reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 13 listopada. Imieniny Stanisława, Mikołaja, Krystyna.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kloszardzi wrócili na rynek

13.06 o 09:08Komentarzy: 128Kategoria: Aktualności
Kloszardzi nadal śpią na ławkach wokół oleśnickiego rynku, robiąc tym samym antywizytówkę miasta. Policja twierdzi, że nie może zakazać samego leżenia w przestrzeni publicznej.


Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Już miesiąc temu na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że wraz z nadejściem ładnej pogody, oleśnicki rynek i jego okolice zamienią się w miejsce przebywania osób będących pod wpływem alkoholu. Gromadzą się również ci, którzy śpią pod gołym niebem, co najczęściej ma związek z nadmiernym spożywaniem trunków.

- Mieszkamy tu i mamy dość lekceważenia problemu. Takie tulipany kwitną nam na ławkach w rynku. I też dają swoją woń - informowała nas wówczas okoliczna mieszkanka.

Problem znów się uwidocznił. Wczoraj nasz czytelnik sfotografował prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyznę, który spał naprzeciwko banku i przy wejściu do jednego z lokali gastronomicznych. - Tak wygląda moje miasto o godzinie 12 - ironizuje.

Policja uważa, że nie może zabronić siedzenia lub leżenia na ławkach, a wykroczenie może stanowić spożywanie alkoholu w miejscu publicznym lub zaśmiecanie. W takim tonie niedawno wypowiadał się mł. insp. Artur Starmach, zastępca komendanta powiatowego policji.

- Sytuacja taka jak nękanie w ramach działania policji nie może występować. Nękanie jest przestępstwem, więc policja nie może tego realizować. Legitymowanie osób może być realizowane tylko w ramach prawa, a nie zawsze osoby spełniają te warunki. Notoryczne legitymowanie tych osób również nie leży w tych granicach, o których mówiłem - powiedział.

- Oczywiście w sytuacji popełnienia wykroczenia lub przestępstwa reagujemy natychmiast i staramy się interesować tymi osobami. Nie istnieje natomiast uregulowanie, które pozwoli zakazać przebywania osobie na ławce w rynku, która nie odpowiada nam wyglądem. Nie uzyskaliśmy złotego środka na to. Robimy w granicach prawa wszystko, co możemy, chociaż oczekiwania są inne. Musimy może razem spróbować coś wypracować, bo ja takiego panaceum nie znam - informował A. Starmach.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (128)

Wiolka15.06 o 10:57

Proboszczowie niech tez wlacza sie w pomoc. I nie rekami parafian. Niech dadza przyklad jak pomagac bliźnim

Zgłoś
Marek 14.06 o 22:13

Z.w Kowalski co się jarasz do Norwegii i tak nie macie polotu ty zdrajco co w własne gniazdo sr...

Zgłoś
Psikuta 14.06 o 16:37

Kloszardzi. Tak z francuska. Petyleżą itp... Jeden żul i artykuł. W Anglii ,przepraszam w GB w dużych miastach tego jest pełno. Jak zamyka się Tesco o 22 iej to żule wejściu rozkładają materace. W polsce, żula leżącego dłużej niż 24 h ze świecą można szukać

Zgłoś
Mieszkaniec14.06 o 16:09

A moze duchowienstwo pomoze tym ludziom? Tyle mowia o milosierdziu.

Zgłoś
Petruboa14.06 o 13:59

A Internet jest wszędzie, nawet w Mongolii

Zgłoś
Perturabo14.06 o 13:22

@ Petruboa, ja jestem stąd, także morda mongole.

Zgłoś
Petruboa14.06 o 13:10

@Perturabo, :)))), ty piszesz o wysokiej aktywności na forum i ostrym udzielaniu??? Ty?

Zgłoś
Perturabo14.06 o 12:50

:-) zw-kowalski, powiem szczerze, że ciekawe rzeczy mówisz ale jedna sprawa mnie dziwi - twoja bardzo wysoka aktywnośc na tym forum jak na kogoś kto nawet już tu nie mieszka, czy w tej Szwecji jest naprawdę tak nudno, że nie masz co robić i się tu tak ostro udzielasz, czy tam się tak samo udzielasz ? Mam wrażenie, że twoja aktywność ma jakieś dziwne, sadystyczne podłoże - wszyscy wiemy, że w Polsce jest gorzej niż w Szwecji, dzieki za wskazówki jak można coś zrobić lepiej ale czuję, że nie piszesz tych wszystkich rzeczy z altruizmu i troski o Polskę tylko z innych bardziej przyziemnych względów.

Zgłoś
:-) zw-kowalski14.06 o 12:41

mad. Tylko część z was nie ma wyboru. Musi mieszkać w Polsce czy w Oleśnicy. A taki uchodźca po przekroczeniu granic Europy ma wybór. Więc nie dziw się mu gdy wybiera dobrobyt a nie syf. Moja praca jest specyficzna. W centrach miast i na imprezach. I na niektórych imprezach mam wrażenie, że jestem w polskim uzdrowisku leczącym osoby niepełnosprawne fizycznie i umysłowe. Wysyp takich osób z opiekunami społecznymi. Więc widzę jak Szwecja jako państwo podchodzi do osób chorych fizycznie i psychicznie. Włącznie z alkoholikami. Raz w tygodniu bywam w obiekcie typu ATOL. Mają część pomieszczeń dostosowanych jak w sanatorium. Nawet oddzielny basen dla chorych fizycznie. ostatnio opiekunka socjalna poprosiła mnie abym zmienił kierunek pływania ponieważ ona chce pływać z osobą niewodzącą. Pokaż mi taki przypadek kiedy pracownica MOPS w stroju kąpielowym pływa z niewidoma na basenie w Oleśnicy. W środę widzę jak inna opiekunka socjalna prowadzi innego niewidomego i głuchoniemego do fittnes. Tych widuję na Rynku w Ovik kilka razy w tygodniu. W Oleśnicy burmistrz lekarz takim niepełnosprawnym nie zafundował ciagów komunikacyjnych na placu Zwycięstwa. A wystarczyło odwrócić część płytek lub ich wielkość bo niewidomy reaguje na drgania przenoszone za pomocą laski. reasumując - Jesteście w czarnej d...

Zgłoś
mad14.06 o 11:23

"Nawet taki uchodźca, Beduin z pustyni nie chce mieszkać w Polsce" - my tu jednak mieszkamy, ciężko pracujemy i dlatego urzędnicy zajmujący się azylantami w Polsce, którzy są zniesmaczeni takim zachowaniem "uchodźców", mają rację: To kpina z nas wszystkich !!

Zgłoś
:-) zw-kowalski14.06 o 10:59

Katolik pisowy. I o tym pisałem takim jak mad setki razy. U nas też mamy alkoholików ale w wyglądzie niczym nie różnią się od Bronsia czy Kołacinskiego. I do nich w soboty przyjeżdża tutejszy kościół. mają stół z kawą, domowymi wypiekami. Oczywiście jest czytanie ewangelii itp ale siedzą razem i rozmawiają. Inny wymiar niż w Oleśnicy.

Zgłoś
beFree14.06 o 10:54

Ale oni nie chcą żadnej pomocy. Oni chcą tylko popić i się wyspać pod chmurką. Wolność.

Zgłoś
:-) zw-kowalski14.06 o 10:54

mad. Widzę, że ciebie te fobie nie opuściły. Na Rynku na ławce masz zasikanego śmierdzącego gościa a ty się martwisz o imigrantów w Szwecji. Zapomniałeś ilu Polaków po 89 roku prosiło o azyl w Niemczech. W tym ja. Niektóre wnioski azylowe były na prawdę mocno naciągane. Niemcy dawali nam wtedy utrzymanie przez ok 2 lata. Wtedy utrzymanie takiego jak ja kosztowało ich ok 1000 DM podstawowych opłat socjalnych. Ile kosztowała administracja, opieka lekarska nie wiem. 90 % Polaków wnoszących o azyl było emigrantami politycznymi. Podobnie było w Szwecji. Szwedzi pozwalali zostawać prawie każdemu Polakowi w latach 80 tych. Z Polityką mieli oni tyle wspólnego co ja ze śpiewem w operze. Nie czytasz miedzy wierszami. Nawet taki uchodźca, Beduin z pustyni nie chce mieszkać w Polsce. Taki raj tam macie. Wróć do tematu. Co zrobiłeś aby taki zasikany człowiek nie był wizytówką Rynku w Oleśnicy? U nas ani uchodźca ani Szwed takich numerów nie odwala. jeśli to krótko i jest odwożony w miejsce gdzie mu nic nie zagraża i ma opiekę. Człowiek to brzmi dumnie.

Zgłoś
Katolik pisowy 14.06 o 10:52

Caritas i księża Oleśniccy ma okazję wziąć ich wszystkich po swoją opiekę, zapewnić spanie, jedzenie, picie, a także pomóc medycznie by umyć, odwszawić. Przecież oni są tacy kościelni i katoliccy, że pomogą nawet takim.

Zgłoś
HNB14.06 o 09:58

W Białymstoku się nie pie***lą; za brak dokumentów gleba, kajdanki i w specjalnym kasku wiozą na dołek. I nie ma że nękanie. Trzeba tylko mieć dobrego prokuratora w okolicy >>> www.wykop.pl/link/4999087/brutalna-interwencja-policji-w-bialymstoku/

Zgłoś
C11H15NO 14.06 o 09:30

Wystarczy wystartować do Decathlon z prośbą o sponsoring namiotów i po sprawie

Zgłoś
mieszkaniec 14.06 o 07:21

Jak otworzą stokrotke to napewno ich ubędzie a sam rynek się ożywi :D

Zgłoś
I już14.06 o 06:56

Nikt tych chłopaków z Rynku nie ruszy. Próba usunięcia takiego chloptasia to są same problemy, godziny szarpaniny, bywa że trzeba wzywać pogotowie. Policja nie ma czasu a Ratuszowi wolą przyglądać sie z okien bo nie mają możliwości prawnych.

Zgłoś
Ćma14.06 o 06:12

Komu Ci biedni panowie przeszkadzają ja się pytam?Poza tym burmistrz Bronś w obietnicach wyborczych mówił że ożywi nasz rynek i co dupa jak zwykle.Nakarmił ludzi kłamstwem i teraz jak wygrał ma to wszystko w dupie.

Zgłoś
mad14.06 o 01:28

RZECZPOSPOLITA: "Syryjczycy, których sprowadziła do Polski Fundacja Estera, żądają pozbawienia ich statusu uchodźcy." !! "Status uchodźcy nadany nam w Polsce utrudnia nam obecne życie poza krajem pochodzenia" - pisze syryjska rodzina do Urzędu do spraw Cudzoziemców. Syryjczycy przyjechali blisko dwa lata temu na zaproszenie Fundacji Estera z Warszawy. Urzędnicy zajmujący się azylantami w Polsce są zniesmaczeni pismem i komentują: To kpina z nas wszystkich. Zdaniem urzędników, którzy zajmują się cudzoziemcami w Polsce, wniosek o uchylenie statusu syryjskiej rodziny stwarza niebezpieczny precedens w kontekście coraz pilniejszej relokacji 26 tys. imigrantów z obozów w Grecji i we Włoszech do września tego roku. - To patologiczna sytuacja, w której uchodźca, który ucieka przed prześladowaniami, śmiercią i głodem, będzie wybierał sobie kraj, w którym chce zamieszkać, bo ten mu oferuje najlepsze warunki bytowe. Uchodźca okazuje się emigrantem ekonomicznym - ocenia ekspert ds. uchodźców". zw-kowalski, jeśli takich "uchodźców" macie u siebie, to wam współczuję. Dalej komentować nie będę, bo mógłbym szybko przekroczyć granicę "politycznej poprawności" !! Miriam Shaded nie odpowiedziała na naszą prośbę o kontakt. Według nieoficjalnych informacji z Polski wyjechali prawie wszyscy Syryjczycy, których sprowadziła Fundacja Estera.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Termin otwarcia placu Zwycięstwa
dzisiaj o 12:39/ Aktualności
Żywa Biblioteka już po raz ósmy!
dzisiaj o 09:29/ Kultura
Profilaktyka z Urzędem Celno-Skarbowym
dzisiaj o 09:13/ Aktualności
Doraźnie zabezpieczony mostek
dzisiaj o 08:25/ Aktualności
Miss Polonia z Oleśnicy?
dzisiaj o 08:14/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube