reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

W Oleśnicy ruszą egzaminy na prawo jazdy

Aktualności16.05.2019 o 16:22Komentarzy: 61
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę, dzięki której w Oleśnicy powstanie filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pierwsze egzaminy ruszą jeszcze w tym roku.


fot. WORD we Wrocławiu

Już wcześniej padł luźny pomysł, aby w Oleśnicy powstała filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Czemu nie, WORD w Opolu ma już dwie filie w Kędzierzynie Koźlu i w Nysie. Mieszkańcy Oleśnicy zdają egzaminy we Wrocławiu i w Sieradzu, czemu by nie w Oleśnicy? Infrastruktura miejska powinna sprostać temu zadaniu, temat dla samorządu jest aby przeznaczyć pod filię pomieszczenia oraz plac manewrowy. Co myślicie? Czy Oleśnica mogła by zyskać? - pytał w zeszłym roku na Facebooku miejski radny Grzegorz Żyła (komitet Jana Bronsia).

- Wiem, że pojawiły się możliwości przynajmniej zaproponowania umiejscowienia w Oleśnicy ośrodka szkolenia i oddziału WORD-u. Będę starał się kontynuować rozpoczęte wcześniej działania przez radnego Żyłę, który wcześniej już sygnalizował taką możliwość. Ale jeśli tylko będzie szansa, jeśli tylko będzie możliwość, to będę robił wszystko, żeby w Oleśnicy powstał oddział WORD-u - mówił nam w lutym burmistrz Jan Bronś.

Niedawno stosowna uchwała w sprawie powołania "oleśnickiego" WORD-u do życia została przyjęta przez sejmik województwa. Z naszych informacji wynika, że pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Oleśnicy ruszą jeszcze w tym roku.

Pierwotnie zakładano, że stanie się to podczas wakacji, jednak na ten moment władze WORD-u nie są pewne dotrzymania tego terminu. - Bardziej prawdopodobne jest rozpoczęcie przeprowadzania egzaminów w sierpniu niż w lipcu - słyszymy od jednego z naszych rozmówców.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

edukator17.05.2019 o 13:42

... redaktorze - do słownika ... piszemy : mogłaby, natomiast: by mogła ...

Zgłoś
sodomaniac17.05.2019 o 12:26

Samo cebulactwo w komentarzach. Ten Wrocław to rzeczywiście wyczyn, wszystkich "przyszłych" kierowców tak dobrze znacie, że już na ten moment wiecie, że sobie nie poradzą w większych miastach. Masa ludzi w Polsce zdawała w małych miastach, a mają jaja, by wyruszyć autem w odległe miejsca. Poza tym kierowca uczy się całe życie, sytuacje na drogach bywają różne, przepisy też się zmieniają. Pier*olicie takie farmazony, że aż przykro czytać. Argument z korkami na drogach to już w ogóle śmiech na sali :)

Zgłoś
Na układy nie ma rady17.05.2019 o 11:39

Co z tego będzie miała Oleśnica? Kilka stanowisk dla "swoich". Pan Żyła twierdzi że miasto ożyje, raczej stanie w korkach. Więcej aut to na pewno będzie swieższe powietrze. Jest więcej minusów niż plusów, ale co się nie robi dla kolegów

Zgłoś
MALINOWY NOS 7917.05.2019 o 10:58

@AZ nic dodać nic ująć! Dodam jeszcze skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania z wysepkami i pseudowysepkami i choćby wpuszczenie autobusu z zatoki do ruchu itd itd. O tramwajach nie wspominam już. Będzie horror! Znam osoby zdające np w Sieradzu, które boją sie poruszać po Wrocławiu i zostawiają auto np pod Koroną i dalej autobusem jadą!!! I tu na nic zdają się gpsy,nawigacje!!!Bo takowy klient/klientka...raz,że nie bedzie z nerwów słuchać co Pani z nawigacji bedzie mówić a dwa nie bedzie i tak umiała się zastosować, już np.widzę sytuacje na Powstańców Śląskich...Tak będzie w przypadku zdających w Oleśnicy,niestety...a co będzie się działo na samym miescie kiedy "L" wyjadą to już inna historia "mięsa"rzucanego...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski17.05.2019 o 10:51

Gdy "L" z jazdami egzaminacyjnymi pojawią się na ulicach Oleśnicy, to z pewnością użytkownicy dróg nie będą dobrze myśleć o tych, którzy to wymyślili, a ci, co ten pomysł zachwalają - tchórzliwie ukrywają się za anonimami. Ze strachu? Czy z niepewności co do racji?

Zgłoś
AZ17.05.2019 o 10:05

Ci co uważają że super jest zdawać w miasteczku, (gdzie najtrudniejszy manewr to wbić się na główną) a nie w dużym mieście to podejrzewam, że to osoby, które zdawały naście razy i dlatego teraz pieją z zachwytu. A tak naprawdę to debilny pomysł. Wyjedzie później taki "małomiasteczkowiec" do np Wrocławia i przydzwoni w tramwaj, bo nie zauważy że najechał na tory, bądź nie ustąpi mu pierwszeństwa itp, zakorkuje rondo a przy awarii oświetlenia przy jakimś naprawdę dużym skrzyżowaniu kilku ulic to już w ogóle będzie masakra. W Oleśnicy to tylko można zdawać testy.

Zgłoś
mieszkaniec17.05.2019 o 09:28

Po Miliczu kolejne miasto z naszego terenu dorosło do rozsądnych decyzji. Tym razem gratulacje dla rządzących.

Zgłoś
Jacek17.05.2019 o 09:25

To jest bardzo dobre rozwiązanie !!!. Nareszcie skończy się tracenie czasu na dojazdy do wiecznie zakorkowanego miasta Wrocław.

Zgłoś
sodomaniac17.05.2019 o 09:24

Narzekających jak zwykle cała masa. Śmiało się wyrowadzajcie, jak trzęsiecie dupą o te korki. Jestem po zdanym egzaminie na B, ale uważam, że Word w Oleśnicy to świetny pomysł. Warto pamiętać, że szkoły jazdy zwykle uczą jeździć po większych miastach typu Wrocław, dopiero później po mniejszych, jak Oleśnica. Ja chętnie skorzystam i zrobię kategorię na A.

Zgłoś
xxx17.05.2019 o 09:23

Jak zwykle znów niezadowoleni, ze wszystkiego, jakoś ludzie przez lata zdawali w Oleśnicy i jeżdża po całym świecie.Super, że w Olesnicy. Jak masz jeździć dobrze to nie ma znaczenia gdzie będziesz zdawać. Ale widzę, że komentuje się wszystko na "NIE".

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube