reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Siedem oddłużonych lokali ZBK

Aktualności16.05.2019 o 13:56Komentarzy: 12
Płacący podatki i czynsze oleśniczanie zapłacili za tych, którzy nie dość, że dostali za darmo mieszkania od ZBK, to na dodatek nie płacili i zalegali z opłatami za te lokale. Z programu skorzystało siedem rodzin.


Siedem rodzin skorzystało z kontrowersyjnego tzw. programu oddłużeniowego

Pod koniec sierpnia Rada Miasta Oleśnicy poprzedniej kadencji przyjęła tzw. uchwałę oddłużeniową. Stało się to tuż przed wyborami samorządowymi. Głosowali za nią radni Oleśnica Razem i Forum Rozwoju. Kontrowersje wzbudził fakt, że lokatorzy mieszkań podarowanych za darmo przez Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy, nie będą musieli uiszczać zaległych czynszów. Zrobili to za nich wszyscy płacący różne podatki oleśniczanie.

Uchwała premiuje bowiem osoby, które doprowadziły do znacznych zaległości względem ZBK. Z programu mogli skorzystać mieszkańcy, którzy pod koniec marca ubiegłego roku posiadali zadłużenie powyżej 30 tysięcy złotych. Umorzenie zaległości wyniesie 100% odsetek i 70% zaległości głównej oraz kosztów postępowania w przypadku jednorazowej wpłaty zaległości i regularnego wnoszenia opłat przez co najmniej 24 miesiące. Przewidziano też drugi wariant - umorzenie 100% odsetek i 50% zaległości głównej oraz kosztów postępowania w przypadku spłaty w ratach.

Portal MojaOlesnica.pl poznał dane liczbowe. - Takich dłużników było 79. Faktycznie, w 2018 roku zostały złożone trzy podania, z tego jedno mogło być rozpatrzone pozytywnie. Nabór wniosków do skorzystania z "Programu oddłużeniowego" trwał do 18 marca. W tym roku wpłynęło kolejnych dziewięć wniosków, z tego sześć rozpatrzono pozytywnie. W sumie z siedmioma rodzinami zostały zawarte umowy na spłatę oddłużenia - informuje Izabela Świąder, dyrektor ZBK w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

Optymista17.05.2019 o 21:35

Moja rada jest taka. Nie płacić za najem. Chodzić do burmistrza co tydzień. Mówcie że macie ciężko w życiu. Obiecujcie poprawę. Dostaniecie wszystko, łącznie z umozeniem zaległości. Taki mamy klimat Zapłacą podatnicy. Pozdrawiam. Skorzystajcie z mojej rady. Bądźcie konsekwentni w chodzeniu do naszych władz

Zgłoś
Leon16.05.2019 o 22:13

Do.tego.pincet plus na.kilkoro dzieci i maja wywalone patole

Zgłoś
Leon16.05.2019 o 22:13

Do.tego.pincet plus na.kilkoro dzieci i maja wywalone patole

Zgłoś
!!!!!16.05.2019 o 21:20

Brons niech zapłaci z własnej kieszeni,a nie rozdaje naszą kasę!!!!

Zgłoś
L16.05.2019 o 20:48

Do roboty niech odrabiają na sprzątaniu tyle jest pracy a nie za darmo, a my płacimy podatnicy a ci co nie płacą mają na wódkę i papierosy i imprezy skandal niech się Burmistrz za to weźmie każdy by chciał za darmo mieszkać i nie płacić

Zgłoś
Żul16.05.2019 o 19:32

To skandal .Kiedy ja nie płaciłem to wypierdolili na zbity pysk na socjalne a komornik do dziś siedzi na koncie

Zgłoś
Mat16.05.2019 o 16:23

W takim razie proszę o podanie adresów tych 7 lokali. Bo jeśli zapłaciłem za zobowiązania związane z tymi mieszkaniami to należy mi się prawo do używania ich.

Zgłoś
Niesprawiedliwe!!!!!16.05.2019 o 15:44

A wypieprzyć na zbity ryj! Nie płacisz nie masz mieszkania! Z jakiej racji ja mam płacić za kogoś!?!?!? Chore zbk,chory kraj!

Zgłoś
Olesniczanim16.05.2019 o 14:58

Sami uczucie dziadostwa !! Po co płacić skoro ktoś zrobi to za nas . !! Okropne że ktoś starający się o coś własnego placi za wszystko z czystym sumieniem A druga osoba ma to w nosie żeby wziąść się do roboty. Co za sprawiedliwość. To najlepiej pokazać się z najgorszej strony, być dziadem żeby Państwo coś dawało od siebie, bo widocznie inaczej się nie da . Takich dłużników tylko karać i [email protected] na ulice niech się uczą odpowiedzialności A nie wszystko pod mor.de postawić. Jestem oburzona

Zgłoś
no tak16.05.2019 o 14:50

A nam karzą płacić podatki za piwnice i korytarze!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube