reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 grudnia. Imieniny Niny, Celiny, Krystiany.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

W Oleśnicy ruszą egzaminy na prawo jazdy

16.05 o 16:22Komentarzy: 61Kategoria: Aktualności
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę, dzięki której w Oleśnicy powstanie filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pierwsze egzaminy ruszą jeszcze w tym roku.


fot. WORD we Wrocławiu

Już wcześniej padł luźny pomysł, aby w Oleśnicy powstała filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Czemu nie, WORD w Opolu ma już dwie filie w Kędzierzynie Koźlu i w Nysie. Mieszkańcy Oleśnicy zdają egzaminy we Wrocławiu i w Sieradzu, czemu by nie w Oleśnicy? Infrastruktura miejska powinna sprostać temu zadaniu, temat dla samorządu jest aby przeznaczyć pod filię pomieszczenia oraz plac manewrowy. Co myślicie? Czy Oleśnica mogła by zyskać? - pytał w zeszłym roku na Facebooku miejski radny Grzegorz Żyła (komitet Jana Bronsia).

- Wiem, że pojawiły się możliwości przynajmniej zaproponowania umiejscowienia w Oleśnicy ośrodka szkolenia i oddziału WORD-u. Będę starał się kontynuować rozpoczęte wcześniej działania przez radnego Żyłę, który wcześniej już sygnalizował taką możliwość. Ale jeśli tylko będzie szansa, jeśli tylko będzie możliwość, to będę robił wszystko, żeby w Oleśnicy powstał oddział WORD-u - mówił nam w lutym burmistrz Jan Bronś.

Niedawno stosowna uchwała w sprawie powołania "oleśnickiego" WORD-u do życia została przyjęta przez sejmik województwa. Z naszych informacji wynika, że pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Oleśnicy ruszą jeszcze w tym roku.

Pierwotnie zakładano, że stanie się to podczas wakacji, jednak na ten moment władze WORD-u nie są pewne dotrzymania tego terminu. - Bardziej prawdopodobne jest rozpoczęcie przeprowadzania egzaminów w sierpniu niż w lipcu - słyszymy od jednego z naszych rozmówców.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

Adi17.05 o 05:41

Powiem tak moim skromnym zdaniem do wrocławia nie ma bóg wie ile km a po drugie jak ktoś sie nauczy jezdzic po wrocławiu to wszedzie pojedzie a w olesnicy czy w miliczu zda i za pierwszym i klops i pojedzie dalej i nie wiedza co mają zrobic tak prawda.

Zgłoś
a17.05 o 04:59

wzrośnie liczba kierowców wysadzających pasażerów przed pasami lub prosto na pasach. brawo policja. brawo WORD. brawo Jan B.

Zgłoś
...16.05 o 23:48

wszyscy co się podniecają niech poczytają sobie co się w Miliczu dzieje ! Korki i wypadki - nic wiecej ! ludzie z dziećmi boja się po pasach chodzić. W Sieradzu już się nie zdaje. Wrocław jest super, bo tam to trzeba umieć jeździć ! "u siebie" cwaniaki pozdają, a potem we Wrocku będzie płacz i wypadki. Oleśniczan ktoś pytał jakiego są zdania ??!! kolejna samowolka

Zgłoś
Covalsky16.05 o 23:25

Podajcie jeszcze, komu i ile trzeba dać w łapę, please!

Zgłoś
ad16.05 o 23:13

Debilny pomysł . Maskara, trzeba być totalnym osłem , żebt podejmować działanie skutkujące zakorkować miasto. Ludzie do Wrocławia jest 30 km

Zgłoś
Set16.05 o 22:58

Polakowi nie dogodzi.

Zgłoś
eLka16.05 o 22:55

Odezwali się Ci którzy mają już prawko(pewnie zdane za którymś tam razem)i się najwięcej mądrują.

Zgłoś
Q16.05 o 22:20

Faktycznie.. , L-ki zaleją miasto, będzie ich 45.000... A tak na poważnie, to może w końcu nauczą jeździć ludzi po skrzyżowaniach równorzędnych.

Zgłoś
Janusz16.05 o 22:12

Racja Fiki Ja prawko zdawałem w Oleśnicy i fajnie że w przyszłym roku mój syn też będzie zdawał w "domu". Dobrze Fiki napisał , gdzie wam się tak kuźva spieszy? Ludziska luziku troszkę bo może żyłka pier.....ć

Zgłoś
Leon16.05 o 22:06

Debilny pomysł

Zgłoś
Fiki16.05 o 21:59

Polska to dziwny kraj! Jak się nie robi to będą pierdo..ć jak się robi to też będą pierd...ć. A gdzie wam się tak spieszy?

Zgłoś
:)16.05 o 21:57

ale sraka.

Zgłoś
Mati16.05 o 21:20

Bardzo dobry pomysł. W końcu oleśniczanie będą mogli zdawać u siebie a nie się tułać po innych miastach. Brawo!

Zgłoś
Iva16.05 o 21:18

Super pomysł.

Zgłoś
dd16.05 o 21:14

maskra nic dobrego korki i jeszcze raz korki

Zgłoś
Spokojnie 16.05 o 21:13

No i po co się podniecać, w latach 80-tych też zdawało się na prawko w Oleśnicy, a siedziba była w tzw. "pałacyku" przy Wojska Polskiego.

Zgłoś
Miś16.05 o 20:47

A to dlatego szykują remont kawałka ulicy Lwowskiej. Odbije się ten World wszystkim kierowcom czkawką.

Zgłoś
hłehłe16.05 o 20:29

Jakie zyski z WORD w Oleśnicy dla tzw. przeciętnego Kowalskiego.

Zgłoś
Igi16.05 o 20:25

Już tereaz ledwo przejechac przez Oce.... porażka!tym bardziej ze Wrocław jest blisko

Zgłoś
Ja16.05 o 20:18

Świetnie!!! Kierowcy, którzy jeżdżą tylko po Olesnicy nie nadają się do jazdy, nie potrafią zachować nawet na rondo,ie, więc wyksztalca imbecyli... na dodatek ciągle zawalidrogi

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wizyta ŚDS i pierniki Przedszkolu nr 3
dzisiaj o 06:24/ Aktualności
SPR przegrywa mecz z Żagwią
wczoraj/ Sport
Gala oleśnickich krwiodawców
wczoraj/ Aktualności
Dobroszycki Jarmark Bożonarodzeniowy
wczoraj/ Aktualności
Próba samobójcza w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube