reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Udana premiera grupy PARADOKS [ZDJĘCIA]

9.06 o 19:26Komentarzy: Kategoria: Kultura
Grupa teatralna PARADOKS zaprezentowała oleśnickiej publiczności spektakl pt. "Sen nocy letniej". Jego premiera miała miejsce w nawie bocznej kościoła św. Jerzego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaW ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Oleśnicy, dzisiaj wieczorem w nawie bocznej kościoła św. Jerzego miała miejsce premiera spektaklu "Sen nocy letniej" w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej PARADOKS, działającej od dwóch lat przy Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy.

Spektakl oparty jest na dramacie Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Reżyserką spektaklu jest aktorka Ania Rakowska. To już drugi spektakl młodych aktorów. W poprzednim sezonie zadebiutowali udaną premierą spektaklu "Impreza" opartego na dramacie Sławomira Mrożka. Przed publicznością wystąpili Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Kacper Naumiec, Urszula Rychlak, Alicja Skrzypek i Zuzanna Zmyślona.

- Akcja sztuki rozgrywa się podczas Nocy Świętojańskiej, w trakcie przygotowań do ślubu Hipolity i Tezeusza. Ta niezwykła noc – święto miłości jednoczy bohaterów dramatu we wspólnej zabawie. Elfy bawią się w kojarzenie par, a następnie komplikowanie ich szyków. Naprzemiennie następują po sobie miłość, nienawiść, pożądanie, intryga – czyli cały wachlarz typów relacji międzyludzkich. Cztery typy związków damsko-męskich, ich poszczególne etapy, wzloty i upadki. Każdy z aktorów gra kilka ról, aby ukazać widzom proces wchodzenia i wychodzenia z roli – mamy tu więc do czynienia z teatrem w teatrze. Aktorzy podkreślają konwencję, umowność zdarzeń scenicznych – to tylko gra, zabawa świętojańska. Bo jak podkreślał Szekspir – teatr jest zabawą - czytamy w opisie.

Na zakończenie publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. A. Rakowska podziękowała Annie Jach z BiFK-u za współpracę oraz zapowiedziała kolejny występ w ramach festiwalu "Skwerek", który będzie odbędzie się w sierpniu na terenie Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Nadchodzi festiwal teatrów lalkowych
dzisiaj o 08:32/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube