reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny spektakl w nawie dawnego kościoła

7.06 o 12:19Komentarzy: Kategoria: Kultura
9 czerwca o godz. 18 w nawie dawnego kościoła św. Jerzego zostanie wystawiony spektakl pt. "Sen nocy letniej". Wstęp wolny!W ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Oleśnicy zapraszamy 9 czerwca (niedziela) o godzinie 18.00 do Nawy Bocznej Kościoła św. Jerzego (przy Cerkwi Prawosławnej róg ul. Matejki i ul. Łużyckiej) na premierę spektaklu „Sen nocy letniej” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej PARADOKS, działającej od dwóch lat przy Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy.

Spektakl oparty jest na dramacie Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Reżyserką spektaklu jest aktorka Ania Rakowska. To już drugi spektakl młodych aktorów. W poprzednim sezonie zadebiutowali udaną premierą spektaklu „Impreza” opartego na dramacie Sławomira Mrożka.

Akcja sztuki rozgrywa się podczas Nocy Świętojańskiej, w trakcie przygotowań do ślubu Hipolity i Tezeusza. Ta niezwykła noc – święto miłości jednoczy bohaterów dramatu we wspólnej zabawie. Elfy bawią się w kojarzenie par, a następnie komplikowanie ich szyków. Naprzemiennie następują po sobie miłość, nienawiść, pożądanie, intryga – czyli cały wachlarz typów relacji międzyludzkich. Cztery typy związków damsko-męskich, ich poszczególne etapy, wzloty i upadki.

Każdy z aktorów gra kilka ról, aby ukazać widzom proces wchodzenia i wychodzenia z roli – mamy tu więc do czynienia z teatrem w teatrze. Aktorzy podkreślają konwencję, umowność zdarzeń scenicznych – to tylko gra, zabawa świętojańska. Bo jak podkreślał Szekspir – teatr jest zabawą.

Obsada spektaklu: Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Kacper Naumiec, Urszula Rychlak, Alicja Skrzypek, Zuzanna Zmyślona. Grafika autorstwa Zuzanny Zmyślonej. Wstęp wolny.

źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Dachowanie za Kolonią Strzelce
dzisiaj o 11:08/ Aktualności
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube