reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sukcesy na konkursie wiedzy o Żydach

Aktualności12.06.2019 o 08:54Komentarzy:
Oleśniccy wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Pierwsze miejsce zdobyła Kamila Szmalec z I LO, a druga była Karina Zawierta z ZSP.Niedawno uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie.

Interdyscyplinarne współzawodnictwo przygotowane i koordynowane przez Tomasza Soję, nauczyciela historii w ZSR w Namysłowie, miało na celu pogłębić wiedzę historyczną uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszerzyć znajomość kultury i tradycji żydowskich oraz kształtować postawy tolerancji wielokulturowej.

- Reprezentację naszej szkoły stanowili: Julia Klimkowska (kl. Ic), Piotr Janik (kl. Ib) i Kamila Szmalec (kl. IId). Konkurs składał się z dwóch części: pisemnych eliminacji i finału w formie ustnej. I miejsce w wyrównanej rywalizacji między oleśnickimi szkołami uzyskała Kamila Szmalec. II miejsce zajęła Karina Zawierta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Na III miejscu uplasował się Piotr Janik. Julia Klimkowska (miejsce IV) otrzymała wyróżnienie. Wręczając laureatom nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne władze, wicestarosta namysłowski pan Tomasz Wiciak i dyrektor Szkół Rolniczych w Namysłowie pan Jacek Pietroszek podkreślili wysoki poziom zawodów i pogratulowali zwycięzcom szerokiej wiedzy przedmiotowej. Opiekunem młodzieży była pani Bożena Dziedzic - informuje I LO.

źródło: I LO w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube