reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w aucie!

Aktualności12.06.2019 o 08:12Komentarzy: 4
Policja apeluje: "nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w aucie". Publikujemy komunikat mundurowych, którzy przypominają o skutkach nieodpowiedzialnego zachowania rodziców i właścicieli psów.- Dzieci nie powinno się pozostawiać samych w samochodzie, niezależnie od pory roku. W upalne dni jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Temperatura w aucie wzrasta bardzo szybko i może być zabójcza, nie pomaga zaparkowanie pojazdu w cieniu. Żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować wystarczy zaledwie kilkanaście, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie. Nie bądźmy obojętni, widząc, jak ktoś inny podczas upałów pozostawia w samochodzie dzieci lub zwierzęta - informuje policja.

- Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność opiekunów. W sytuacji, w której ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe, nie bójmy się wybić szyby. W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków. Jeżeli jednak nie mamy odwagi zareagować w zdecydowany sposób, o zaistniałej sytuacji poinformujmy niezwłocznie odpowiednie służby. Pamiętajmy - dziecko które śpi lub jest za małe nie przypomni nam o swej obecności! - dodają mundurowi.

rd, źródło: policja

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Mieszkanka12.06.2019 o 12:58

Tyle trabi się o tym ludziska dalej swoje

Zgłoś
Josef Fritzl12.06.2019 o 10:05

W takie upały znacznie lepiej jest zostawiać dzieci w piwnicy

Zgłoś
Katarzyna W12.06.2019 o 10:00

Zawsze zostawiam dzieci w samochodzie

Zgłoś
Rafał B12.06.2019 o 09:55

Ja zostawiam zwierzęta pod autem xD

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube