reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Olimpiada Robotów LEGO w SP4

20.05 o 18:08Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Olimpiada Robotów LEGO to wydarzenie podsumowujące cykl zajęć z robotyki i programowania, prowadzonych w ciągu ostatniego roku szkolnego przez Sky Blue Education.Podczas Olimpiady drużyny będą prezentować swoje roboty LEGO. Zasady turnieju zakładają, że zespoły uczniów samodzielnie konstruują robota podczas zajęć z robotyki. Wszystkie roboty mają być wyposażone w silniki i różne sensory (m.in., odległości, koloru), przy wykorzystaniu zestawów edukacyjnych Lego Wedo 2.0 lub Lego Mindstorms EV3 oraz zaprogramowane przy pomocy specjalnych aplikacji.

Następnie każda z drużyn wystawi swojego robota do rozgrywek w turnieju. Rozgrywki odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych. Roboty przygotowane przez młodszych uczniów (6-10 lat) będą miały za zadanie pokonanie toru przeszkód, a starsi uczniowie (10-13 lat) wystawią swojego robota do walk SUMO.

- Inspiracją do stworzenia takiego wydarzenia był nasz wyjazd do Austrii na finały First Lego League. Chcemy fascynować dzieci nauką i nowymi technologiami oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu - podsumowuje Mateusz Góra ze Sky Blue Education.

Podczas wydarzenia nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Dzieci będą mogły budować wszystko, co sobie wymarzą z ogromnych klocków Gigantów oraz z drewnianych klocków Linden. Zostanie stworzone stanowisko rakietowe przez grupę SERF-pasjonatów technologii rakietowych, na którym zostaną zaprezentowane różne modele rakiet.

- Wydarzenie odbędzie się 25 maja od 10:00 do 13:00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy, przy ul. Ignacego Paderewskiego 2. Olimpiada jest skierowana do uczniów, którzy na co dzień uczą się robotyki i programowania w naszej szkole. Natomiast każdy, kto chce zobaczyć rozgrywki, może wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu. Zapraszamy serdecznie - czytamy w komunikacie.

źródło: Sky Blue Education

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Wnioski o pomoc socjalną dla uczniów
dzisiaj o 06:17/ Aktualności
Rowerzystki dziękują policji i leśniczemu
wczoraj/ Aktualności
Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków!
wczoraj/ Aktualności
LPR lądował na Ratajach
wczoraj/ Aktualności
Prezentacja kandydatów KO
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube