reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanie w finale Nestle Cup

12.06 o 07:32Komentarzy: Kategoria: Sport
Oleśniczanie Alina Bokwa i Maciej Banaszewski wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Zawodów Lekkoatletycznych Nestle Cup. Ich trenerką jest Monika Knysak.Niedawno na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zagościło prawie 600 młodych sportowców z całej Polski, by rywalizować w Finale Nestle Cup. Wśród kadry z Dolnego Śląska znalazła się dwójka oleśniczan - Alina Bokwa (SP 4 Oleśnica) oraz Maciej Banaszewski (SP Gminy Oleśnica), którzy trenują w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" pod okiem Moniki Knysak.

Specyficzna formuła zawodów kładła nacisk na wszechstronność. Liczyły się różnorodne umiejętności lekkoatletyczne, szczególnie pożądane u młodych sportowców. Ośmioosobowe drużyny (4 dziewczynki i 4 chłopców), wyłonione z każdego województwa w ramach eliminacji regionalnych, rywalizowały w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłką lekarską, skoku w dal oraz sztafecie 8 x 200 m.Wyniki poszczególnych startów były sumowane i składały się na rezultat drużyny z danego województwa. Dzięki świetnej postawie naszych młodych lekkoatletów, Dolny Śląsk znalazł się na wysokim, czwartym miejscu. Do najniższego miejsca podium zabrakło zaledwie jednego punktu.

- Atmosfera była gorąca nie tylko z powodu słonecznej pogody i zmagań młodych sportowców. Wspaniałe widowisko współtworzyły takie gwiazdy jak Paweł Fajdek, Paweł Wojciechowski czy Szymon Ziółkowski. Miejmy nadzieję, że nasi młodzi, zdolni sportowcy pójdą w ich ślady i już za kilka lat będziemy mogli oglądać zdolnych oleśniczan na arenie międzynarodowej - relacjonuje M. Knysak.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Dachowanie za Kolonią Strzelce
dzisiaj o 11:08/ Aktualności
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube