reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Parkour park powstanie przy skateparku?

16.05 o 10:56Komentarzy: 23Kategoria: Aktualności
W oleśnickim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie na temat budowy m.in. skateparku w Parku nad Stawami oraz parkour parku w pobliżu. Szacuje się, że wszystkie prace powinny zakończyć się w 2021 roku.Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy odbyło się kolejne robocze spotkanie m.in. w sprawie budowy skateparku, który ma zostać zlokalizowany w Parku nad Stawami w Oleśnicy.

W rozmowach brali udział burmistrz Jan Bronś, jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor, naczelnik wydziału architektury i budownictwa Leszek Goliński, radny Grzegorz Żyła oraz przedstawiciele młodzieży.Przypomnijmy, wszystkie prace powinny zakończyć się do 2021 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln złotych.

- W czasie kampanii słuchaliśmy głosów i oczekiwań ludzi różnych środowisk i różnego wieku. To właśnie młodzi ludzie zgłosili się sami z potrzebą wybudowania takiego przedsięwzięcia - mówił niedawno w wywiadzie dla portalu MojaOlesnica.pl burmistrz J. Bronś i dodał, że po konsultacjach jest zadowolony z postawy oraz zaangażowania oleśniczan zainteresowanych powstaniem nowych obiektów.

Aktualizacja, godz. 11:44

Podczas spotkania młodzież postulowała budowę parkour parku. Wkrótce urząd ma poinformować o przebiegu spotkania.Zobacz też: Burmistrz o nowym skateparku

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

Krzysztof A. Kowalski17.05 o 11:01

Powtórzę: Jan Bronś i jego współpracownicy nie dostrzega brzydoty wokół ratusza, nie dostrzega zniszczonych skateparków już istniejących w Oleśnicy, nie dostrzega odrapanych ścian zabytkowych budynków przy ul. Sejmowej i Mickiewicza, jest jemu obojętny stan wyjątkowych (w skali Dolnego Śląska) zabytków, będących na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa, decyduje się na zwiększanie obciążeń miejskiego budżetu, zamiast uzupełnić miejską spółkę Atol o obiekt hotelowo-konferencyjno-gastronomiczny, to dowodzi, iż zapatrzony jest wyłącznie w siebie i tak na prawdę nie zależy jemu na harmonijnym rozwoju miasta.

Zgłoś
Max17.05 o 06:35

Dobrze, niech właśnie młodzież ma miejsce gdzie może się wyszaleć ????

Zgłoś
Bea17.05 o 06:33

Uważam to za świetny pomysł!

Zgłoś
Dobre 16.05 o 17:38

Bardzo dobry pomysł, nie tylko dla młodzieży

Zgłoś
Łukasz Łebedynski16.05 o 17:33

Zniszczyć park dla paru gimbów masakra.

Zgłoś
...16.05 o 15:29

Może by tak opublikować koncepcję? Z pewnością jest już wykonana.

Zgłoś
Jan16.05 o 15:15

Mam pytanie :czy pani Niczypor musi krok w krok za Bronsiem chodzić i wszędzie, czy on sam nie ogarnia tych wędrówek?

Zgłoś
osx16.05 o 15:13

niech się do pracy wezną anie tylko zabawa i kolejne siedliska dla dilerów

Zgłoś
zxcvb16.05 o 15:11

Lol, to brzmi jak oksymoron.

Zgłoś
J2316.05 o 15:11

Uważam że w Oleśnicy są wazniejsze i przydatniejsze inwestycje do reakuzacji niz przeróbka placu za 6 milionów, czy parki, predzej rondo przy dobroszyckiej, czy remont osrodka zdrowia i dodatkowy parkink przy tym osrodku.

Zgłoś
Oleśniczanin16.05 o 14:49

Do "xyz" o jakim oddaleniu od budynków mieszkalnych piszesz? Przecież zaraz obok górki masz całe osiedle domków jednorodzinnych i ulicę Łowiecką. P.S. I dlatego przydały by się konsultacje bo narazie tylko Urząd i reprezentacja młodzieży wie co i gdzie będzie budowane...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski16.05 o 14:32

Jan Bronś i jego współpracownicy nie dostrzega brzydoty wokół ratusza, nie dostrzega odrapanych ścian zabytkowych budynków przy ul. Sejmowej i Mickiewicza, jest jemu obojętny stan wyjątkowych (w skali Dolnego Śląska) zabytków, będących na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa, decyduje się na zwiększanie obciążeń miejskiego budżetu, zamiast uzupełnić miejską spółkę Atol o obiekt hotelowo-konferencyjno-gastronomiczny, nie dostrzega zniszczonych skateparków w Oleśnicy, to dowodzi, iż zapatrzony jest wyłącznie w siebie i tak na prawdę nie zależy jemu na harmonijnym rozwoju miasta.

Zgłoś
Xyz16.05 o 13:24

Oba parki są oddalone od zabudowań, a jeżeli chodzi o spacery - dalej są realne wśród zieleni. Nie zajmują bowiem całego terenu, jedynie teren rekreacyjny - gdzie już jest plac zabaw oraz drążki, więc stawy dalej służą swą zielenią i beztroską trasą rowerową. Pozdrawiam;)

Zgłoś
Lol16.05 o 13:14

A tak btw mogliby zrobic strefy w olesnicy gdzie moznaa sie legalnie 1.2 piwek napic, oczywiscie z kultura a nie jakies rykowiska

Zgłoś
Dubois 2816.05 o 12:44

krzysztof a .kowalski ty masz jakies urojenia na punkcie Pana J. Bronsia i Pani E. Niczypor! czy ty czasmi nie nasz wrzoda do wycisnięcia na twojej .....! znajdz pożądnego speca może ci ulży ucisku!

Zgłoś
Komentarz bedzie usuniety16.05 o 12:26

A kto tą mlodzież wybieral?

Zgłoś
Pod Blachą16.05 o 11:42

Pod Blachą szalałem z Kachą !!

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski16.05 o 11:40

To jest jakieś kuriozum w wykonaniu pana Jana Bronsia - zamiast zabrać się za naprawę tego, co jest w mieście - z uporem maniaka, chce zafundować miastu kolejny obiekt, znacząco obciążający miejski budżet. Zamiast naprawić istniejące skateparki, wybudować obiekt o charakterze hotelowo-konferencyjno-gastronomiczno-usługowym przy miejskiej spółce Atol, zamiast wzbogacić otoczenie ul. Poniatowskiego o niską architekturę zieloną, zamiast poważnie zadbać o stan obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, "Pod blachą" z otoczeniem, zamiast zatroszczyć się o estetykę wokół ratusza - ten pcha w kolejne milionowe wydatki.

Zgłoś
Oleśniczanin16.05 o 11:35

A kiedy jakieś konsultacje z mieszkańcami sąsiadującymi w pobliżu proponowanej lokalizacji skateparku o których mówił Pan Burmistrz w lutym na spotkaniu z młodzieżą? Wystarczyły dwa stanowiska do szachów i boisko do gry w bule przy górce by w ciepłe wieczory odbywały się tam głośne "turnieje" gry we flanki... Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak zmieni się ten piękny, zielony teren gdy wyjadą tam betoniary...

Zgłoś
Michał 16.05 o 11:24

Stawy i okolice są jednym z jedynych miejsc w Oleśnicy gdzie możemy być blisko natury, odpocząć , całymi rodzinami pójść na spacer , odstresować się. Czy nie ma innego, lepszego miejsca na tego typu rozrywkę????????

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube