reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Napis o pedofilii pod pomnikiem papieża

20.05.2019 o 08:14Komentarzy: 119Kategoria: Aktualności
Pod pomnikiem świętego Jana Pawła II przy oleśnickiej bazylice pojawił się krytyczny napis. "Kto ukrywa pedofilię jest pedofilem" - brzmi jego treść."Kto ukrywa pedofilię jest pedofilem :)" - taki napis pojawił się na jezdni pod Bazyliką Mniejszą pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tuż przy pomniku św. Jana Pawła II. Prawdopodobnie powstał pod osłoną nocy. Nie wiadomo, kto jest autorem malunku i jakie były jego intencje oraz to, czy krytykowany jest sam Kościół katolicki, czy papież.

Przypomnijmy, Jan Paweł II niejednokrotnie wypowiadał się w obronie ofiar księży pedofilów. Jednak w wielu źródłach można znaleźć krytykę jego pontyfikatu w związku ze sprawami tuszowania przestępstw seksualnych dokonywanych przez duchownych.

Aktualizacja, godz. 11:57

To nie jedyny napis jaki pojawił się w nocy. Na elewacji bazyliki napisano, że "Bóg to szatan". Sprawą zajmuje się policja. Więcej o tym tutaj.

Zobacz: Kolejny napis oraz interwencja policji

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (119)

ProAteista21.05.2019 o 11:44

Piękny napis w odpowiednim miejscu :D. Nie wiem kto to zrobił ale nawet gdybym to widział to jeszcze bym mu przyklaskiwał. Wreszcie ludzie w tym ciemnogrodzie zaczynają myśleć logicznie.

Zgłoś
Dr. Arłukowicz21.05.2019 o 10:18

Emeryci wojskowi jakich tabletek nadużywacie..?

Zgłoś
Dark Army20.05.2019 o 20:03

Jechać z nimi

Zgłoś
Maria20.05.2019 o 17:52

Do&@#&*@ taki jesteś dobrze poinformowany - co siedziałeś pod stołem i podsłuchiwałeś?!JP II jest tak samo winny jak pozostali.Przyszedł czas,zasłona spadła a lud powiedział:Król jest nagi !!

Zgłoś
mysz kościelna20.05.2019 o 16:46

otwórzcie oczy i umysły, a ujrzycie światłość oświetlającą podłość kleru. Ament !

Zgłoś
Edmund Kaleciński20.05.2019 o 16:29

A dlaczegóż by te słowa na ścianie miały być przestępstwem ? W 2010 roku naczelny watykański egzorcysta o. Gabriele Amorth ogłosił w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" wstrząsające wieści: "Szatan mieszka w Watykanie! [...] Są kardynałowie, którzy nie wierzą w Boga, biskupi, którzy zawarli pakt z diabłem.- Mają rację ci, którzy twierdzą, że dym szatana unosi się w świętych miejscach - powiedział ojciec Amorth, nawiązując do wypowiedzi papieża Pawła VI". Ktoś na murze bazyliki napisał tylko jak jest. Ów o. Amorth zwalczył 160 tys. demonów, był około 40 lat egzorcystą więc wiedział co mówi. Wojtyła nawet nie podważał jego decyzji, a więc być może z szatanem współpracował. Kiedy w 2016 roku Amorth zmarł sprawę z szatanem wyciszono i biskupi spokojnie zarządzali pedofilią w Kościele. W tym przypadku prokuratura nie ma też nic do roboty. Bo się Szatan weźmie za prokuratorów. Taki boski Kościół, którego broni czort (?) Kaczyński. Napis świadczy o głębokiej znajomości rzeczy piszącego ! A wręcz o głębokiej wierze w nadprzyrodzone byty...

Zgłoś
.20.05.2019 o 16:16

prawdziwe

Zgłoś
B20.05.2019 o 15:55

Kto stał na czele KK? Odpowiedzialność ponosi także JP II - moim zdaniem.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl20.05.2019 o 15:46

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
mad20.05.2019 o 15:45

Zapytaj Pana Edmunda, co sądzi o islamie.

Zgłoś
mad20.05.2019 o 15:44

"w Islamie najpierw by przestępcy rączki poucinali" - za co? za pedofilię?

Zgłoś
Perturabo20.05.2019 o 15:30

@hłe hłe, w Islamie najpierw by przestępcy rączki poucinali :D

Zgłoś
hłehłe20.05.2019 o 15:28

no i mamy demokrację? gdyby w krajach arabskich pojawił się jakikolwiek napis na meczecie - to rączki by sprawcą poucinali?

Zgłoś
Edmund Kaleciński20.05.2019 o 15:09

@max - w pewnym sensie masz rację. Rzeczywistość jawiąca się w Polsce ociera się o szambo, stąd mój głos. Natomiast myślący tak jak ty, bulgocze w tym szambie. Na tyle cię stać...

Zgłoś
Becia20.05.2019 o 15:09

CZY ktoś już zmazał te bazgroły

Zgłoś
max20.05.2019 o 15:04

Perturabo i Kaleciński czyli głos wydobywający się z szmba.

Zgłoś
Perturabo20.05.2019 o 14:43

@ryś, a skąd wiesz, że przestępców w kościele jest niewielki odsetek, jeśli tak to niech odtajnią swoje archiwa. Doświadczenie z Polski i innych krajów pokazuje, że na początku widać tylko czubek góry lodowej, jak ruszają komisje rozliczające skala okazuje się porażająca, tak było np w Irlandii gdzie KK praktycznie już przestał istnieć i w innych krajach też. Twórcy Spotlight powiedzieli wyraznie, że KK wszędzie działa według tych samych schematów i tylko prokuratura może oczyścić to szambo także nie ściemniaj i nie manipuluj.

Zgłoś
Perturabo20.05.2019 o 14:43

@ryś, a skąd wiesz, że przestępców w kościele jest niewielki odsetek, jeśli tak to niech odtajnią swoje archiwa. Doświadczenie z Polski i innych krajów pokazuje, że na początku widać tylko czubek góry lodowej, jak ruszają komisje rozliczające skala okazuje się porażająca, tak było np w Irlandii gdzie KK praktycznie już przestał istnieć i w innych krajach też. Twórcy Spotlight powiedzieli wyraznie, że KK wszędzie działa według tych samych schematów i tylko prokuratura może oczyścić to szambo także nie ściemniaj i nie manipuluj.

Zgłoś
Edmund Kaleciński20.05.2019 o 14:39

Za te zbrodnie współodpowiedzialnymi są wszyscy prezydenci Polski. Byli i obecny. Duda jak widzi biskupa czy kardynała, zgina kolana mechanicznie, takie ma mięśnie. Nadto, jak mniemam, ojciec i matka, profesorowie, wychowali go w bojaźni bożej, aby mógł padać na twarz przed klerem. Wszyscy prezydenci, zgodnie z Art. 126 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo państwa, a nie padać na kolana przed zbrodniarzami obcego państwa, jak Duda. To co teraz wyprawia pisowska władza, stanowiąc zmiany prawne w obecnej sytuacji, to jest głupota popełniana ze strach przed przegraniem wyborów. Świat uważa rządzących w Polsce za idiotów. Pokazali to członkowie UE (27:1), pokazują to pozostali, do których umizguje się polski rząd. Ostatnio nawet Rosjaninowi Ławrowowi Ciaputowicz podawał rękę, bo chyba chcą wrak załatwić przed jesiennymi wyborami. Zamiast wezwać Gądeckiego i oświadczyć mu zawieszenie lub wypowiedzenie konkordatu z powodu zbrodni popełnionych w imieniu Kościoła na terenie państwa polskiego. "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić" - wiecie kto tę myśl ogłosił ? Cyprian Kamil Norwid wołał: "Polacy to wspaniały naród i bezwartościowe społeczeństwo". Państwo Watykan (faszystowski twór Mussoliniego) zarządzane przez Kościół kat. musi byc postawione w pionie i w poziomie, jak należy. Inaczej, jak mówi młodzież, "dupa blada" !

Zgłoś
ryś20.05.2019 o 14:29

O czym ta dyskusja i wymiana poglądów? Skoro jedna strona sporu wie, że przestępców w KK jest niewielki odsetek, dlaczego uważa, że druga strona nie wie, że ci, którzy na to nie reagowali nie powinni ponieść moralnej odpowiedzialności? Tylko, że ci, którzy nie reagowali na wydarzenia sprzed 20-30 lat już nie żyją lub nie pełnią żadnych funkcji w KK. Dlaczego więc teraźniejsi hierarchowie mają ponosić za to odpowiedzialność?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zaproszenie na czwarty Męski Różaniec
dzisiaj o 15:12/ Aktualności
Ukradziono puszkę z pieniędzmi dla Tosi!
dzisiaj o 12:36/ Aktualności
Ordynator oskarża antyaborcyjnych działaczy
dzisiaj o 12:20/ Aktualności
Bypassy powstaną przy dwóch rondach
dzisiaj o 11:40/ Aktualności
Kto zastąpi naczelnika wydziału w ratuszu?
dzisiaj o 09:49/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube