reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 18 października. Imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Piosenka o skromnych stolarzach [WIDEO]

26.05 o 08:12Komentarzy: 5Kategoria: Kultura
Informacja o odkryciu elementów dawnego budynku, należącego kiedyś do przedwojennego stolarza z Oleśnicy, zainspirowała twórców muzyki. Dzięki temu powstała "Piosenka o skromnych stolarzach", którą wykonuje Ania Rusowicz.


Ania Rusowicz / fot. RMF Classic

Informacja portalu MojaOlesnica.pl o znalezieniu w trakcie przebudowy placu Zwycięstwa w Oleśnicy fragmentów domu przedwojennego stolarza Roberta Grollmusa była powielana przez wiele mediów. Okazała się być również inspiracją dla twórców muzyki. Dzięki temu na antenie RMF Classic w ramach serii "piosenki z prawdziwego zdarzenia" można usłyszeć "Piosenkę o skromnych stolarzach".

- Tekst napisał Artur Andrus, muzykę skomponował Łukasz Borowiecki, który zagrał również na kontrabasie. Na gitarze zagrał Krzysztof Łochowicz. Właśnie tak powstała piosenka z prawdziwego zdarzenia w RMF Classic: "Piosenka o skromnych stolarzach", którą śpiewa Ania Rusowicz - informuje RMF Classic.

- Jak powstają piosenki z prawdziwego zdarzenia? W każdą środę w porannym "Śniadaniu Mistrzów" w RMF Classic, tuż po godzinie dziewiątej Artur Andrus przegląda wraz z prowadzącym program podawane w serwisach radiowych RMF informacje z Polski i świata, poszukując inspiracji do napisania tekstu piosenki. Pretekstem może być informacja o interesującym wydarzeniu, może być fragment wywiadu albo cytat z prasy. Tekst piosenki ma stanowić aktualny, satyryczny komentarz do wybranej informacji lub wypowiedzi. Po dokonaniu wyboru Artur Andrus przystępuje do pracy nad piosenką: przed południem pisze test i zaprasza zaprzyjaźnionych muzyków do skomponowania i zagrania melodii. Jednego ze znanych artystów zaprasza zaś do zaśpiewania "Piosenki z prawdziwego zdarzenia". Późnym popołudniem, w warszawskim studiu RMF Classic, piosenka jest nagrywana. Później jeszcze tylko montaż... i w czwartkowy poranek piosenka jest gotowa do emisji! Cały proces jej powstawania jest rejestrowany przez reporterów RMF Classic i relacjonowany na bieżąco na antenie - czytamy w komunikacie rozgłośni.

Wideo: Ania Rusowicz - piosenka o skromnych stolarzach


Zobacz też:
- "Piosenka o skromnych stolarzach" w RMF Classic
- Pamiątki z przeszłości na placu Zwycięstwa
- Odkryto pozostałość dawnego budynku!


rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

sąsiad z IV26.05 o 19:30

Grollmusa, chociaż nazwisko poprawcie.

Zgłoś
Ch J26.05 o 11:24

O stolarzy z Obleśnicy? Ciekawe gdzie ?

Zgłoś
ejfjessk26.05 o 10:57

Ładna piosenka na poranek

Zgłoś
nigdy wiecej dojnych!26.05 o 09:04

Niech Pan Artur Andrus skoponuje piosenke o skromnym "dowoloperze wiezowcow K-2" a pani Anie żarliwie z zespołem zaśpiewa my poddany lud prosimy!

Zgłoś
dzban26.05 o 08:47

Może napiszecie piosenkę o wesołym Sturmbandfuhrerze z Oles?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Ruszył remont fragmentu muru obronnego
dzisiaj o 14:32/ Aktualności
Przebudowa ulicy Limanowskiego
dzisiaj o 14:00/ Aktualności
Nowy maszt przy siedzibie nadleśnictwa
dzisiaj o 11:55/ Aktualności
Nowe drzewa w mieście
dzisiaj o 10:47/ Aktualności
Kto zbada finanse szpitala?
dzisiaj o 10:08/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube