reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnica wesprze weteranów

20.05 o 19:05Komentarzy: 9Kategoria: Aktualności
Oleśnicki samorząd planuje wesprzeć weteranów, którzy w ostatnich latach służyli poza granicami państwa. To rezultat petycji zgłoszonej przez jednego z mieszkańców. Tym samym petycja ma zostać uznana przez radnych za zasadną.


zdj. ilustr.

Podczas majowej sesji Rady Miasta Oleśnicy miejscy radni zdecydują o możliwości wsparcia weteranów, którzy w ostatnich latach służyli na misjach poza granicami Polski. Takich osób w całym powiecie jest około dwudziestu, z czego około połowa przypada na Oleśnicę.

Otrzymają oni m.in. zniżki przy wejściu do obiektów OKR Atol, a także będą zapraszani na prelekcje organizowane przez miejskie instytucje. W innych miastach weterani otrzymują także prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, jednak ta w Oleśnicy jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców.

Program wsparcia weteranów opracowywany jest przy współpracy z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Mieszkaniec22.05 o 08:05

Armia jest zawodowa, wiec ryzyko wyjazdu na misje jest wliczone w tę profesje. A w kraju defilady, prezentacje,czasami poligony i praca w godzinach 7-15. Dobry zawód dla świadomych zagrożeń.

Zgłoś
emeryt21.05 o 07:53

nie reklamować tylko zrobić

Zgłoś
Ferrari21.05 o 07:51

BRAWO !!!

Zgłoś
Robotnjk21.05 o 00:38

To jest bardzo trudny zawod. Zolnierz nosi karabin i go uzywa tak jak np robotnik lopate. Zolnierzowi dobrze placi sie za uzywanie karabinu i ryzyko z tym zwiazane

Zgłoś
kpr20.05 o 23:39

Ale ci weterani otrzymywali za to kasę proponuję wesprzeć kombatantów II wojny , bo niewielu ich zostało , a przede wszystkim zainteresować się czy mają godne warunki.A obecni weterani to młodzi mężczyźni ,którzy biorą emeryturę i pracują .

Zgłoś
Perturabo20.05 o 22:49

Popieram

Zgłoś
Oleśniczanin 20.05 o 22:01

Brawo dla Burmistrza i całej ekipy rzadzącej w Oleśnicy!

Zgłoś
oleśnicznin20.05 o 21:55

A dla tych co służyli w kraju, w tym mieście i stracili zdrowie lub życie i nie koniecznie byli żołnierzami ale mieli inne mundury to się już nie pamięta? Szkoda i smutne to.

Zgłoś
Waldi20.05 o 19:23

Wielki szacun dla weteranów szczególnie tych którzy stracili zdrowie (psychiczne i fizyczne) na misjach , każda pomoc jest cenna . Miasto powinno zorganizować darmową pomoc medyczną i w skrajnych przypadkach finansową dla weteranów z naszego okręgu . (Tak,tak wiem że od tego jest ministerstwo obrony tylko pomocy ludziom po traumatycznych przejściach nigdy nie jest za dużo)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wnioski o pomoc socjalną dla uczniów
dzisiaj o 06:17/ Aktualności
Rowerzystki dziękują policji i leśniczemu
wczoraj/ Aktualności
Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków!
wczoraj/ Aktualności
LPR lądował na Ratajach
wczoraj/ Aktualności
Prezentacja kandydatów KO
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube