reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Drugie miejsce w konkursie papieskim

8.06 o 08:25Komentarzy: Kategoria: Kultura
Publikujemy komunikat CKiW OHP w Oleśnicy, którego podopieczni zdobyli drugie miejsce oraz wyróżnienie na papieskim konkursie plastycznym.Młodzież CKiW OHP w Oleśnicy od dłuższego czasu przygotowywała się do konkursu inspirowanego słowami Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi".

Prace wykonane z metalu pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu kowalstwa Jana Golinowskiego zostały wysłane na XIX Ogólnopolski Konkurs Papieski do Krakowa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 czerwca na uroczystej gali w Wadowicach. Delegacja CKiW OHP na czele z dyrektorem Centrum Przemysławem Wróblem, wzięła udział w uroczystej gali finałowej. Praca plastyczna "Pod Twoją opiekę" autorstwa Piotra Magasa zajęła drugie miejsce, zaś praca "Papieski gołąb" Dawida Rosińskiego zdobyła wyróżnienie.Podczas tworzenia prac uczniowie mieli okazję do rozwijania swojej wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Aktywność twórcza była jednocześnie okazją do przypomnienia i unaocznienia młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Jana Pawła II. Konkurs organizowany był dla uczestników OHP oraz młodzieży szkolnej z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 489 prac, które oceniono w kategoriach fotografia i plastyka.

Gala finałowa rozpoczęła się od mszy świętej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, a następnie zgromadzeni goście złożyli kwiaty pod wadowickim pomnikiem św. Jana Pawła II. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie zgromadzonych laureatów, sponsorów oraz zaproszonych gości przywitali: komendant główny OHP Bogdan Ścibut, komendant Hufca Pracy w Wadowicach Jolanta Zacny, wojewódzki komendant OHP w Krakowie Krzysztof Świerczek, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer. W uroczystości brali udział także Wojewódzcy Komendanci OHP, dyrektorzy Centrów Kształcenia i Wychowania OHP oraz młodzi artyści. Po zakończeniu gali podziwiano wystawę prac fotograficznych i plastycznych na specjalnym wernisażu.
Gratulujemy naszym wychowankom!

źródło: CKiW OHP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Wypadek za Kolonią Strzelce
dzisiaj o 11:08/ Aktualności
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube