reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ratusz szuka operatora rowerów miejskich

11.06 o 19:34Komentarzy: 17Kategoria: Aktualności
W czerwcu w Oleśnicy uruchomiony zostanie system rowerów miejskich. W ramach przedsięwzięcia skorzystać będzie można z 40 rowerów, które będą się znajdować w sześciu stacjach na terenie miasta. Ratusz szuka obecnie operatora systemu.Oleśnica doczeka się własnego systemu rowerów miejskich. Ma to nastąpić jeszcze w czerwcu. - Jeszcze w czerwcu w Oleśnicy uruchomiony zostanie system rowerów miejskich. W ramach przedsięwzięcia skorzystać będzie można z 40 rowerów, które będą się znajdować w 6 stacjach na terenie miasta - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Dzisiaj ratusz ogłosił zapytanie ofertowe na 40 sztuk rowerów, które będą trwałe i odporne na eksploatacje oraz zniszczenie. Firmy chętne od świadczenia usługi rowerów miejskich powinny zgłaszać się do ratusza do dnia 18 czerwca.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

?12.06 o 21:56

Konsultacji z zawodowcami żadnych nie będzie, ponieważ nie są potrzebne!!! Zrozumiano?

Zgłoś
PIS12.06 o 17:36

TYLKO brać przykład!!! https://www.muenchen.de/aktuell/2019-06/2000-neue-mvg-raeder-fuer-muenchen.html

Zgłoś
zośka12.06 o 16:28

Szanowny @Do myślący cyklista - po pierwsze primo - naucz się pisać poprawną polszczyzną ( przynajmniej trochę). Po drugie primo - logicznie rzecz biorąc system rowerów miejskich w tak małej miejscowści jak Oleśnica, z mała ilością młodych ludzi, z dobrze rozwiniętą DARMOWĄ komunikacją miejską i za pieniądze jest kompletnie nieuzasadnione. I to jest przerażająco proste - wystarczy tylko troszkę pomyśleć....

Zgłoś
Do myslacy cyklista 12.06 o 13:01

Do myślący cyklista, czy ty wogóle kiedyś korzystałeś z takiego płatnego roweru??? Choćby najbliżej, czyli Wrocław. Pierw zainteresuj się jak to wszystko wygląda od zaplecza technicznego i serwisowego we Wrocławiu. A później zastanów się, czy mieszkańcy Oleśnicy mają jakąś najmniejszą wiedzę na ten temat, by robić jak to ty chcesz referenda, konsultacje społeczne. Po za tym im tańsza oferta jak to już ktoś inny zauważył, tym marne szanse na to by to tu przetrwało. Wrocław owszem ma większe zainteresowanie taką usługą jak rower czy inny pojazd, ale też proszę zwrócić uwagę na fakt, komu się będzie opłacało wystawić 40 rowerów i do tego kupić drugie tyle by w razie awarii o każdej porze dnia mieć na podmianę. Każda z tych firm chce odzyskać część pieniędzy zainwestowaną w taką usługę i sprzęt. Nawet już tu nie chodzi o miasto. Czy ty lub inna osoba chciała by pracować darmo i jeszcze ze swoim sprzętem, bo akurat mieszkańcy Oleśnicy wymagają tego, czy innego??? Biznes jest biznes, pomysł z rowerami i hulajnogą w Oleśnicy jest super, ale trochę realizmu. Nie ważne który burmistrz podpisuje umowę czy ten, czy poprzedni, a może jeszcze jakiś inny, ważne by to było uczciwe i klarowne. Jeśli jesteś taki obcykany, to czemu sam nie wziąłeś sprawy rowerów w swoje ręce, by przedstawić jak najkorzystniejszą ofertę takich rowerów burmistrzowi miasta Oleśnica????

Zgłoś
max12.06 o 12:14

@Myślący cyklista - W punkt.

Zgłoś
ja12.06 o 07:36

I zośka komentuje. Już przeszło?

Zgłoś
Tylko PO12.06 o 07:17

PiSowcom jak zwykle nic nie pasuje

Zgłoś
Uber11.06 o 20:55

Po co główkować. Wrocław ma porządną bazę serwisową oraz zaplecze kolejnych rowerów na podmianę gdyby któryś nawalił. Im taniej tym gorzej z zapleczem technicznym i obsługą. Poza tym w tym mieście i mentalności mieszkańców którzy będą chcieli skorzystać, muszą być naprawdę pancerne. Dodatkowo niesprzatane rozbite butelki i "te " buteleczki (malpeczki) wszędzie są w całym mieście. Opony zimowe i letnie pancerne. No i zachcianki wielu mieszkańców, czyli koszyk na zakupy???

Zgłoś
zośka11.06 o 20:45

Zgadzam się w 100% z @Myślącymcyklistą - Jedna Wielka Pomyłka ! To nie będzie piękna katastrofa... ;-(

Zgłoś
art11.06 o 20:39

Super pomysł. W Oleśnicy to najwięcej filozofów i mądrali.

Zgłoś
ubu11.06 o 20:37

w tak małym mieście z darmową komunikacja to KOSZTOWNY IDIOTYZM.. myślę, że jeżdżący rower można już od 100-200 zł nabyć.. Dalej będzie dojść do stacji z rowerami niż dojechać :P ciekawe kto na tym zarobi .. ;)

Zgłoś
Oels11.06 o 20:31

Świetny pomysł!!!

Zgłoś
GOK11.06 o 20:26

Super pomysł, nie mogę się doczekać.

Zgłoś
xxx11.06 o 20:08

Moze ktos zrodziny Burmistrza zona czuje sie taka nie dowartosciowana tu miala byc kultura a moze kultura i sport

Zgłoś
Myślący cyklista11.06 o 19:59

I tu przydałyby się konsultacje z mieszkańcami i środowiskiem rowerzystów. Może warto było najpierw zaprosić specjalistów, by wypowiedzieli się na ten temat. Pewnie w Polsce takich nie brakuje. Ale u nas wszystko zawsze musi być robione na już i od dupy strony. Pewnie ktoś jeszcze w maju złożył ofertę i ktoś w ratuszu napalił się, zamiast najpierw pomyśleć. Tak się miasta nie tworzy. A tyle było zapowiedzi, jak to władza będzie z ludźmi rozmawiać. I kto Panie Bronś okopał się w twierdzy Ratusz?

Zgłoś
Ola 11.06 o 19:47

Dobry pomysł do rowerów można jeszcze postawić hulajnogi.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Nadchodzi festiwal teatrów lalkowych
dzisiaj o 08:32/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube