reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 17 września. Imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wernisaż Pawła Piotrowskiego w BiFK

24.05 o 19:20Komentarzy: Kategoria: Kultura
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprosiła dziś na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Pawła Piotrowskiego pt. "Dobre życie". Prace można oglądać w Galerii BiFK przy ul. Kochanowskiego.Za nami wernisaż fotograficznych prac Pawła Piotrowskiego. Poniżej przedstawiamy sylwetkę fotografa i opis jego prac, które ujęte są w zbiór "dobre życie".

***

Paweł Piotrowski (1986) – mieszkaniec Gminy Dobroszyce. W 2011 roku ukończył studia magisterskie o specjalności  projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Jest freelancerem, prowadzi szkolenia z zakresu fotografii oraz grafiki użytkowej. Jest laureatem licznych konkursów m.in. zdobywca Grand Prix w Viva! Photo Awards 2017 i 2016, nominowany do nagrody w kategorii portret w konkursie Fotoreporter roku 2018 organizowanego przez Stowarzyszenie Fotoreporterów, 2 i 3 miejsce w Slovak Press Photo 2017, nominacja do nagrody w kategorii projekt dokumentalny w największym krajowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo 2018, laureat konkursu "Pokaż się" w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 2017, laureat „"Złoty Talent Roku 2016" Galerii PIX.HOUSE, oraz zdobywca 2 miejsca w Brussels Street Photography Festival 2016. Jego prace były publikowane w książkach, prasie oraz w internecie. W 2018 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych. Strona internetowa: www.piotrowskipawel.pl.
 
Dobre życie

Gmina Dobroszyce to niewielka gmina wiejska położona w województwie dolnośląskim, jej hasłem promocyjnym jest: "Dobroszyce – Dobre życie". Chyba każdy z nas ma w sobie skłonność do idealizowania miejsca, w którym się urodził, i z którym wiążą się jego pierwsze, dziecięce wspomnienia. W dzieciństwie czas płynął wolniej, wszystko wydawało się takie „czyste”, proste i kolorowe.

Te wspomnienia żyją we mnie i w mojej pamięci są niezwykle barwne, dlatego postanowiłem rejestrować z pozoru błahe chwile, wydarzenia, najdrobniejsze zmiany, które tutaj zachodzą i których jestem naocznym świadkiem. Oto esej o życiu codziennym ludzi, którzy tworzą to miejsce i wspólnotę w której żyję i do której mam bardzo osobisty stosunek.

To także zmieniający się obraz polskiej wsi, w całym kraju są setki gmin podobnych do tej. Dlatego też uważam, że ten projekt niesie za sobą uniwersalny przekaz, ukazujący odchodzący sposób życia wiejskiej społeczności. Spokój, który ją cechuje jest coraz rzadziej spotykany na świecie. Ja dokumentuję te resztki naturalnego  dla człowieka tempa.

***

źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
MOKiS dziękuje za XXII Dni Europy
dzisiaj o 06:13/ Aktualności
Konferencja prasowa Klubu Koszykarskiego
wczoraj/ Sport
Ruch wrócił do części rynku
wczoraj/ Aktualności
Kolejny etap budowy trasy rowerowej w Oleśnicy
wczoraj/ Aktualności
Motocyklista z Oleśnicy zginął w Długołęce
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube