IMGW: uwaga na marznące opady
dzisiaj o 17:19/ Aktualności
Spotkanie opłatkowe PiS w oleśnickim zamku
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Kolędowanie dla Tosi, Frania i Patrysia
dzisiaj o 16:24/ Kultura
Dachowanie osobówki w Ostrowinie
dzisiaj o 13:57/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube