reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 21 października. Imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny napis oraz interwencja policji

20.05 o 11:51Komentarzy: 32Kategoria: Aktualności
Na ścianie oleśnickiej bazyliki pojawił się napis "Bóg to szatan". Wcześniej w pobliżu zabytku umieszczono jeszcze inny - "Kto ukrywa pedofilię jest pedofilem". Sprawą zajmuje się policja.Dzisiaj rano informowaliśmy o napisie przy oleśnickiej bazylice. "Kto ukrywa pedofilię jest pedofilem" - brzmi jego treść. Okazuje się, że z drugiej strony bazyliki został umieszczony jeszcze inny napis. Tym razem nieznany sprawca lub sprawcy napisali na elewacji zabytkowego kościoła, że "Bóg to szatan".

Jak udało się dowiedzieć portalowi MojaOlesnica.pl, całą sprawą zajmuje się już policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu oraz zrobili zdjęcia malunków. - Potwierdzam, prowadzimy w tej sprawie czynności - mówi nam Aleksandra Pieprzycka z oleśnickiej policji.

Zobacz też: Napis o pedofilii pod pomnikiem papieża

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

sraFICIARZ21.05 o 05:54

!!!!!! ale miejsca po "zmytym" napisie w miejscu gdzie była biała farba, są w rewelacyjnym odcieniu różu !!! może odświeżyć zabytek - takie czyszczenie z osadów - natryskowo po cegłach .hmm... potem wierni ze szczotami ryżowymi - jazda. i mamy odświeżony zabytek w kolorze gwarantującym prawdopodobny wzrost liczby osób na mszy o tą najmłodszą część społeczeństwa haaaa... wydaje się dobre rozwiązanie coooooooooooooooooo>???????

Zgłoś
:-) zw-kowalski21.05 o 01:05

Janie Bronś. Olesnica została zawierzona św. Janowi. Na ch... wam to było?

Zgłoś
:-) zw-kowalski21.05 o 01:04

Panie komendiancie. Mnie tam nie było. Byłem w Falun. To na wypadek gdyby taki donos złożyli urzędnicy .

Zgłoś
:-) zw-kowalski21.05 o 01:02

Pani Pieprzycka. policjant Adam Wojtas z prokurator Kaniak przez dwa lata nie ustalili sprawców rasistowskich wpisów na MO. A teraz dostaliście takiego przyspieszenia.

Zgłoś
oleśniczanin21.05 o 00:58

niech sobie na chałupie pisze, a od zabytków precz z łapami debile.

Zgłoś
mlody alkusek20.05 o 19:41

ale malunki :-D

Zgłoś
u20.05 o 17:40

@Helen pewnie wszyscy muzułmanie by się wściekli ponieważ nawet oni nie mają podzielonego społeczeństwa w tych kwestiach.

Zgłoś
Helen20.05 o 16:34

Ciekawe co by się działo jak by ktoś napisał to samo na meczecie.

Zgłoś
Edmund Kaleciński20.05 o 16:20

A dlaczegóż by te słowa na ścianie miały być przestępstwem ? W 2010 roku naczelny watykański egzorcysta o. Gabriele Amorth ogłosił w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" wstrząsające wieści: "Szatan mieszka w Watykanie! [...] Są kardynałowie, którzy nie wierzą w Boga, biskupi, którzy zawarli pakt z diabłem.- Mają rację ci, którzy twierdzą, że dym szatana unosi się w świętych miejscach - powiedział ojciec Amorth, nawiązując do wypowiedzi papieża Pawła VI". Ktoś na murze bazyliki napisał tylko jak jest. Ów o. Amorth zwalczył 160 tys. demonów, był około 40 lat egzorcystą więc wiedział co mówi. Wojtyła nawet nie podważał jego decyzji, a więc być może z szatanem współpracował. Kiedy w 2016 roku Amorth zmarł sprawę z szatanem wyciszono i biskupi spokojnie zarządzali pedofilią w Kościele. W tym przypadku prokuratura nie ma też nic do roboty. Bo się Szatan weźmie za prokuratorów. Taki boski Kościół, którego broni czort (?) Kaczyński. Napis świadczy o głębokiej znajomości rzeczy piszącego ! A wręcz o głębokiej wierze w nadprzyrodzone byty...

Zgłoś
Uśmiechnij się 20.05 o 16:04

A mi się to podoba ? ludzie mają prawo pisać co myślą skoro nie mogą mówić to znajdą inne sposoby.. Mają dość tej religi, kościoła i tego co się dzieje w ich szeregach...dobrze, że cały świat robi teraz nagonke na te tematy hehe oby tak dalej ????

Zgłoś
Psikuta 20.05 o 15:57

Przyglądając się , napis ma z 15- 20 lat. Ja wierzę w megawęża9. Przynajmniej on istnieje.

Zgłoś
tak20.05 o 15:30

o ile tamten napis był wykroczeniem, to ten jest przestępstwem, i sprawca kiedy go znajdą będzie siedział!

Zgłoś
US20.05 o 15:07

ten napis "Bóg to szatan" to ma już tyle czasu..

Zgłoś
NIE POPIERAM ALE ROZUMIEM 20.05 o 14:47

Zgłoś
Perturabo20.05 o 14:46

@Kiedy "wtedy" ? to jest cały czas na czasie, teraz jest najlepsza okazja żeby się rozliczyc z tym szambem raz na zawsze i tak jesteśmy zapóznieniu w stosunku do innych krajów, które już to przeszły. rząd ma wszystkie potrzebne narzedzia w rękach - czekamy na działanie.

Zgłoś
Bazyl20.05 o 14:41

No właśnie. Ale wtedy sprawa też dotyczyła m.in. jakiegoś ważnego duchownego. To był 2005 rok. Dlaczego nic nie zrobiono?

Zgłoś
Perturabo20.05 o 14:25

@Bazyl, proszę cię, po tym co sie działo w Irlandii, Australii, USA, Czile i po tym co widzieliśmy na filmie Siekielskich chcesz jeszcze bronić tych zbrodniarzy w sutannach, powiedz szczerze - jesteś księdzem, czy byłeś kiedyś ministrantem XD ? Jak są dowody to trzeba ściagać wszystkich, teraz wypłyneła sprawa z kościołem, nie da się już tego dłużej zamiastac pod dywan i udawać, że nic się nie dzieje albo wszędzie indziej jest tak samo - to kłamstwo - czas na zdecydowane akcje prokuratury i Watykanu.

Zgłoś
Bazyl20.05 o 14:16

Latkowski już dawno ujawnił że system krycia dotyczył nie tylko księży ale także polityków, celebrytów itd.

Zgłoś
Perturabo20.05 o 14:13

Srata tata, dalej próba rozmydlania tematu, tak bo murarze i dentyści też stworzyli strukturalny system krycia i ochrony pedofilów w swoim cechu - śmiech. O to tutaj chodzi, tylko w KK taki proceder kwitł i góra na bank o nim wiedziała. Polacy po prostu mają dośc bierności prokuratury i episkopatu w temacie.

Zgłoś
!20.05 o 13:45

Obawiać to trzeba się zawsze. I nieważne czy to ksiądz, nauczyciel, sąsiad itd...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kabaret Neonówka w hali OKR Atol
wczoraj/ Kultura
Uśmiech seniora w Dobrzeniu
wczoraj/ Aktualności
Straż pojechała do spalonej potrawy
wczoraj/ Aktualności
Kolorowe przystanki w Krzeczynie
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skody i nissana w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube