reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Siedem oddłużonych lokali ZBK

16.05 o 13:56Komentarzy: 12Kategoria: Aktualności
Płacący podatki i czynsze oleśniczanie zapłacili za tych, którzy nie dość, że dostali za darmo mieszkania od ZBK, to na dodatek nie płacili i zalegali z opłatami za te lokale. Z programu skorzystało siedem rodzin.


Siedem rodzin skorzystało z kontrowersyjnego tzw. programu oddłużeniowego

Pod koniec sierpnia Rada Miasta Oleśnicy poprzedniej kadencji przyjęła tzw. uchwałę oddłużeniową. Stało się to tuż przed wyborami samorządowymi. Głosowali za nią radni Oleśnica Razem i Forum Rozwoju. Kontrowersje wzbudził fakt, że lokatorzy mieszkań podarowanych za darmo przez Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy, nie będą musieli uiszczać zaległych czynszów. Zrobili to za nich wszyscy płacący różne podatki oleśniczanie.

Uchwała premiuje bowiem osoby, które doprowadziły do znacznych zaległości względem ZBK. Z programu mogli skorzystać mieszkańcy, którzy pod koniec marca ubiegłego roku posiadali zadłużenie powyżej 30 tysięcy złotych. Umorzenie zaległości wyniesie 100% odsetek i 70% zaległości głównej oraz kosztów postępowania w przypadku jednorazowej wpłaty zaległości i regularnego wnoszenia opłat przez co najmniej 24 miesiące. Przewidziano też drugi wariant - umorzenie 100% odsetek i 50% zaległości głównej oraz kosztów postępowania w przypadku spłaty w ratach.

Portal MojaOlesnica.pl poznał dane liczbowe. - Takich dłużników było 79. Faktycznie, w 2018 roku zostały złożone trzy podania, z tego jedno mogło być rozpatrzone pozytywnie. Nabór wniosków do skorzystania z "Programu oddłużeniowego" trwał do 18 marca. W tym roku wpłynęło kolejnych dziewięć wniosków, z tego sześć rozpatrzono pozytywnie. W sumie z siedmioma rodzinami zostały zawarte umowy na spłatę oddłużenia - informuje Izabela Świąder, dyrektor ZBK w Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

Optymista17.05 o 21:35

Moja rada jest taka. Nie płacić za najem. Chodzić do burmistrza co tydzień. Mówcie że macie ciężko w życiu. Obiecujcie poprawę. Dostaniecie wszystko, łącznie z umozeniem zaległości. Taki mamy klimat Zapłacą podatnicy. Pozdrawiam. Skorzystajcie z mojej rady. Bądźcie konsekwentni w chodzeniu do naszych władz

Zgłoś
Leon16.05 o 22:13

Do.tego.pincet plus na.kilkoro dzieci i maja wywalone patole

Zgłoś
Leon16.05 o 22:13

Do.tego.pincet plus na.kilkoro dzieci i maja wywalone patole

Zgłoś
!!!!!16.05 o 21:20

Brons niech zapłaci z własnej kieszeni,a nie rozdaje naszą kasę!!!!

Zgłoś
L16.05 o 20:48

Do roboty niech odrabiają na sprzątaniu tyle jest pracy a nie za darmo, a my płacimy podatnicy a ci co nie płacą mają na wódkę i papierosy i imprezy skandal niech się Burmistrz za to weźmie każdy by chciał za darmo mieszkać i nie płacić

Zgłoś
Żul16.05 o 19:32

To skandal .Kiedy ja nie płaciłem to wypierdolili na zbity pysk na socjalne a komornik do dziś siedzi na koncie

Zgłoś
Mat16.05 o 16:23

W takim razie proszę o podanie adresów tych 7 lokali. Bo jeśli zapłaciłem za zobowiązania związane z tymi mieszkaniami to należy mi się prawo do używania ich.

Zgłoś
Niesprawiedliwe!!!!!16.05 o 15:44

A wypieprzyć na zbity ryj! Nie płacisz nie masz mieszkania! Z jakiej racji ja mam płacić za kogoś!?!?!? Chore zbk,chory kraj!

Zgłoś
Olesniczanim16.05 o 14:58

Sami uczucie dziadostwa !! Po co płacić skoro ktoś zrobi to za nas . !! Okropne że ktoś starający się o coś własnego placi za wszystko z czystym sumieniem A druga osoba ma to w nosie żeby wziąść się do roboty. Co za sprawiedliwość. To najlepiej pokazać się z najgorszej strony, być dziadem żeby Państwo coś dawało od siebie, bo widocznie inaczej się nie da . Takich dłużników tylko karać i [email protected] na ulice niech się uczą odpowiedzialności A nie wszystko pod mor.de postawić. Jestem oburzona

Zgłoś
no tak16.05 o 14:50

A nam karzą płacić podatki za piwnice i korytarze!

Zgłoś
Psycho16.05 o 14:36

Wstyd mi że muszę płacić podatki za nierobów

Zgłoś
zdenerowany 16.05 o 14:25

W tym kraju zamiast wspierać ludzi w samodzielnym dążeniu do poprawy swojej sytuacji życiowej, to nagradza się ich za to, że nie muszą płacić czynszu za lokale, bo ktoś to zrobi za nich. Uczmy społeczeństwo braku odpowiedzialności, niech nie ponoszą żadnych konsekwencji swoich działań, bo po co mają np. odpracowywać dług, jak można im 70% z odsetkami za darmo umorzyć i pozostawić niewielką część do spłaty.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube