reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sukcesy na konkursie wiedzy o Żydach

12.06 o 08:54Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Oleśniccy wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Pierwsze miejsce zdobyła Kamila Szmalec z I LO, a druga była Karina Zawierta z ZSP.Niedawno uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie.

Interdyscyplinarne współzawodnictwo przygotowane i koordynowane przez Tomasza Soję, nauczyciela historii w ZSR w Namysłowie, miało na celu pogłębić wiedzę historyczną uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszerzyć znajomość kultury i tradycji żydowskich oraz kształtować postawy tolerancji wielokulturowej.

- Reprezentację naszej szkoły stanowili: Julia Klimkowska (kl. Ic), Piotr Janik (kl. Ib) i Kamila Szmalec (kl. IId). Konkurs składał się z dwóch części: pisemnych eliminacji i finału w formie ustnej. I miejsce w wyrównanej rywalizacji między oleśnickimi szkołami uzyskała Kamila Szmalec. II miejsce zajęła Karina Zawierta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Na III miejscu uplasował się Piotr Janik. Julia Klimkowska (miejsce IV) otrzymała wyróżnienie. Wręczając laureatom nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne władze, wicestarosta namysłowski pan Tomasz Wiciak i dyrektor Szkół Rolniczych w Namysłowie pan Jacek Pietroszek podkreślili wysoki poziom zawodów i pogratulowali zwycięzcom szerokiej wiedzy przedmiotowej. Opiekunem młodzieży była pani Bożena Dziedzic - informuje I LO.

źródło: I LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Dachowanie za Kolonią Strzelce
dzisiaj o 11:08/ Aktualności
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube