reklama
reklama
Dziś jest środa, 21 sierpnia. Imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

W Oleśnicy ruszą egzaminy na prawo jazdy

16.05 o 16:22Komentarzy: 61Kategoria: Aktualności
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę, dzięki której w Oleśnicy powstanie filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pierwsze egzaminy ruszą jeszcze w tym roku.


fot. WORD we Wrocławiu

Już wcześniej padł luźny pomysł, aby w Oleśnicy powstała filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Czemu nie, WORD w Opolu ma już dwie filie w Kędzierzynie Koźlu i w Nysie. Mieszkańcy Oleśnicy zdają egzaminy we Wrocławiu i w Sieradzu, czemu by nie w Oleśnicy? Infrastruktura miejska powinna sprostać temu zadaniu, temat dla samorządu jest aby przeznaczyć pod filię pomieszczenia oraz plac manewrowy. Co myślicie? Czy Oleśnica mogła by zyskać? - pytał w zeszłym roku na Facebooku miejski radny Grzegorz Żyła (komitet Jana Bronsia).

- Wiem, że pojawiły się możliwości przynajmniej zaproponowania umiejscowienia w Oleśnicy ośrodka szkolenia i oddziału WORD-u. Będę starał się kontynuować rozpoczęte wcześniej działania przez radnego Żyłę, który wcześniej już sygnalizował taką możliwość. Ale jeśli tylko będzie szansa, jeśli tylko będzie możliwość, to będę robił wszystko, żeby w Oleśnicy powstał oddział WORD-u - mówił nam w lutym burmistrz Jan Bronś.

Niedawno stosowna uchwała w sprawie powołania "oleśnickiego" WORD-u do życia została przyjęta przez sejmik województwa. Z naszych informacji wynika, że pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Oleśnicy ruszą jeszcze w tym roku.

Pierwotnie zakładano, że stanie się to podczas wakacji, jednak na ten moment władze WORD-u nie są pewne dotrzymania tego terminu. - Bardziej prawdopodobne jest rozpoczęcie przeprowadzania egzaminów w sierpniu niż w lipcu - słyszymy od jednego z naszych rozmówców.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

Adi17.05 o 05:41

Powiem tak moim skromnym zdaniem do wrocławia nie ma bóg wie ile km a po drugie jak ktoś sie nauczy jezdzic po wrocławiu to wszedzie pojedzie a w olesnicy czy w miliczu zda i za pierwszym i klops i pojedzie dalej i nie wiedza co mają zrobic tak prawda.

Zgłoś
a17.05 o 04:59

wzrośnie liczba kierowców wysadzających pasażerów przed pasami lub prosto na pasach. brawo policja. brawo WORD. brawo Jan B.

Zgłoś
...16.05 o 23:48

wszyscy co się podniecają niech poczytają sobie co się w Miliczu dzieje ! Korki i wypadki - nic wiecej ! ludzie z dziećmi boja się po pasach chodzić. W Sieradzu już się nie zdaje. Wrocław jest super, bo tam to trzeba umieć jeździć ! "u siebie" cwaniaki pozdają, a potem we Wrocku będzie płacz i wypadki. Oleśniczan ktoś pytał jakiego są zdania ??!! kolejna samowolka

Zgłoś
Covalsky16.05 o 23:25

Podajcie jeszcze, komu i ile trzeba dać w łapę, please!

Zgłoś
ad16.05 o 23:13

Debilny pomysł . Maskara, trzeba być totalnym osłem , żebt podejmować działanie skutkujące zakorkować miasto. Ludzie do Wrocławia jest 30 km

Zgłoś
Set16.05 o 22:58

Polakowi nie dogodzi.

Zgłoś
eLka16.05 o 22:55

Odezwali się Ci którzy mają już prawko(pewnie zdane za którymś tam razem)i się najwięcej mądrują.

Zgłoś
Q16.05 o 22:20

Faktycznie.. , L-ki zaleją miasto, będzie ich 45.000... A tak na poważnie, to może w końcu nauczą jeździć ludzi po skrzyżowaniach równorzędnych.

Zgłoś
Janusz16.05 o 22:12

Racja Fiki Ja prawko zdawałem w Oleśnicy i fajnie że w przyszłym roku mój syn też będzie zdawał w "domu". Dobrze Fiki napisał , gdzie wam się tak kuźva spieszy? Ludziska luziku troszkę bo może żyłka pier.....ć

Zgłoś
Leon16.05 o 22:06

Debilny pomysł

Zgłoś
Fiki16.05 o 21:59

Polska to dziwny kraj! Jak się nie robi to będą pierdo..ć jak się robi to też będą pierd...ć. A gdzie wam się tak spieszy?

Zgłoś
:)16.05 o 21:57

ale sraka.

Zgłoś
Mati16.05 o 21:20

Bardzo dobry pomysł. W końcu oleśniczanie będą mogli zdawać u siebie a nie się tułać po innych miastach. Brawo!

Zgłoś
Iva16.05 o 21:18

Super pomysł.

Zgłoś
dd16.05 o 21:14

maskra nic dobrego korki i jeszcze raz korki

Zgłoś
Spokojnie 16.05 o 21:13

No i po co się podniecać, w latach 80-tych też zdawało się na prawko w Oleśnicy, a siedziba była w tzw. "pałacyku" przy Wojska Polskiego.

Zgłoś
Miś16.05 o 20:47

A to dlatego szykują remont kawałka ulicy Lwowskiej. Odbije się ten World wszystkim kierowcom czkawką.

Zgłoś
hłehłe16.05 o 20:29

Jakie zyski z WORD w Oleśnicy dla tzw. przeciętnego Kowalskiego.

Zgłoś
Igi16.05 o 20:25

Już tereaz ledwo przejechac przez Oce.... porażka!tym bardziej ze Wrocław jest blisko

Zgłoś
Ja16.05 o 20:18

Świetnie!!! Kierowcy, którzy jeżdżą tylko po Olesnicy nie nadają się do jazdy, nie potrafią zachować nawet na rondo,ie, więc wyksztalca imbecyli... na dodatek ciągle zawalidrogi

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Prezentacja kandydatów KO
dzisiaj o 13:44/ Aktualności
Piknik rodzinny w Bierutowie
dzisiaj o 12:00/ Aktualności
Janusz Marszałek kandydatem do sejmu?
dzisiaj o 11:30/ Aktualności
Ciało mężczyzny na przystanku
dzisiaj o 10:45/ Aktualności
Co działo się z darami dla Syryjczyków?
dzisiaj o 09:47/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube