reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 21 września. Imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Debata o stanie powiatu

4.06 o 16:12Komentarzy: 10Kategoria: Aktualności
19 czerwca podczas sesji rady powiatu oleśnickiego odbędzie się debata nad Raportem o Stanie Powiatu Oleśnickiego za 2018 r. W debacie głos zabrać mogą mieszkańcy naszego powiatu. Warunkiem jest pisemne zgłoszenie do przewodniczącego rady, poparte podpisami co najmniej 300 mieszkańców powiatu.


Rada powiatu / fot. Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zgodnie z ustawą, od tego roku do dnia 31 maja zarząd powiatu jest zobligowany przedstawić radzie powiatu Raport o Stanie Powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego.

Rada powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę.

Debata nad Raportem o stanie powiatu oleśnickiego będzie miała miejsce na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego w dniu 19 czerwca 2019 r. o godz. 16. W debacie nad raportem o stanie powiatu mieszkańcy powiatu mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 300 mieszkańców powiatu.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w przeddzień sesji, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Zobacz też:
- Raport o stanie powiatu
- Wzór wniosku o zabranie głosu w debacie


źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Nie i. 6.06 o 06:34

Taka mała prośba do rady powiatu. O odwołanie dyrekcji domu pomocy w Ostrowinie. A razem z nią kierownika TO i zastępcę. Tam już i tak ciężko będzie doprowadzić ten dom do normalnego funkcjonowania.

Zgłoś
Ja sie pytam5.06 o 10:35

Mam nadzieję że ktoś poruszy temat radnego Cegleckiego, który jest jednocześnie zastępcą Prezesa Zarządu Namysłowskiego Centrum Zdrowia S.A. (szpitala w Namysłowie) i który tak ochoczo wypowiada się (ostatnio bardzo krytycznie) na temat naszego oleśnickiego szpitala. Jakby nie patrzeć oba szpitale są dla siebie konkurencją (dzieli je tylko 30 km).

Zgłoś
EM5.06 o 05:55

Starosta i hrabia Burmistrz obaj warci tego samego obaj rozwalają Oleśnicę a o chamskim zachowaniu obu panów nie warto dyskutować

Zgłoś
.4.06 o 23:33

Krzysiek, guzik wiesz, pan Dżugaj to najlepszy starosta od lat. Macie złe informacje, prawdopodobnie zmanipulowane przez media. Media ściekowe.

Zgłoś
Krzysztof4.06 o 22:35

Co Polański i Efinowicz czy jesteście tacy dumni ,że dyktator i tyran Dżugaj jest starostą , popytajcie pracowników starostwa i jednostek powiatowych

Zgłoś
roma4.06 o 21:27

A czy starosta będzie pilnowany bo ja się go boję.

Zgłoś
alik4.06 o 21:25

dzugaja zdymisjonować za jego arogancję i styl . on nie może nic robić poza oponami

Zgłoś
jola4.06 o 19:37

to jest straszne dorwało się paru cwaniaków do koryta i udają że coś robią głównie żrą się między sobą,a Oleśnica jest zaniedbana młodzi uciekli pracy brak opustoszała na ulicy można spotkać paru staruszków-straszne

Zgłoś
Rewa4.06 o 18:19

Chciałbym się zgłosić ale boję się że Dżugaj mnie pogoni...

Zgłoś
Wyborca4.06 o 16:49

No to Alek możesz odegrać się na Dżugaju za jego nieprawdziwe stwierdzenia o Tobie na sesji.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wypadek taksówki i peugeota
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie aut na Wojska Polskiego
wczoraj/ Aktualności
Narzekają na boisko przy Katolickiej SP
wczoraj/ Aktualności
Miasto interweniuje ws. skansenu
wczoraj/ Aktualności
Jak rozwijać biznes w gminie Syców?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube